Serwis www BNP Paribas Bank Polska

Grupa BNP Paribas jest obecna w Polsce od prawie wieku.

Société Générale de Banque (późniejszy BNP Paribas Fortis) rozpoczął działalność w Polsce w 1919 roku, biorąc udział w finansowaniu inwestycji przemysłowych. W latach 1929-1930 Société Générale de Banque udzielał kredytów Państwowemu Bankowi Rolnemu (późniejszemu Bankowi BGŻ). W 1920 roku Banque de Paris et des Pays-Bas (Paribas) rozpoczął działalność w Polsce, gdzie finansował m.in. elektryfikację sieci kolejowej.

W 1990 roku w Warszawie zostało otwarte przedstawicielstwo Banque Nationale de Paris, a w 1994 licencję bankową otrzymał BNP-Dresdner Bank (Polska) S.A. jako spółka joint-venture BNP Paribas i Dresdner Bank AG. Od czerwca 2001 r. bank zaczął funkcjonować jako samodzielna spółka, której jedynym właścicielem jest BNP Paribas i zmienił swoją nazwę na BNP Paribas Bank Polska. W styczniu 2006 r. został przekształcony w oddział BNP Paribas.

BNP Paribas SA Oddział w Polsce współpracuje z międzynarodowymi korporacjami i największymi przedsiębiorstwami oraz instytucjami w Polsce w zakresie bankowości inwestycyjnej. Oddział stanowi część linii biznesowej Corporate and Investment Banking (CIB), który dostarcza rozwiązania w zakresie finansowania, zarządzania ryzykiem i doradztwa. W Europie jest liderem w finansowaniu korporacji oraz w obszarze Cash Management.

Poprzez wyspecjalizowane spółki zależne Grupy BNP Paribas świadczone są również inne usługi, takie jak usługi powiernicze, ubezpieczenia, leasing i zarządzanie flotą samochodową. W maju 2009 r. do Grupy BNP Paribas dołączył Fortis Bank pod nazwą BNP Paribas Fortis. W maju 2011 r. nazwę banku zmieniono na BNP Paribas Bank Polska.

We wrześniu 2014 roku do Grupy BNP Paribas dołączył Bank BGŻ. Pod nazwą wspólnego banku - Bank BNP Paribas  funkcjonuję od 30 kwietnia 2015 roku.