Czym się zajmujemy?

Oferty pracy w obszarze

Obszar Ryzyka stanowi drugą linię obrony w działalności banku, co oznacza wdrażanie i kontrolę stosowanych w banku mechanizmów kontroli wszystkich rodzajów ryzyka w tym kredytowego, rynkowego, operacyjnego, płynności które podejmowane jest w toku prowadzonej działalności biznesowej banku.

Misją Obszaru Ryzyka jest wspieranie realizacji celów strategicznych, biznesowych i finansowych banku - w sposób bezpieczny, w ramach ustalonych limitów, z uwzględnieniem standardów Grupy BNP oraz regulacji nadzorczych.

Nasza codzienność

Kobieta, pracownik banku, stojąca na open space w pracy.

Obszar Ryzyka to osoby płynnie ze sobą współpracujące, ale też często z różnymi doświadczeniami zawodowymi i opiniami.

Dzięki tym cechom w świecie ciągłych zmian zarówno wewnętrznych w naszej organizacji, jak i zewnętrznych jesteśmy w stanie wspólnie z biznesem podejmować decyzje dotyczące zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem swoich kompetencji, doświadczeń oraz dostępnych informacji – wspierających realizację celów naszego banku.

Pracownicy Obszaru Ryzyka nastawieni są na współpracę z biznesem i zdobywanie nowej wiedzy. Chętnie też dzielą się posiadaną wiedzą. Poziom kompetencji jest również zauważany i doceniamy w Grupie BNP Paribas.

Obszar ten wspiera inne jednostki w ramach Grupy BNP Paribas działające w innych krajach w budowie statystycznych modeli oceny ryzyka kredytowego oraz modeli wspierających rozwój biznesu. Wdrażamy również dla Grupy BNP Paribas szereg projektów, które pozwolą naszemu Właścicielowi na spełnienie wymagań nadzorczych na poziomie europejskim.

Młoda kobieta, pracownik banku, siedzi przed komputerem podczas pracy zdalnej z domu.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Praca w instytucji z jednej strony konserwatywnej z natury rzeczy, a jednak podążającej z duchem czasu i przodującej w szeroko rozumianej dziedzinie ESG w branży finansowej w PL. Praca w takiej elastycznej organizacji pozwala w większym stopniu wiązać swoją przyszłość z organizacją, która stara się nie zostawać w tyle względem zmian na świecie, ale stara się szybko za nimi podążać.

Michał, Menedżer ds. Restrukturyzacji i Windykacji Korporacyjnej
Michał MasalskiMenedżer ds. Restrukturyzacji i Windykacji KorporacyjnejBank BNP Paribas

Co Cię czeka?

Kobieta, pracownik banku z obszary Ryzyka, siedząca przy komputerze w biurze w przestrzeni kuchennej.

Praca w ryzyku łączy wiedzę ze wszystkich gałęzi współczesnej ekonomii, umożliwia poznanie różnych branż, czasami bardzo nowatorskich modeli biznesowych i ludzi, którzy za nimi stoją.

Dla obszaru ryzyka ważne są kompetencje pracowników oraz rozwój ich talentów i indywidualnych predyspozycji. Dzięki wspólnej pracy przy wielu projektach jakie są inicjowane w ryzyku, pracownicy mogą zdobyć nowe umiejętności, mają również możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem – także na płaszczyźnie międzynarodowej. Wszystko to sprawa że praca w obszarze ryzyka jest ciekawa, rozwojowa, z ogromną ilością wyzwań, ale jednocześnie realizowana w przyjaznej atmosferze, wzajemnym wsparciu i zrozumieniu.

Interesuje Cię praca w naszym dziale?

lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym rekruterem:

Anna Bentkowska - Ekspert ds. Rekrutacji

Anna Bentkowska

Ekspert ds. RekrutacjiBank BNP Paribas
NAPISZ WIADOMOŚĆ
do Anny Bentkowskiej

Przeczytaj również

 • Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas

  Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? A może szukasz nowych sposobów na ulokowanie oszczędności? W Banku BNP Paribas twarzą w twarz porozmawiasz o tych możliwościach z Ekspertem Online – bez konieczności wychodzenia z domu. Bank BNP Paribas zaproponował właśnie obecnym i potencjalnym Klientom indywidualnym oraz Bankowości Premium nową funkcjonalność. Drogą online mogą oni w prosty […]

  Czytaj więcej
  Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas
 • Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

  Bank BNP Paribas zaproponował Klientom (Klient detaliczny, Klient Premium, Klient Wealth Management) dwie nowe funkcjonalności, dzięki którym mogą oni jeszcze sprawniej i szybciej przesyłać pieniądze – to przelewy na telefon BLIK oraz przelew natychmiastowy Express Elixir w trybie 24/7, a nie jak do tej pory tylko od poniedziałku do piątku. Wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskują […]

  Czytaj więcej
  Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas
 • Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

  Jeżeli planujesz zakup np. euro, funtów lub dolarów, możesz to zrobić w tradycyjnym kantorze. Warto jednak rozważyć realizację transakcji w internecie. Zobacz, co możesz zyskać pod warunkiem, że skorzystasz z bezpiecznego serwisu. Planujesz urlop za granicą? Jeżeli nie chcesz ponosić opłat za przewalutowanie transakcji kartą płatniczą ze złotego na lokalną walutę, można zaopatrzyć się w […]

  Czytaj więcej
  Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet
 • Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania

  Nawet niewielka zmiana kursu złotego wobec innych walut może pozbawić zysków eksportera bądź importera. Dlatego tak ważne jest, by umiejętnie kontrolować ryzyko walutowe. Tylko w 2021 r. z Polski zostały wyeksportowane towary o wartości 285,8 mld euro. To o jedną piątą więcej niż w 2020 r. Jednocześnie wartość importu przekroczyła 286 mld euro (+24% r/r)[1]. […]

  Czytaj więcej
  Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania
 • Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

  Nawet kilkudniowe opóźnienie w uregulowaniu comiesięcznego zobowiązania może przynieść kredytobiorcy sporo problemów. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz o kolejnym terminie, warto upoważnić bank do automatycznego pobierania raty z konta. Bez względu na to czy zaciągasz kredyt hipoteczny, gotówkowy, ratalny lub płacisz kartą kredytową, zobowiązujesz się do tego, że w wyznaczonych terminach będziesz spłacać do banku […]

  Czytaj więcej
  Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje