Eksperci naszego Biura Maklerskiego analizują trendy rynkowe i na tej podstawie zostaje opracowany raport, który zawiera portfele modelowe dostosowane do Państwa profilu inwestycyjnego.
Świadczenie usługi doradztwa inwestycyjnego GOinvest jest BEZPŁATNE do 31.12.2023r.
CO OBEJMUJE?
- fundusze
- certyfikaty strukturyzowane
- lokaty strukturyzowane
- instrumenty notowane na polskiej giełdzie jak: akcje, obligacje, tytuły uczestnictwa funduszy typu ETF
- dla Klientów Wealth Management - strategie w ramach usługi zarządzania portfelem inwestycyjnym
Korzyści
Jak skorzystać?
Jak przebiega spotkanie?
Wypełnienie ankiety MiFID
Jeśli nie mają Państwo aktualnej ankiety MiFID, w na początku sesji doradczej ją Państwo wypełnią. Na jej podstawie nadajemy Państwu profil inwestycyjny oraz wskazujemy adekwatne dla Państwa produkty inwestycyjne.
Identyfikacja profilu ryzyka
Doradca Wealth Management omawia z Państwem poziom ryzyka, który są gotowi Państwo ponieść. Wskazuje także Państwu dostępne subportfele, dostosowane poziomem ryzyka do ustalonego poziomu.
Zawarcie umowy
Zawieramy z Państwem w Centrum Wealth Management umowę świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego.
Indywidualny raport doradczy
Eksperci naszego Biura Maklerskiego analizują trendy rynkowe i na tej podstawie zostaje opracowany raport, który zawiera portfele modelowe dostosowane do Państwa profilu inwestycyjnego, który omówi z Państwem z doradca. |
Pytania i odpowiedzi
Zapraszamy Państwa do naszej placówki. Jeśli nie mają Państwo aktualnej ankiety MiFid, tam ją Państwo wypełnią.
Klientów Wealth Management zapraszamy do kontaktu z doradcą lub do centrów Wealth Management, na spotkanie można umówić się też pod linkiem:
Jeśli są Państwo Klientem Premium zapraszamy do umówienia spotkania pod linkiem:Na podstawie wyników ankiety nadamy Państwu profil inwestycyjny oraz wskażemy adekwatne produkty inwestycyjne. Następnie doradca Klienta omówi z Państwem poziom ryzyka, który są Państwo gotowi ponieść. Wskaże on także dostępne subportfele, których ryzyko nie przekroczy ustalonego poziomu.
Doradztwo inwestycyjne w zakresie giełdowych instrumentów finansowych obejmuje instrumenty notowane na polskiej giełdzie – m.in. akcje i obligacje. Doradztwo GOinvest jest szersze – może obejmować również fundusze inwestycyjne, produkty strukturyzowane i dla Klientów Wealth Management strategię inwestycyjną w ramach usługi zarządzania portfelem DPM (ang. Discretional Portfolio Management).
Raz w miesiącu.
Klienci Wealth Management oraz Klienci Premium naszego banku.
Tak.
Tak – zmiany można dokanać na spotkaniu z doradcą Klienta.
Nie. Usługę doradztwa inwestycyjnego świadczy jedynie Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w naszym Biurze Maklerskim.
Klienci Premium, którzy mają rachunek w naszym banku, wybierają jeden z poniższych subportfeli lub ich kombinację:
• subportfel instrumentów giełdowych – m.in. akcje i obligacje
• subportfel funduszy inwestycyjnych i produktów strukturyzowanych – fundusze inwestycyjne zarządzane przez BNP Paribas Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.”., lokaty strukturyzowane oraz inne produkty strukturyzowane
Instrumenty finansowe i produkty grupujemy w subportfele. Jako Klienci Wealth Management wybierają Państwo jedną z poniższych propozycji lub dowolną ich kombinację:
- subportfel instrumentów giełdowych – m.in. akcje i obligacje
- subportfel funduszy inwestycyjnych – fundusze inwestycyjne z oferty Wealth Management
- subportfel produktów strukturyzowanych – lokaty strukturyzowane oraz inne produkty strukturyzowane w ofercie Wealth Management
- subportfel usługi zarządzania portfelem (tzw. portfele DPM, ang. Discretionary Portfolio Management) – w ramach odrębnej usługi świadczonej Klientom Wealth Management
Niestety nie. Natomiast do dyspozycji pozostaje doradca Klienta.
Jeśli są Państwo Klientem Premium, zlecenia na wszystkie instrumenty giełdowe złożą Państwo wyłącznie zdalnie – w systemie Sidoma. Na pozostałe produkty finansowe zlecenia złoą Państwo wyłącznie w oddziale naszego banku lub w GOonline.
Jeśli są Państwo Klientem Wealth Management, zlecenia na wszystkie instrumenty giełdowe złożą Państwo zdalnie – w systemie Sidoma – lub u maklera. Zlecenia na pozostałe produkty finansowe mają różne kanały składania. Prosimy, aby w tym przypadku skontaktowali się Państwo z ze swoim doradcą – on pokarze najwygodniejszy sposób dla składania danego zlecenia.
Eksperci naszego Biura Maklerskiego analizują trendy rynkowe i na tej podstawie zostaje opracowany raport, który zawiera portfele modelowe dostosowane do Państwa profilu inwestycyjnego. Następnie analizują Państwa portfel pod kątem optymalizacji strategii inwestycyjnej. Raz w miesiącu przygotowują rekomendacje inwestycyjne dostosowane do Państwa preferencji i profilu. Rekomendacje otrzymają Państwo e-mailem, są także dostępne Państwa doradcy w centrum Wealth Management lub oddziale banku.
Do Państwa należy decyzja, czy i w jakim zakresie skorzystać z rekomendacji naszego Biura Maklerskiego.
Biuro Maklerskie BNP Paribas
Co trzeba wiedzieć o pakiecie MiFID
- Zanim podpiszą Państwo umowę o doradztwo inwestycyjne, przekażemy Państwu pakiet MiFID – informacje m.in. na temat kategorii Klienta, instrumentów finansowych i ryzyk związanych z inwestowaniem. Przyznamy także Państwu kategorię Klienta.
- Następnie poprosimy Państwa o wypełnienie ankiety MiFID. Na jej podstawie:
- ocenimy, czy dana usługa jest dla Państwa odpowiednia, oraz
- określimy Państwa profil inwestycyjny.
Główne ryzyka związane z usługą doradztwa inwestycyjnego
Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym.Poniżej przedstawiamy Państwu rekomendacje, na podstawie których to Państwo podejmują decyzje inwestycyjne. W ich wyniku mogą Państwo stracić część lub całość zainwestowanych pieniędzy.
- Im oczekiwana stopa zwrotu jest wyższa, tym wyższe jest także ryzyko inwestycyjne. Oznacza to, że ryzykowna inwestycja może przynieść Państwu dużą stratę albo wysoki zysk.
- Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym. Poniżej przedstawiamy Państwu rekomendacje, na podstawie których to Państwo podejmują decyzje inwestycyjne. W ich wyniku mogą Państwo stracić część lub całość zainwestowanych pieniędzy.
wycena papierów wartościowych i innych instrumentów finansowych zmienia się w zależności od ogólnej koniunktury rynkowej oraz specyficznej sytuacji emitenta. Oznacza to, że wycena tych instrumentów się zmienia – wpływając na stopę zwrotu generując stratę z inwestycji
emitent, gwarant albo poręczyciel papieru wartościowego lub instrumentu rynku pieniężnego może być niewypłacalny. Oznacza to, że dany podmiot może nie wywiązać się z przyjętych na siebie zobowiązań,
wartość instrumentów finansowych, które są notowane na rynkach zagranicznych lub których wyceny są wyrażone w obcych walutach, są zależne od kursu tych walut, który jest zmienny. Oznacza to, że stopa zwrotu z inwestycji także zależy od kursu walut,
niekorzystne zmiany w prawie (m.in. w systemie podatkowym, systemie obrotu gospodarczego, systemie obrotu papierami wartościowymi) mogą negatywnie wpływać na emitentów papierów wartościowych oraz na ceny instrumentów finansowych
ceny rynkowe obligacji i innych instrumentów finansowych mogą się zmienić, gdy zmieni się także stopa procentowa. Zazwyczaj w przypadku obligacji cena maleje, gdy stopa procentowa rośnie – i odwrotnie,
ceny papierów wartościowych i instrumentów finansowych mogą się zmieniać, gdy negatywnie zmieni się chociaż jeden z wielu parametrów makroekonomicznych. Zaliczamy do nich m.in.: tempo wzrostu gospodarczego, inflację, deficyt budżetowy, deficyt na rachunku bieżącym, bezrobocie,
Poziomy ryzyka giełdowych portfeli inwestycyjnych
Konserwatywny
Główną część portfela (ok. 95%) rekomendujemy zainwestować w – obligacje i inne notowane instrumenty dłużne. Udział akcji w portfelu wynosi do 10% kapitału. .
Stabilny
Główną część portfela rekomendujemy zainwestować w obligacje skarbowe i niektóre obligacje korporacyjne notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Udział akcji w portfelu wynosi ok. 15% kapitału.
Zrównoważony
Ok. 35% portfela rekomendujemy zainwestować w akcje. Pozostałą część kapitału rekomendujemy zainwestować w obligacje i inne notowane instrumenty dłużne.
Dynamiczny
Portfel rekomendujemy zainwestować po połowie: - w akcje notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz - w notowane obligacje skarbowe i korporacyjne.
Dokumenty do pobrania
Treść na tej stronie nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Usługi doradztwa inwestycyjnego nie świadczymy rezydentom z Wielkiej Brytanii ani Irlandii Północnej.
Produkt nie jest przeznaczony dla klientów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.