Czym się zajmujemy?

  Oferty pracy w obszarze

  Obszar Ryzyka stanowi drugą linię obrony w działalności banku, co oznacza wdrażanie i kontrolę stosowanych w banku mechanizmów kontroli wszystkich rodzajów ryzyka w tym kredytowego, rynkowego, operacyjnego, płynności które podejmowane jest w toku prowadzonej działalności biznesowej banku.

  Misją Obszaru Ryzyka jest wspieranie realizacji celów strategicznych, biznesowych i finansowych banku - w sposób bezpieczny, w ramach ustalonych limitów, z uwzględnieniem standardów Grupy BNP oraz regulacji nadzorczych.

  Nasza codzienność

  Kobieta, pracownik banku, stojąca na open space w pracy.

  Obszar Ryzyka to osoby płynnie ze sobą współpracujące, ale też często z różnymi doświadczeniami zawodowymi i opiniami.

  Dzięki tym cechom w świecie ciągłych zmian zarówno wewnętrznych w naszej organizacji, jak i zewnętrznych jesteśmy w stanie wspólnie z biznesem podejmować decyzje dotyczące zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem swoich kompetencji, doświadczeń oraz dostępnych informacji – wspierających realizację celów naszego banku.

  Pracownicy Obszaru Ryzyka nastawieni są na współpracę z biznesem i zdobywanie nowej wiedzy. Chętnie też dzielą się posiadaną wiedzą. Poziom kompetencji jest również zauważany i doceniamy w Grupie BNP Paribas.

  Obszar ten wspiera inne jednostki w ramach Grupy BNP Paribas działające w innych krajach w budowie statystycznych modeli oceny ryzyka kredytowego oraz modeli wspierających rozwój biznesu. Wdrażamy również dla Grupy BNP Paribas szereg projektów, które pozwolą naszemu Właścicielowi na spełnienie wymagań nadzorczych na poziomie europejskim.

  Młoda kobieta, pracownik banku, siedzi przed komputerem podczas pracy zdalnej z domu.

  Dlaczego warto do nas dołączyć?

  Praca w instytucji z jednej strony konserwatywnej z natury rzeczy, a jednak podążającej z duchem czasu i przodującej w szeroko rozumianej dziedzinie ESG w branży finansowej w PL. Praca w takiej elastycznej organizacji pozwala w większym stopniu wiązać swoją przyszłość z organizacją, która stara się nie zostawać w tyle względem zmian na świecie, ale stara się szybko za nimi podążać.

  Michał, Menedżer ds. Restrukturyzacji i Windykacji Korporacyjnej
  Michał Masalskimenedżer ds. restrukturyzacji i windykacji korporacyjnejBank BNP Paribas

  Co Cię czeka?

  Kobieta, pracownik banku z obszary Ryzyka, siedząca przy komputerze w biurze w przestrzeni kuchennej.

  Praca w ryzyku łączy wiedzę ze wszystkich gałęzi współczesnej ekonomii, umożliwia poznanie różnych branż, czasami bardzo nowatorskich modeli biznesowych i ludzi, którzy za nimi stoją.

  Dla obszaru ryzyka ważne są kompetencje pracowników oraz rozwój ich talentów i indywidualnych predyspozycji. Dzięki wspólnej pracy przy wielu projektach jakie są inicjowane w ryzyku, pracownicy mogą zdobyć nowe umiejętności, mają również możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem – także na płaszczyźnie międzynarodowej. Wszystko to sprawa że praca w obszarze ryzyka jest ciekawa, rozwojowa, z ogromną ilością wyzwań, ale jednocześnie realizowana w przyjaznej atmosferze, wzajemnym wsparciu i zrozumieniu.

  Interesuje Cię praca w naszym dziale?

  lub skontaktuj się bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za rekrutacje:

  Ania - pracowniczka banku

  Anna Chyrowska

  ekspertka ds. rekrutacjiBank BNP Paribas
  NAPISZ WIADOMOŚĆ
  do Ani Chyrowskiej

  Przeczytaj również

  • Kredyt gotówkowy online – wszystko, co warto o nim wiedzieć!

   Polacy korzystają z możliwości pożyczania pieniędzy na kredyt. Czasem jest to związane z pilną potrzebą, a czasem z inwestycją w przyszłość – zarówno swoją, jak i całej rodziny. Jeśli planujesz ubiegać się o dodatkową gotówkę, warto skorzystać z oferty banku online, bez wychodzenia z domu. Jak wygląda składanie wniosku kredytowego przez Internet? Na co zwrócić […]

   Czytaj więcej
   Kredyt gotówkowy online – wszystko, co warto o nim wiedzieć!
  • BNP Paribas triumfuje w rankingach Newsweeka i Forbesa. Nagrody za jakość obsługi klienta

   W tegorocznej edycji rankingu Przyjazny Bank Newsweeka pokonaliśmy konkurencję biorącą udział w tegorocznej edycji rankingu, zajmując I miejsce w kategorii „Bankowość Tradycyjna”. Audytorzy oceniający instytucje zwrócili uwagę m.in. na bardzo wysoką jakość bezpośredniej obsługi klienta. Otrzymaliśmy również tytuł wicelidera w rankingu „Bank Przyjazny Firmie”, organizowanym przez redakcję magazynu „Forbes”. BNP Paribas najlepszym „bankiem dla Kowalskiego” […]

   Czytaj więcej
   BNP Paribas triumfuje w rankingach Newsweeka i Forbesa. Nagrody za jakość obsługi klienta
  • Inwestycje w nieruchomości w czasach wysokiej inflacji

   Inwestycja w nieruchomości na wynajem była do tej pory popularną formą powiększania majątku. W czasach wysokiej inflacji mnożą się jednak problemy dla inwestorów, którzy chcą wypracowywać dodatnią stopę zwrotu. Czy jest możliwe przerzucenie zwiększonych kosztów na najemcę? Jakie są alternatywne inwestycje? Inwestorzy, którzy pojawili się na rynku kilka lub kilkanaście lat temu, są w dobrym […]

   Czytaj więcej
   Inwestycje w nieruchomości w czasach wysokiej inflacji
  • Inwestycje w metale szlachetne (złoto i srebro)

   Inwestycje w metale szlachetne przynosiły w ostatnich latach nie tylko dobre zabezpieczenie kapitału, ale również bardzo atrakcyjny zysk. Warto jednak pamiętać, że zakup złota lub srebra wiąże się z ryzykiem straty i nie jest odpowiedni dla każdego inwestora. Przed zakupem warto poddać analizie kilka czynników, a w szczególności wysoką inflację, kurs walutowy oraz sytuację geopolityczną. […]

   Czytaj więcej
   Inwestycje w metale szlachetne (złoto i srebro)
  • Konto firmowe w BNP Paribas. Możesz je założyć podczas wideospotkania

   Prowadzisz firmę? Zobacz, jak w wygodny sposób otworzyć rachunek bankowy i otrzymać kartę płatniczą. Jeśli masz własną działalność gospodarczą, wiesz jak ważnym elementem sprawnego funkcjonowania biznesu jest rachunek firmowy. To na ten rachunek spływają środki od Twoich klientów. Dzięki niemu rozliczasz się z ZUS-em czy urzędem skarbowym.   Jak założyć konto firmowe? Odwiedź Centrum Ekspertów […]

   Czytaj więcej
   Konto firmowe w BNP Paribas. Możesz je założyć podczas wideospotkania