Najczęściej poszukiwane

Bank zmieniającego się świata
 

Oferta Banku BGŻ BNP Paribas dla obywateli Ukrainy

17/01/2018

Bank BGŻ BNP Paribas prowadzi ponad 12 tysięcy kont osób legitymujących się paszportem ukraińskim, co według danych portalu PRnews.pl z listopada 2017 roku plasuje go w czołówce banków z ofertą dla obywateli Ukrainy w Polsce. Pod koniec 2016 roku Ukraińcy pracujący w Polsce mieli w Banku BGŻ BNP Paribas niespełna 5 tys. rachunków. Dziewięć miesięcy później, we wrześniu 2017 roku było już ponad 11 tys. klientów. To przyrost o ponad 200 proc. Obywatele Ukrainy stanowią 80 proc. wszystkich cudzoziemców obsługiwanych przez Bank BGŻ BNP Paribas. 

– Oferta Banku BGŻ BNP Paribas skierowana do obywateli Ukrainy jest naturalną odpowiedzią na coraz liczniejszą grupę osób zza wschodniej granicy w Polsce, są oni naszymi potencjalnymi klientami. Propozycja Banku ma na celu ułatwienie im funkcjonowania w sferze finansów w Polsce. Odpowiadamy na potrzeby osób, które chcą skorzystać z podstawowych produktów i usług bankowych – mówi Maciej Chlebowski, dyrektor Dep. Zarządzania Sprzedażą w Banku BGŻ BNP Paribas. – Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził już szereg ułatwień dla obywateli Ukrainy, którzy zdecydowali się pozostać w naszym kraju. W 2018 roku pójdziemy jednak o krok dalej, jako pierwszy Bank w Polsce udostępnimy możliwość założenia rachunku w Banku BNP Paribas na terenie Ukrainy – podkreśla Maciej Chlebowski. 

W Banku BGŻ BNP Paribas obywatele Ukrainy mogą w łatwy sposób założyć Konto Optymalne i Maksymalne. Zasady, stworzono z myślą o klientach, którzy cenią sobie przejrzyste i proste rozwiązania w bankowości. Do założenia rachunku potrzebny jest bowiem tylko jeden dokument - paszport zagraniczny lub karta pobytu. Zaletą posiadania rachunku Optymalnego i Maksymalnego są korzystne cenowo przelewy realizowane do Banków w Grupie BNP Paribas, m. in. do UkrSibbank. Dla klientów z Ukrainy, Bank BGŻ BNP Paribas przygotował także dedykowaną stronę www oraz materiały reklamowe w języku ukraińskim. Do wybranych placówek Banku, zostały wysłane kolorowe ulotki w języku ukraińskim dotyczące Konta Optymalnego. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku Bank BGŻ BNP Paribas uruchomił również oddziały międzynarodowe, gdzie klienci przyjeżdzający zza wschodniej granicy mogą porozmawiać z doradcą po ukraińsku lub rosyjsku. Ponadto, w przypadku trudności językowych Bank zapewnia także wsparcie oferując dedykowaną infolinię dostępną w języku ukraińskim i rosyjskim.

Pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas wspierają dzieci z Ukrainy 

Bank BGŻ BNP Paribas skupia się również na działaniach mających na celu wsparcie dzieci z Ukrainy, które na skutek wojny straciły swoich najbliższych. Pracownicy z Obszaru Sprzedaży Detalicznej i Biznesowej Banku BGŻ BNP Paribas wspierają inicjatywy Domu Ukraińskiego. W ramach działań pracownicy-wolontariusze dwukrotnie zorganizowali Kawiarenki Ukraińskie w Centrali Banku. Środki, które uzbierano w ramach Kawiarenki są przekazywane na dwutygodniowe obozy dla dzieci, które straciły rodziny podczas wojny. Każdy taki pobyt to niezapomniane doświadczenie dla uczestników, dzieci poznają polską kulturę, kuchnię, i historię oraz zawierają przyjaźnie z miejscowymi mieszkańcami. W grudniu 2017 roku dzięki pracownikom Banku zaangażowanym w organizację Kawiarenki udało się zebrać ponad 6 tys. zł w ciągu dwóch godzin. Od dwóch lat przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy centrali zbierają zabawki dla dzieci, w 2017 roku do akcji przystąpiły również oddziały Banku, co pozwoliło na obdarowanie prezentami dużo większej grupy dzieci z Ukrainy.

Wszystkie informacje dotyczące oferty dla obywateli Ukrainy znajdują się w dedykowanej zakładce na stronie internetowej Banku BGŻ BNP Paribas: https://www.bnpparibas.pl/ua/ukrainian-info