Dlaczego Bank BNP Paribas?

 • Bo w każdej zmianie widzimy szansę.
 • Bo dostaniesz i wsparcie i swobodę w działaniu.
 • Bo każdy ma prawo być mile widziany.
 • Bo jak zieleń, to na sto procent.

Dołącz do nas

Możesz zmieniać świat na lepsze razem z nami. Sprawdź, kogo aktualnie poszukujemy.

Praca w IT

Obszar IT jest kluczowy w funkcjonowaniu naszego biznesu. Stale staramy się rozwijać i zapewniać odpowiednią jakość usług zarówno naszym Klientom jak i pracownikom.

Nowe oferty pracy

Co nas wyróżnia?

Tu MOGĘ być sobą

Bank BNP Paribas Polska jest inkluzywny i czerpie z różnorodności.

Zmieniamy się, by stworzyć miejsce jak najlepiej odpowiadające na potrzeby naszych Pracowników i Klientów. Podkreślamy rolę kobiet w społeczeństwie: za pośrednictwem kampanii „Gdzie są nasze Patronki?”, biorąc udział tylko w konferencjach i wydarzeniach na których wśród prelegentów są kobiety (w ramach inicjatywy „Jamais Sans Elles” - „Nigdy Bez Niej”), działając na rzecz równości wynagrodzeń w ramach minimalizowania luki płacowej między kobietami i mężczyznami. Pomagamy ojcom w korzystaniu z możliwości edukacyjnych, urlopowych w ramach inicjatywy „Tato, masz to jak w banku!”.

Stworzyliśmy funkcję ekspercką ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, by weryfikować każdą wdrażaną inicjatywę pod kątem dostępności dla Osób z Niepełnosprawnościami. Jedną z naszych inicjatyw pracowniczych jest społeczność BNP Paribas Pride Polska, a jako marka staramy się wspierać inicjatywy równościowe i przeciwdziałające wykluczeniu.

Wierzymy w ludzki potencjał. Tworzymy przestrzeń, w której może rosnąć. Bo to Ty najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie ważne.

75%
pracowników potwierdza, że są traktowani z szacunkiem i w zgodzie z wartościami banku(wyniki Pulse Check #9 2021)
72%
pracowników potwierdza, że Bank BNP Paribas wspiera wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, orientację i tożsamość seksualną.(wyniki Ankiety EVP 2021)

“Czuję, że mogę być sobą, mogę wyrażać siebie. Uważam, że różnorodność ma wiele imion i dużo znaczeń i uczymy się w banku z tego czerpać. Widzę jak pozytywnie wpływa to również na relacje z Klientami.”

Joanna ŁukasikMenadżer ds. Jakości i Relacji z KlientamiBank BNP Paribas

Tu MOGĘ mieć wpływ na naszą planetę

Jesteśmy Bankiem Zielonych Zmian. Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego jest jednym z naszych kluczowych zobowiązań. W ramach naszych działań środowiskowych ograniczamy finansowanie sektorów wysokoemisyjnych, wspieramy transformację energetyczną poprzez oferowanie „zielonych” produktów i usług, ograniczamy negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko oraz promujemy postawy proekologiczne wśród naszych pracowników, Klientów i kontrahentów.

Ważną częścią programu Bank Zielonych Zmian jest kampania edukacyjna skierowana do pracowników i ich najbliższych. W każdej edycji, pracownicy banku otrzymują dawkę ekologicznej wiedzy – wskazówki i gotowe rozwiązania pomagające żyć w zgodnie z naszą planetą, poznają przyczyny i skutki zmiany klimatu oraz sposoby, by im przeciwdziałać. Zachęcamy pracowników do podejmowania eko-wyzwań i dzielenia się swoimi pomysłami i osiągnięciami. W ramach programu odbywają się spotkania inspiracyjne i warsztaty oraz webinary.

Aby efektywniej realizować misję zrównoważonego rozwoju oraz zobowiązania zawarte w nowej, zintegrowanej strategii banku GObeyond na lata 2022-2025, powołaliśmy Radę ds. Zrównoważonego Rozwoju (Sustainability Council), która wraz z Chief Sustainability Officerem (CSO), Sustainability Officerami oraz jednostkami Obszaru Zrównoważonego Rozwoju wspólnie tworzy Sustainability Community. Możesz mieć realny wpływ na transformację w kierunku zrównoważonego rozwoju dołączając do grona Sustainability Officerów.

81%
pracowników potwierdza, że Bank BNP Paribas angażuje się w działania na rzecz klimatu i ochrony środowiska.(wyniki Ankiety EVP 2021)

“Osobiście bardzo wspieram wszelkiego rodzaju akcje związane z ochroną środowiska i chętnie angażuję się w wolontariaty. To, czym się zajmuje zawodowo to jest tylko przedłużenie mojej codziennej aktywności i mojej osobowości. Mogę realizować w pracy tematy i zadania, które są mi bliskie w życiu codziennym.”

Andrzej BudaszMenedżer ds. Projektów Zrównoważonego RozwojuBank BNP Paribas

Tu MOGĘ dokonywać własnych wyborów

Czasami najlepszym wsparciem jest otrzymanie przestrzeni dla autonomicznego działania. Dlatego w banku zachęcamy Cię do podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń. Nie zapominamy, jak ważne jest w tym wsparcie przełożonego, na które możesz liczyć, co potwierdzają pracownicy Banku BNP Paribas.

Na co dzień działamy według wysokiej klasy standardów bankowości, a tam gdzie pojawia się przestrzeń do elastyczności nasi liderzy zachęcają do podejmowania własnych decyzji, korzystania z możliwości wyboru. Korzystamy z niej, tworząc wiele własnych inicjatyw oddolnych i udzielając się jako wolontariusze – a bank daje nam 16 godzin rocznie na wsparcie wybranej przez siebie inicjatywy. Również rozwiązania pracownicze banku charakteryzują się dużą elastycznością – możemy wybierać benefity ze zróżnicowanej kafeterii, w zależności od indywidualnych potrzeb.

91%
pracowników potwierdza, że otrzymuje wystarczającą autonomię żeby wykonywać swoją pracę dobrze(wyniki Pulse Check #9 2021)

“Bez autonomii ciężko byłoby w sposób odpowiednio dynamiczny poprowadzić pewne inicjatywy. Warto jest pomyśleć "poza pudełkiem", u podstaw tego leży niezależność.”

Rafał PiotrowskiLead ArchitectBank BNP Paribas

Tu MOGĘ korzystać z możliwości jakie niosą zmiany

Zmieniamy się dla Ciebie i dla świata. Każdą decyzję podejmujemy z myślą o przyszłości. W końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata! Jako inwestor wspieramy obiecujące innowacje w ramach BNP Paribas Innovation Lab. Wiemy, że rozwój i aktywne odpowiadanie na wyzwania współczesności to absolutna konieczność, dlatego po kolei wprowadzamy zwinność do poszczególnych procesów w Banku.

Dajemy coraz więcej możliwości rozwoju związanych ze światem agile, tworząc nowe struktury i role wspierające elastyczność i innowacyjność organizacji. Z uwagą wsłuchujemy się w głos pracowników – nie tylko prowadzimy cykliczne badania pulsowe, ale też strategicznie pracujemy na ich wynikach, usprawniając procesy związane z codziennym doświadczeniem pracowników. Organizujemy też cykliczne spotkania Zarządu z pracownikami na temat realizacji strategii biznesowej.

78%
potwierdza, że w codziennej pracy mają przestrzeń na testowanie nowych rozwiązań i popełnianie błędów.(wyniki Pulse Check #9 2021)

“Tak się fajnie złożyło, że mogłam przejść do obszaru Tranformacji Zwinnej. Czuje, że rozwijam się przez zmianę stanowiska, zmianę obszaru. Cieszę się, że aktualnie mogę brać udział w optymalizacji procesów, które dzieją się w naszym banku.”

Marcelina JukowskaSpecjalista ds. Projektowania i Optymalizacji ProcesówBank BNP Paribas

Poznaj nas bliżej

Poznaj nas bliżej

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata. W 2017 roku zostaliśmy partnerem Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju przyjętej przez ONZ i aktywnie uczestniczymy w realizacji planu naprawy świata.

Benefity

REKRUTACJA I ONBOARDING

Twoja droga do pracy w naszym banku

 1. Krok pierwszy

  Spotkanie z rekruterem, który opiekuje się obszarem w banku, do którego aplikujesz i managerem – Twoim przyszłym przełożonym. W przypadku niektórych ról dodatkowym krokiem może być spotkanie z Dyrektorem Pionu.

 2. Krok drugi

  Jeśli pojawi się taka potrzeba, albo rola, do której aplikujesz tego wymaga – w tym kroku możemy poprosić Cię o wykonanie zadania, które pomoże nam poznać Cię jeszcze lepiej.

 3. Krok trzeci

  Została już tylko informacja zwrotna do Ciebie – niezależnie od decyzji. Jeśli decyzja jest pozytywna – otrzymasz od nas ofertę współpracy.

 4. Pierwsze dni w Banku BNP Paribas

 5. Formalności

  Podpisanie umowy, odbiór sprzętu i kilka niezbędnych formalności. W zależności od miejsca Twojej pracy poznasz najważniejsze elementy do sprawnego i samodzielnego funkcjonowania w nowym środowisku.

 6. Onboarding i szkolenia

  Zatroszczymy się o prawidłowe wdrożenie Cię w Twoją nową rolę.

 7. Wprowadzenie do zespołu

  Nie możemy zagwarantować, że wszystkich kolegów 
i koleżanki z zespołu poznasz od razu osobiście (model pracy hybrydowej) :-) ale na pewno będziesz mieć możliwość poznania zespołu w pierwszych dniach. Możesz liczyć na ich wsparcie od samego początku.

Brzmi interesująco?

Zobacz nasze najnowsze oferty pracy:

Specjalistka / Specjalista w Biurze Zarządzania Sprzedażą – Klienci Strategiczni
Warszawa
Doradczyni / Doradca Klientów MŚP
Siedlce
IT Analyst (Business and System Analyst)
Partnerka Biznesowa / Partner Biznesowy HR
Toruń, Bydgoszcz
Partnerka Biznesowa / Partner Biznesowy HR
Toruń, Bydgoszcz

Zapisz się na nasz newsletter

Sprawdzaj na jakich wydarzeniach możesz nas spotkać i kogo aktualnie poszukujemy w banku.

Administratorem danych osobowych jest BNP Paribas Bank Polska SA. Dane przetwarzane są w celu realizacji wysyłki newslettera Banku BNP Paribas Kariera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tu: https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/rodo

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu

 • Wirtualne wizyty w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas

  Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? A może szukasz nowych sposobów na ulokowanie oszczędności? W Banku BNP Paribas twarzą w twarz porozmawiasz o tych możliwościach z doradcą – bez konieczności wychodzenia z domu. Bank BNP Paribas zaproponował właśnie obecnym i potencjalnym Klientom indywidualnym oraz Bankowości Premium nową funkcjonalność. Drogą online mogą oni w prosty sposób […]

  Czytaj więcej
 • Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

  Bank BNP Paribas zaproponował Klientom (Klient detaliczny, Klient Premium, Klient Wealth Management) dwie nowe funkcjonalności, dzięki którym mogą oni jeszcze sprawniej i szybciej przesyłać pieniądze – to przelewy na telefon BLIK oraz przelew natychmiastowy Express Elixir w trybie 24/7, a nie jak do tej pory tylko od poniedziałku do piątku. Wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskują […]

  Czytaj więcej
 • Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

  Jeżeli planujesz zakup np. euro, funtów lub dolarów, możesz to zrobić w tradycyjnym kantorze. Warto jednak rozważyć realizację transakcji w internecie. Zobacz, co możesz zyskać pod warunkiem, że skorzystasz z bezpiecznego serwisu. Planujesz urlop za granicą? Jeżeli nie chcesz ponosić opłat za przewalutowanie transakcji kartą płatniczą ze złotego na lokalną walutę, można zaopatrzyć się w […]

  Czytaj więcej
 • Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania

  Nawet niewielka zmiana kursu złotego wobec innych walut może pozbawić zysków eksportera bądź importera. Dlatego tak ważne jest, by umiejętnie kontrolować ryzyko walutowe. Tylko w 2021 r. z Polski zostały wyeksportowane towary o wartości 285,8 mld euro. To o jedną piątą więcej niż w 2020 r. Jednocześnie wartość importu przekroczyła 286 mld euro (+24% r/r)[1]. […]

  Czytaj więcej
 • Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

  Nawet kilkudniowe opóźnienie w uregulowaniu comiesięcznego zobowiązania może przynieść kredytobiorcy sporo problemów. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz o kolejnym terminie, warto upoważnić bank do automatycznego pobierania raty z konta. Bez względu na to czy zaciągasz kredyt hipoteczny, gotówkowy, ratalny lub płacisz kartą kredytową, zobowiązujesz się do tego, że w wyznaczonych terminach będziesz spłacać do banku […]

  Czytaj więcej

Bądź na bieżąco

 • Gdy rośnie inflacja, nasi Klienci poszukują sposobów na zabezpieczenie oszczędności przed spadkiem wartości pieniądza. A my wiemy, jak im w tym pomagać.💚 Inwestowanie na giełdzie - choć niesie za sobą pewne ryzyko - może być źródłem sporych zysków. Dlatego rachunek maklerski trzeba wybrać mądrze... na przykład decydując się po prostu na najlepszy, czyli ten oferowany przez Biuro Maklerskie BNP Paribas! 👉 https://lnkd.in/ezqbnHRk

  Rachunek maklerski Biura Maklerskiego Banku BNP Paribas zajął 1. miejsce w rankingu rachunków maklerskich serwisu Money.pl z dnia 18.05.2022 r.

  Produkt objęty wymogami MiFID II. Inwestor powinien podjąć decyzję inwestycyjną samodzielnie. Inwestowanie wiąże się z ryzkiem. Inwestor musi się liczyć z możliwością utraty części lub całości zainwestowanego kapitału. Szczegółowe i wiążące informacje dotyczące rachunku maklerskiego prowadzonego w Biurze Maklerskim BNP Paribas Bank Polska S.A. zamieszczone są na stronie internetowej: https://lnkd.in/ehCf_GDd. Biuro Maklerskie może uzależnić świadczenie usługi lub oferowanie danego produktu Klientowi w zależności od przyporządkowania Klienta (na podstawie analizy posiadanych informacji o Kliencie) do danego rynku docelowego Klientów końcowych. Biuro Maklerskie może odmówić świadczenia danej usługi lub oferowania danego produktu Klientom, których potrzebom, cechom i celom dany produkt lub usługa nie odpowiada, zgodnie z wiedzą posiadaną przez Biuro Maklerskie. Informacje zamieszczone w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego oraz nie stanowią usługi doradztwa inwestycyjnego ani porady inwestycyjnej, a także nie są formą świadczenia doradztwa podatkowego ani pomocy prawnej. Biuro Maklerskie BNP Paribas Bank Polska S.A., ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa – BNP Paribas Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa, zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr. KRS 0000011571, posiadający NIP 526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 147 593 150 zł, w całości wpłacony.

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Marnowanie? To nie w naszym stylu! Dlatego zorganizowaliśmy charytatywną sprzedaż naszych zamortyzowanych foteli biurowych w dobrym stanie, które nadawały się do dalszego korzystania. ✨ Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i dobrej organizacji udało nam się zebrać ponad 26 tysięcy złotych, które zostały przekazane na rzecz Fundacji BNP Paribas, a także dać meblom drugie życie. Trafiły one do domów naszych pracowników i posłużą im przez następne lata.

  Łącznie w akcji wzięło udział 748 osób.

  Dziękujemy!

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Wiemy, że czasem trudno być sobą, dlatego w BNP Paribas Bank Polska ułatwiamy Wam to, jak możemy! W naszych centrach Klienta możecie bez problemu zmienić dane do rachunku, w tym te dotyczące płci. Wystarczy, że przyniesiecie nowy dowód osobisty - historia Waszych finansów pozostanie nienaruszona!

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Deklaracja Odpowiedzialnej Sprzedaży to inicjatywa Fundacji NNO (Nienieodpowiedzialni) oraz Federacja Konsumentów skierowana do branży finansowej. Jej celem jest poprawa standardów usług na rynku i przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom. BNP Paribas Bank Polska jest jej sygnatariuszem, bo wiemy, że jej zasady powinny być standardem, a nie czymś wyjątkowym. Ma być łatwo, uczciwie, a relacja z Klientem partnerska.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na webinar, na którym razem z innymi Sygnatariuszami, opowiemy na kilka pytań, np.:

  👉 co kryje się pod pojęciem „Deklaracja Odpowiedzialnej Sprzedaży”? 👉 jakie są korzyści, płynące z przystąpienia do Deklaracji? 👉 jak do nas dołączyć? 👉 jak wygląda audyt?

  Spotkanie odbędzie się 19.05, o godz. 11:00, na platformie Zoom Zapraszamy do rejestracji 👉 https://lnkd.in/dN4yG3iq

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Dzięki połączonym siłom Fundacji NNO (Nienieodpowiedzialni) oraz partnerów, którzy odpowiedzieli na jej apele: Fundacji BNP Paribas oraz Fundacji ING Dzieciom, udało się zakupić karetkę dla Ukrainy. Będą się nią poruszać wolontariusze - przedstawiciele zawodów medycznych, niosąc pomoc rannym i poszkodowanym w wyniku wojny. Karetka będzie jeździć nie tylko wewnątrz terytorium naszych sąsiadów, lecz także transportować pacjentów do polskich placówek medycznych. A jaki jest kolejny cel Fundacji Nienieodpowiedzialnych? Doposażenie jednego z dwóch ambulansów w specjalistyczny respirator, przeznaczony dla noworodków i niemowląt np. z wadami serca. Trzymamy kciuki za jak najszybszą realizację!

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • W środę i czwartek spotykamy się w Poznań Congress Center, gdzie jako partner strategiczny wydarzenia będziemy uczestniczyć w Impact'22 (ImpactCEE). Analizuj z nami i wpływowymi mówcami zmiany, wymieniaj doświadczenia z topowymi managerami, pozyskuj kontakty biznesowe, zyskaj dostęp do analiz i raportów oraz aktywnie dyskutuj o przyszłości gospodarczo-technologicznej świata!

  Co Cię czeka? 👉 19 ważnych obszarów tematycznych, m.in. Digital Future, Green Economy, Energy, Mobility, Mental Health & Wellbeing, Women Empowerment i inne 👉 200+ wystąpień 👉 400+ speakerów i gości, a wśród nich Daria Gostkowska, Monika Kordowska, Paulina Skrzypinska, Przemek Gdanski, Vladimir Radin, Kris Slotwinski, Adam Hirny oraz Darek Maciolek. 👉 6 scen 👉 2 dni

  Dowiedz się więcej i zarejestruj na stronie: https://lnkd.in/e_-amXpk

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Sobotni wieczór był kulminacją festiwalowych emocji Mastercard OFF Camera, którego partnerem strategicznym jesteśmy już kolejny raz. Podczas Gali Zamknięcia mięliśmy przyjemność zainaugurować nową inicjatywę, która jest szansą na wyczekiwaną zmianę w świecie polskiego filmu. Dostrzegamy potrzebę wspierania utalentowanych twórczyń. Dlatego ustanowiliśmy Grant BNP Paribas Bank Polska i Mastercard dla niezwykłych kobiet w polskim kinie, który już od następnej edycji będzie przyznawany podczas festiwalu.

  Ogłoszenie tego projektu poprzedziło poruszające wystąpienie, zaproszonej przez nas, Katarzyny Figury. Aktorka, w przejmujący sposób, opowiedziała o tym, jak patriarchat i szowinizm odcisnęły piętno na jej karierze i życiu osobistym. Jej przemówienie było żywym dowodem, jak bardzo potrzebne jest realne działanie w wyrównywaniu szans w branży filmowej. Czujemy się zaszczyceni, mogąc być częścią tej zmiany.

  #WeLoveCinema Fundacja Off Camera

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Sustainability Linked Loan na kwotę 21,5 mln EUR dla Velvet CARE sp. z o.o., lidera rynku wyrobów higienicznych.

  SLL to forma finansowania, która zawiera dodatkowe zobowiązania Spółki do uzgodnionego postępu w osiąganiu celów w obszarze zrównoważonego rozwoju (ESG). Wraz z Velvet Care opracowano cztery cele skupione wokół redukcji zużycia wody, redukcji wagi opakowań, certyfikacji surowców (FSC® oraz PEFC)* oraz bezpieczeństwa pracy. Każdy z tych celów dotyka kluczowego obszaru działalności spółki, będąc odzwierciedleniem jej ambicji.

  Nasza partnerska relacja z Velvet Care trwa już od 2016 roku. W latach 2016-2018 oraz 2020-2021, wspólnie z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, sfinansowaliśmy dla polskiej spółki projekty budowy dwóch nowoczesnych maszyn papierniczych w Kluczach. W kolejnych latach chcemy wciąż wspierać Velvet Care w dalszym rozwoju, dlatego na okres 2022 i 2023 uzgodniliśmy kolejny pakiet finansowania dla dalszych inwestycji w nowe linie produkcyjne, zarówno w Polsce, jak i w Czechach. W trakcie współpracy z BNP Paribas Bank Polska spółka Velvet Care zwiększyła już około trzykrotnie skalę swojej działalności.   *FSC® licencja nr C-119667, certyfikat nr SGSCH-COC-070069  PEFC licencja nr PEFC/32-31-086, certyfikat nr PL 16/0408

  Czytaj więcej
  • linkedin