Najczęściej poszukiwane

Bank zmieniającego się świata
 

Bank BNP Paribas najlepszym doradcą finansowym M&A w Europie Środkowo-Wschodniej w konkursie Mergermarket

17/12/2020

Bank BNP Paribas zdobył tytuł Central & Eastern Europe M&A Financial Adviser of the Year w prestiżowym konkursie Mergermarket Europe M&A Awards 2020. Nagrody dla najlepszych doradców finansowych oraz doradców prawnych przy transakcjach fuzji i przejęć zostały przyznane przez Mergermarket po raz 14. Bank BNP Paribas zdobył tę nagrodę po raz drugi w ostatnich trzech latach.

W konkursie nagradzane są instytucje i firmy wyróżniające się w procesach fuzji i przejęć. Ocena odbywa się wieloetapowo. Liczy się nie tylko wartość i liczba transakcji. W każdej kategorii nagradzany jest jeden doradca, który wspiera klientów wnosząc dodatkową wartość w procesie transakcyjnym i potrafi proponować rozwiązania w złożonych sytuacjach. W ostatnim etapie konkursu Bank BNP Paribas pokonał pięciu rywali. W tym roku jury wyróżniło łącznie 23 doradców finansowych w poszczególnych krajach i regionach.

- Bieżący rok, naznaczony przez kolejne lockdowny, był szczególnie trudny na rynku fuzji i przejęć. Niestabilna sytuacja spowodowała znaczne ograniczenie liczby transakcji. W trzecim kwartale w naszym regionie spadła ona do poziomu najniższego od pięciu lat. Przeprowadzanie udanych transakcji wymagało od wszystkich uczestników rynku wyczucia czasu i dużej elastyczności. Tym bardziej cieszy nas, że w tak trudnym roku otrzymaliśmy tę prestiżową nagrodę. To zarówno dowód jakości pracy zespołu, jak i zaufania, jakim nasi klienci obdarzyli Bank BNP Paribas w związku z realizacją dużej liczby transakcji lokalnych i transgranicznych w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Piotr Mietkowski, dyrektor Zarządzający Bankowości Inwestycyjnej na Europę Środkową i Wschodnią, Turcję i Izrael w Grupie BNP Paribas.

Grupa BNP Paribas oferuje usługi bankowości inwestycyjnej dla największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, funduszy private equity a także instytucji finansowych i samorządowych poprzez międzynarodowy zespół ekspertów w Warszawie, Paryżu i Londynie.

Tytuł najlepszego doradcy finansowego M&A w Europie Środkowo-Wschodniej to kolejne tegoroczne wyróżnienie dla Banku BNP Paribas. Grupa zdobyła sześć nagród w prestiżowym konkursie Euromoney Awards for Excellence 2020, m.in. jako najlepszy bank inwestycyjny i najlepszy bank finansujący w Europie Zachodniej. BNP Paribas otrzymał również tytuł Best Private Bank in Poland w międzynarodowym konkursie magazynów PWM oraz The Banker. Tytuł Central & Eastern Europe M&A Financial Adviser of the Year został przyznany Bankowi BNP Paribas po raz drugi – wcześniej bank zdobył ją w 2018 roku.