Bank zmieniającego się świata

BNP Paribas rozpoczyna współpracę z Doconomy

Klienci będą mogli śledzić wytwarzany przez siebie ślad węglowy

Nasz Bank jako pierwszy bank w Polsce zaoferuje 3,9 mln Klientów narzędzia cyfrowe pomagające prowadzić zrównoważony styl życia.

Klienci będą mogli śledzić wytwarzany przez siebie ślad węglowy

BNP Paribas Bank Polska wprowadzi licznik wpływu Åland Index do swojej oferty inteligentnych usług dla Klientów, którzy chcą przyczyniać się do pozytywnych zmian. W ten sposób NP Paribas Bank Polska jako pierwszy bank w Polsce staje się prekursorem przemian.

– Współpraca z Doconomy w zakresie angażowania naszych Klientów to pierwszy etap oferowania innowacyjnych i łatwych w użyciu narzędzi w tym obszarze. Już dziś realizujemy szereg inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale chcemy także wspierać naszych Klientów w tworzeniu lepszego jutra – mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Komunikacji i Marketingu w BNP Paribas Bank Polska.

Innowacja, zrównoważony rozwój i zaangażowanie

Banki i dostawcy usług finansowych stale podnoszą poprzeczkę. Rok 2021 przynosi wyraźny wzrost zaangażowania w dostarczanie Klientom narzędzi do codziennego działania na rzecz klimatu i stymulowania świadomej konsumpcji w kolejnych krajach.

– Umożliwiając Klientom śledzenie, zrozumienie i świadome obniżanie śladu węglowego, BNP Paribas Bank Polska wzmacnia swoją pozycję i daje przykład innym. Zespół cechujący się wielką pasją i wiedzą gwarantuje, że kolejne inicjatywy z korzyścią dla ich Klientów i dla planety są tylko kwestią czasu. Pomagając Klientom na każdym etapie drogi do pewniejszego jutra, BNP Paribas Bank Polska kwestionuje tradycyjne postrzeganie banków lokalnych – mówi Mathias Wikström, Prezes Doconomy.

Firma Doconomy

Założona w 2018 roku firma Doconomy dostarcza rozwiązania cyfrowe służące do śledzenia i mierzenia śladu węglowego. DO, czyli aplikacja mobilnej bankowości firmy Doconomy, służy do zarządzania oszczędnościami i promuje zrównoważoną konsumpcję. Wchodzący w skład aplikacji DO kalkulator wpływu Åland Index Solutions korzysta z danych obejmujących 99% globalnej kapitalizacji rynkowej za sprawą wyjątkowego partnerstwa z Trucost, firmą będącą częścią S&P Global. W ramach współpracy z Sekretariatem Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC), nakierowanej na edukowanie i angażowanie osób w działania na rzecz klimatu, rozwijane są również dodatkowe innowacyjne narzędzia do analizy naszego wpływu. Doconomy stosuje innowacje, dane i projektowanie, aby wspierać zmiany zachowań konsumentów umożliwiając im dokonywanie świadomych wyborów, co z kolei promuje zrównoważoną konsumpcję. Jednym z narzędzi, zwiększających przejrzystość i odpowiedzialność na poziomie produktu, jest 2030 Calculator.

https://www.doconomy.com

https://www.2030calculator.com/

https://planetloyalty.com/

http://www.alandindexsolutions.com/

POPRZEDNI ARTYKUŁ

GoOnline

Aktualizacja serwisu GOonline – nowości dla Twojej wygody

GOonline to system bankowości elektronicznej, który pozwala na sprawne zarządzanie finansami. W najnowszej wersji serwisu transakcyjnego usprawnione zostały m.in. funkcje…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Warsztaty o finansowej samodzielności dla dzieci już 9 maja! Zapraszamy

Warsztaty o finansowej samodzielności dla dzieci już 9 maja! Zapraszamy

Bank BNP Paribas podkreśla znaczenie edukacji finansowej najmłodszych. W niedzielę, 9 maja, o godzinie 19:00, odbędzie się organizowany przez…

Czytaj więcej