Czym się zajmujemy?

  Oferty pracy w obszarze

  Obszar Ryzyka stanowi drugą linię obrony w działalności banku, co oznacza wdrażanie i kontrolę stosowanych w banku mechanizmów kontroli wszystkich rodzajów ryzyka w tym kredytowego, rynkowego, operacyjnego, płynności które podejmowane jest w toku prowadzonej działalności biznesowej banku.

  Misją Obszaru Ryzyka jest wspieranie realizacji celów strategicznych, biznesowych i finansowych banku - w sposób bezpieczny, w ramach ustalonych limitów, z uwzględnieniem standardów Grupy BNP oraz regulacji nadzorczych.

  Nasza codzienność

  Kobieta, pracownik banku, stojąca na open space w pracy.

  Obszar Ryzyka to osoby płynnie ze sobą współpracujące, ale też często z różnymi doświadczeniami zawodowymi i opiniami.

  Dzięki tym cechom w świecie ciągłych zmian zarówno wewnętrznych w naszej organizacji, jak i zewnętrznych jesteśmy w stanie wspólnie z biznesem podejmować decyzje dotyczące zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem swoich kompetencji, doświadczeń oraz dostępnych informacji – wspierających realizację celów naszego banku.

  Pracownicy Obszaru Ryzyka nastawieni są na współpracę z biznesem i zdobywanie nowej wiedzy. Chętnie też dzielą się posiadaną wiedzą. Poziom kompetencji jest również zauważany i doceniamy w Grupie BNP Paribas.

  Obszar ten wspiera inne jednostki w ramach Grupy BNP Paribas działające w innych krajach w budowie statystycznych modeli oceny ryzyka kredytowego oraz modeli wspierających rozwój biznesu. Wdrażamy również dla Grupy BNP Paribas szereg projektów, które pozwolą naszemu Właścicielowi na spełnienie wymagań nadzorczych na poziomie europejskim.

  Młoda kobieta, pracownik banku, siedzi przed komputerem podczas pracy zdalnej z domu.

  Dlaczego warto do nas dołączyć?

  Praca w instytucji z jednej strony konserwatywnej z natury rzeczy, a jednak podążającej z duchem czasu i przodującej w szeroko rozumianej dziedzinie ESG w branży finansowej w PL. Praca w takiej elastycznej organizacji pozwala w większym stopniu wiązać swoją przyszłość z organizacją, która stara się nie zostawać w tyle względem zmian na świecie, ale stara się szybko za nimi podążać.

  Michał, Menedżer ds. Restrukturyzacji i Windykacji Korporacyjnej
  Michał Masalskimenedżer ds. restrukturyzacji i windykacji korporacyjnejBank BNP Paribas

  Co Cię czeka?

  Kobieta, pracownik banku z obszary Ryzyka, siedząca przy komputerze w biurze w przestrzeni kuchennej.

  Praca w ryzyku łączy wiedzę ze wszystkich gałęzi współczesnej ekonomii, umożliwia poznanie różnych branż, czasami bardzo nowatorskich modeli biznesowych i ludzi, którzy za nimi stoją.

  Dla obszaru ryzyka ważne są kompetencje pracowników oraz rozwój ich talentów i indywidualnych predyspozycji. Dzięki wspólnej pracy przy wielu projektach jakie są inicjowane w ryzyku, pracownicy mogą zdobyć nowe umiejętności, mają również możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem – także na płaszczyźnie międzynarodowej. Wszystko to sprawa że praca w obszarze ryzyka jest ciekawa, rozwojowa, z ogromną ilością wyzwań, ale jednocześnie realizowana w przyjaznej atmosferze, wzajemnym wsparciu i zrozumieniu.

  Interesuje Cię praca w naszym dziale?

  lub skontaktuj się bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za rekrutacje:

  Ania - pracowniczka banku

  Anna Chyrowska

  ekspertka ds. rekrutacjiBank BNP Paribas
  NAPISZ WIADOMOŚĆ
  do Ani Chyrowskiej

  Przeczytaj również

  • KRAJOWY SYSTEM E-FAKTUR (KSeF) – co oznacza dla przedsiębiorcy?

   Krajowy System e-Faktur (KSeF) to nowy rządowy system elektroniczny, który pozwala na wystawienie, odebranie i podgląd e-faktury. Ma za zadanie ustrukturyzować i wprowadzić ewidencję wszystkich wystawianych faktur w Polsce. System ten w pierwszej kolejności obejmie przedsiębiorstwa z siedzibą w Polsce wystawiające faktury VAT a następnie pozostałe podmioty.

   Czytaj więcej
   KRAJOWY SYSTEM E-FAKTUR (KSeF) – co oznacza dla przedsiębiorcy?
  • Jak zeskanować dokumenty? Z naszą instrukcją to proste!

   Chcesz zrobić skan dokumentu, ale nie masz tym doświadczenia? Zaraz przekonasz się, jakie to proste. Pokażemy Ci sposoby na łatwe i szybkie przeniesienie dokumentu do postaci cyfrowej. Wybierz swój ulubiony i dowiedz się, jak samodzielnie przesłać skan do Banku dzięki bankowości internetowej GOonline! Artykuł zawiera odnośniki do produktów Banku BNP Paribas. Załatwianie formalności związanych np. […]

   Czytaj więcej
   Jak zeskanować dokumenty? Z naszą instrukcją to proste!
  • Potrzebujesz zaświadczenia hipotecznego? Wnioskuj o nie online!

   Zaświadczenie jest oficjalnym dokumentem potwierdzającym informacje dotyczące udzielonego kredytu lub pożyczki hipotecznej. Powodów, dla których możesz go potrzebować jest wiele – sprzedaż nieruchomości czy skorzystanie z ulgi odsetkowej. Na szczęście w Banku BNP Paribas nie musisz nawet wychodzić z domu, aby otrzymać zaświadczenie hipoteczne. Zobacz, o jakie dokumenty możesz wygodnie zawnioskować online lub podczas wideorozmowy! […]

   Czytaj więcej
   Potrzebujesz zaświadczenia hipotecznego? Wnioskuj o nie online!
  • Kredyt gotówkowy online – wszystko, co warto o nim wiedzieć!

   Polacy korzystają z możliwości pożyczania pieniędzy na kredyt. Czasem jest to związane z pilną potrzebą, a czasem z inwestycją w przyszłość – zarówno swoją, jak i całej rodziny. Jeśli planujesz ubiegać się o dodatkową gotówkę, warto skorzystać z oferty banku online, bez wychodzenia z domu. Jak wygląda składanie wniosku kredytowego przez Internet? Na co zwrócić […]

   Czytaj więcej
   Kredyt gotówkowy online – wszystko, co warto o nim wiedzieć!
  • BNP Paribas triumfuje w rankingach Newsweeka i Forbesa. Nagrody za jakość obsługi klienta

   W tegorocznej edycji rankingu Przyjazny Bank Newsweeka pokonaliśmy konkurencję biorącą udział w tegorocznej edycji rankingu, zajmując I miejsce w kategorii „Bankowość Tradycyjna”. Audytorzy oceniający instytucje zwrócili uwagę m.in. na bardzo wysoką jakość bezpośredniej obsługi klienta. Otrzymaliśmy również tytuł wicelidera w rankingu „Bank Przyjazny Firmie”, organizowanym przez redakcję magazynu „Forbes”. BNP Paribas najlepszym „bankiem dla Kowalskiego” […]

   Czytaj więcej
   BNP Paribas triumfuje w rankingach Newsweeka i Forbesa. Nagrody za jakość obsługi klienta