Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas partnerem tytularnym międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych Green Film Festival

Bank BNP Paribas partnerem tytularnym międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych Green Film Festival

– BNP Paribas Green Film Festival – pod tą nazwę przez najbliższe trzy lata będzie organizowany festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Krakowa. Bank BNP Paribas chętnie je wspiera doceniając wartość edukacyjną i ważny wkład w podnoszenie ekologicznej świadomości społecznej – mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Historie przedstawiane w filmach są bardzo wymowne i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Dodatkowym walorem festiwalu są wartościowe dyskusje ekspertów i pasjonatów zaangażowanych w ochronę środowiska. Zwiększanie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami to również jedno z naszych proekologicznych zobowiązań. Bank BNP Paribas podjął je, aby również w ten sposób przybliżać realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ – dodaje Małgorzata Wasiuk.

Bank kolejny raz wspiera organizację tego wydarzenia, które promuje proekologiczne postawy poprzez pokazy najlepszych światowych produkcji poruszających tematykę ochrony środowiska oraz towarzyszące im wykłady, dyskusje, czy warsztaty.

– Jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, że razem z Bankiem BNP Paribas będziemy budować festiwal poruszający tak ważne dla całej ludzkości problemy. Dla nas jako organizatorów to bardzo ważne, że partner festiwalu kieruje się w swojej działalności przekonaniem, że pieniądze mogą czynić dobro i budować sprawiedliwy świat. Bank BNP Paribas wspiera inicjatywy proekologiczne oraz aktywistów i twórców walczących o ochronę środowiska i naszej planety. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy festiwal będzie się rozwijał i przybliżał szerokiemu gronu odbiorców ideę zrównoważonego rozwoju – mówi Grzegorz Dukielski, dyrektor festiwalu.

Patronat nad „Green Film Festival” jeden z przykładów działań, przez które bank przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

W 2015 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła Agendę 2030 zawierającą cele  zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals – SDG). Za tą nazwą kryje się podzielony na 17 obszarów plan budowy lepszego świata, w który BNP Paribas  jest aktywnie zaangażowany.

Bank BNP Paribas wspiera realizację SDGs oraz promowanie odpowiedzialnych postaw i zaangażowania na rzecz otoczenia. Krakowski festiwal ekologicznych filmów wpisuje się w zaangażowanie banku w tym zakresie.

Na Festiwal zapraszamy w dniach 15 – 22 sierpnia. Podczas tegorocznej edycji festiwalu filmowcy będą rywalizować w kategoriach: najlepszy dokument pełnometrażowy, najlepszy dokument krótkometrażowy, najlepszy film animowany, najlepszy film fabularny, najlepszy reportaż. Jak zawsze pokazom będą towarzyszyć różnorodne wydarzenia edukacyjne, za których wartość merytoryczną odpowiada Global Compact Network Poland ONZ. Program festiwalu zostanie ogłoszony 22 kwietnia w Dniu Ziemi.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu publikowane są na stronie www.greenfestival.pl.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

minimalizm ekologia

Minimalizm to sposób na znikające pieniądze, czas i planetę

Pandemia koronawirusa przypomniała, jak ważne jest odkładanie pieniędzy na trudniejszy czas i nieprzewidziane sytuacje. Zamrożenie gospodarki sprawiło, że pracownicy wielu…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Żywność ekologiczna i wpływ na środowisko

Dlaczego warto postawić na rolnictwo ekologiczne?

Jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne, zastanów się, czy nie warto zacząć produkować żywności ekologicznej. Korzyści są dwojakie. Z jednej strony wytwarzanie…

Czytaj więcej