Bank zmieniającego się świata

Kredyt na motocykl – poznaj szczegóły, zanim złożysz wniosek!

Młoda para jadąca motocyklem kupionym na kredyt

Jeśli motocykle to Twoja życiowa pasja zapewne dobrze wiesz, że często oznaczają spore wydatki. Największym jest oczywiście sam zakup pojazdu. Żeby zrealizować swoje marzenia już teraz, możesz wybrać formę finansowania, która będzie dla Ciebie optymalna.

Artykuł ma charakter reklamowy i zawiera odnośniki do produktów Banku BNP Paribas.

Banki i inne instytucje finansowe oferują różne rodzaje kredytów, dostosowanych do konkretnych celów zakupowych. Najpopularniejszą formą jest chociażby kredyt hipoteczny, przeznaczony na zakup nieruchomości. Innym powszechnie wykorzystywanym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy. Co ciekawe, część osób nie wie, że z jego pomocą można kupić nie tylko auto, ale też inne pojazdy, m.in. motocykl. Zobacz, jak działa taki kredyt i poznaj pozostałe metody kupna jednośladu na raty!

Kto może otrzymać kredyt i kupić motocykl na raty?

Wymogi są tutaj takie same, jak w przypadku każdego innego rodzaju kredytu gotówkowego:

  • stałe źródło dochodu (umowa o pracę, działalność gospodarcza, emerytura, renta, działalność rolnicza itp.),
  • pełna zdolność do czynności prawnych,
  • pozytywna ocena zdolności kredytowej (bez zaległości w spłacie innych zobowiązań).

Warto wiedzieć, że w ramach kredytu samochodowego możesz ubiegać się o finansowanie różnego typu pojazdów. Oprócz aut, motorów i motocykli mogą to być również quady, skutery, przyczepy, kampery, a nawet sprzęt pływający: skutery wodne, motorówki, jachty, żaglówki. Możliwości jest wiele, ale nie każda osoba zainteresowana kupnem ma świadomość, że może w tym celu skorzystać właśnie z kredytu samochodowego. Jeszcze więcej opcji mają przedsiębiorcy oraz rolnicy, którzy w ramach prowadzonej działalności mogą wnioskować o kredyt na zakup ciągników, autobusów, koparek, ładowarek i innych sprzętów, które można rejestrować.

Kredyt na motocykl a kredyt gotówkowy – poznaj różnice!

Zakup motocykla na raty możesz sfinansować na kilka sposobów. Do najpopularniejszych należą kredyt samochodowy oraz kredyt gotówkowy. Czym różnią się od siebie? Przede wszystkim kredyt na motocykl ma jasno określony cel, a uzyskanych z banku pieniędzy nie możesz wydać inaczej niż na zakup pojazdu nowego lub używanego. Warto również dodać, że możesz uzyskać go na stosunkowo nowe egzemplarze, które nie będą szybko tracić na wartości. Z kolei kredyt gotówkowy możesz wykorzystać na dowolny cel.

 

Poznaj szczegóły kredytu gotówkowego →

 

Druga zasadnicza różnica między finansowaniem zakupu motocykla kredytem samochodowym a gotówkowym ma związek z ubezpieczeniem. W pierwszym przypadku wszelkie kwestie związane z ubezpieczeniem zakupionego pojazdu są precyzyjnie ustalone. Bank wymaga opłacenia nie tylko składki OC, ale również wykupienia AC na okres kredytowania. Ma to stanowić dodatkowe zabezpieczenie w przypadku zniszczenia lub kradzieży auta. Kredyt gotówkowy daje Ci większą swobodę w kwestii wyboru polisy.

Popularność kredytów samochodowych wynika w głównej mierze z ich warunków. Jeśli chcesz kupić motocykl na kredyt, warto wiedzieć, że zazwyczaj oprocentowanie kredytu samochodowego jest niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Wynika to przede wszystkim z formy zabezpieczenia zobowiązania w postaci pojazdu, podobnie jak dom stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego.

Motocykle na raty – kredyt w Banku BNP Paribas

W Banku BNP Paribas możesz złożyć wniosek o kredyt samochodowy na pojazd nowy lub używany. W przypadku pojazdów z rynku wtórnego trzeba podkreślić, że w dniu zakończenia spłaty kredytu motocykl może mieć maksymalnie 20 lat. Przy najdłuższym, 10-letnim okresie kredytowania oznacza to, że możesz sfinansować zakup pojazdu, które ma co najwyżej 10 lat. Maksymalna kwota kredytu, o jaki możesz się ubiegać, to 500 000 zł.

Nowy motocykl na raty to dla wielu pasjonatów jednośladów najlepszy sposób na zakup wymarzonego pojazdu już teraz. Trzeba również dodać, że istnieje jeszcze jeden sposób finansowania. Leasing motocykla to rozwiązanie, które najczęściej kojarzone jest z przedsiębiorcami. Warto jednak podkreślić, że z leasingu korzystają także osoby prywatne. Leasing konsumencki może zatem stanowić alternatywę, ale trzeba pamiętać o wkładzie własnym potrzebnym na początku okresu leasingowania.

 

Sprawdź całkowity koszt kredytu i RRSO →

 

Jak złożyć wniosek? Dowiedz się!

Kredyt samochodowy na zakup motocykla może w wielu przypadkach stanowić dobry sposób finansowania zakupu. Jak zatem złożyć wniosek o taki kredyt? Zacznijmy od tego, że wnioskować możesz nie tylko w banku. Ofertę Banku BNP Paribas znajdziesz zarówno w komisie (w przypadku kredytu na motocykl używany), jak i u dealerów.

Zainteresowanie tą formą finansowania możesz również zgłosić przez Internet, wypełniając prosty wniosek na stronie banku. Niedługo potem zadzwoni do Ciebie doradca, który pomoże dopełnić wszystkich formalności. Możesz też skorzystać z infolinii naszego banku – czekamy na Twój telefon pod numerem: +48 519 921 555. Opłata za połączenie będzie zależeć od taryfy przyjętej przez Twojego operatora.

Co dalej? Rozpatrzymy Twój wniosek tak szybko, jak to możliwe. Ostateczna decyzja będzie zależeć od analizy Twojej zdolności kredytowej – ocenimy ją na podstawie informacji, które nam podasz. Środki na zakup pojazdu przelane zostaną bezpośrednio na rachunek sprzedawcy po zarejestrowaniu pojazdu i cesji praw z polisy AC.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu samochodowego na zakup używanego pojazdu wynosi 19,61%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu) 47 298 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 77 288,86 zł, oprocentowanie stałe 13,70%, całkowity koszt kredytu 29 990,86 zł (w tym: prowizja 5 486,57 zł, odsetki 24 504,29 zł), 69 miesięcznych rat równych w wysokości 1 104,13 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 1 103,89 zł. Do uzyskania kredytu na powyższych warunkach wymagane jest zawarcie umowy ubezpieczenia pojazdu w zakresie autocasco, której koszt nie został wliczony do RRSO oraz ustanowienie zabezpieczenia w postaci cesji praw z tego ubezpieczenia. Kalkulacja została dokonana na dzień 22 czerwca 2022r. na reprezentatywnym przykładzie: Kredyt na zakup używanego pojazdu w cenie 59 370 zł, z wpłatą własną 12 072 zł z zabezpieczeniem w formie cesji praw do odszkodowania z polisy autocasco.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

kredyt restrukturyzacyjny

Kredyt restrukturyzacyjny – jak uzyskać pomoc w spłacie zadłużenia?

Kredyt restrukturyzacyjny umożliwia osobom w trudnej sytuacji finansowej zmianę umowy kredytowej – tak, aby lepiej dostosować ją do aktualnej sytuacji.

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

dłoń zakręcająca kurek od kaloryfera

Zyskaj dofinansowanie na ocieplenie domu i tnij koszty rachunków

Dziś zwracamy coraz większą uwagę na ochronę środowiska i działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Jednym z narzędzi, które ma…

Czytaj więcej