Dlaczego Bank BNP Paribas?

 • Bo w każdej zmianie widzimy szansę.
 • Bo dostaniesz i wsparcie i swobodę w działaniu.
 • Bo każdy ma prawo być mile widziany.
 • Bo jak zieleń, to na sto procent.

Dołącz do nas

Możesz zmieniać świat na lepsze razem z nami. Sprawdź, kogo aktualnie poszukujemy.

Praca w IT

Obszar IT jest kluczowy w funkcjonowaniu naszego biznesu. Stale staramy się rozwijać i zapewniać odpowiednią jakość usług zarówno naszym Klientom jak i pracownikom.

Nowe oferty pracy

Co nas wyróżnia?

Tu MOGĘ być sobą

Bank BNP Paribas Polska jest inkluzywny i czerpie z różnorodności.

Zmieniamy się, by stworzyć miejsce jak najlepiej odpowiadające na potrzeby naszych Pracowników i Klientów. Podkreślamy rolę kobiet w społeczeństwie: za pośrednictwem kampanii „Gdzie są nasze Patronki?”, biorąc udział tylko w konferencjach i wydarzeniach na których wśród prelegentów są kobiety (w ramach inicjatywy „Jamais Sans Elles” - „Nigdy Bez Niej”), działając na rzecz równości wynagrodzeń w ramach minimalizowania luki płacowej między kobietami i mężczyznami. Pomagamy ojcom w korzystaniu z możliwości edukacyjnych, urlopowych w ramach inicjatywy „Tato, masz to jak w banku!”.

Stworzyliśmy funkcję ekspercką ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, by weryfikować każdą wdrażaną inicjatywę pod kątem dostępności dla Osób z Niepełnosprawnościami. Jedną z naszych inicjatyw pracowniczych jest społeczność BNP Paribas Pride Polska, a jako marka staramy się wspierać inicjatywy równościowe i przeciwdziałające wykluczeniu.

Wierzymy w ludzki potencjał. Tworzymy przestrzeń, w której może rosnąć. Bo to Ty najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie ważne.

75%
pracowników potwierdza, że są traktowani z szacunkiem i w zgodzie z wartościami banku(wyniki Pulse Check #9 2021)
72%
pracowników potwierdza, że Bank BNP Paribas wspiera wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, orientację i tożsamość seksualną.(wyniki Ankiety EVP 2021)

“Czuję, że mogę być sobą, mogę wyrażać siebie. Uważam, że różnorodność ma wiele imion i dużo znaczeń i uczymy się w banku z tego czerpać. Widzę jak pozytywnie wpływa to również na relacje z Klientami.”

Joanna ŁukasikMenadżer ds. Jakości i Relacji z KlientamiBank BNP Paribas

Tu MOGĘ mieć wpływ na naszą planetę

Jesteśmy Bankiem Zielonych Zmian. Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego jest jednym z naszych kluczowych zobowiązań. W ramach naszych działań środowiskowych ograniczamy finansowanie sektorów wysokoemisyjnych, wspieramy transformację energetyczną poprzez oferowanie „zielonych” produktów i usług, ograniczamy negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko oraz promujemy postawy proekologiczne wśród naszych pracowników, Klientów i kontrahentów.

Ważną częścią programu Bank Zielonych Zmian jest kampania edukacyjna skierowana do pracowników i ich najbliższych. W każdej edycji, pracownicy banku otrzymują dawkę ekologicznej wiedzy – wskazówki i gotowe rozwiązania pomagające żyć w zgodnie z naszą planetą, poznają przyczyny i skutki zmiany klimatu oraz sposoby, by im przeciwdziałać. Zachęcamy pracowników do podejmowania eko-wyzwań i dzielenia się swoimi pomysłami i osiągnięciami. W ramach programu odbywają się spotkania inspiracyjne i warsztaty oraz webinary.

Aby efektywniej realizować misję zrównoważonego rozwoju oraz zobowiązania zawarte w nowej, zintegrowanej strategii banku GObeyond na lata 2022-2025, powołaliśmy Radę ds. Zrównoważonego Rozwoju (Sustainability Council), która wraz z Chief Sustainability Officerem (CSO), Sustainability Officerami oraz jednostkami Obszaru Zrównoważonego Rozwoju wspólnie tworzy Sustainability Community. Możesz mieć realny wpływ na transformację w kierunku zrównoważonego rozwoju dołączając do grona Sustainability Officerów.

81%
pracowników potwierdza, że Bank BNP Paribas angażuje się w działania na rzecz klimatu i ochrony środowiska.(wyniki Ankiety EVP 2021)

“Osobiście bardzo wspieram wszelkiego rodzaju akcje związane z ochroną środowiska i chętnie angażuję się w wolontariaty. To, czym się zajmuje zawodowo to jest tylko przedłużenie mojej codziennej aktywności i mojej osobowości. Mogę realizować w pracy tematy i zadania, które są mi bliskie w życiu codziennym.”

Andrzej BudaszMenedżer ds. Projektów Zrównoważonego RozwojuBank BNP Paribas

Tu MOGĘ dokonywać własnych wyborów

Czasami najlepszym wsparciem jest otrzymanie przestrzeni dla autonomicznego działania. Dlatego w banku zachęcamy Cię do podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń. Nie zapominamy, jak ważne jest w tym wsparcie przełożonego, na które możesz liczyć, co potwierdzają pracownicy Banku BNP Paribas.

Na co dzień działamy według wysokiej klasy standardów bankowości, a tam gdzie pojawia się przestrzeń do elastyczności nasi liderzy zachęcają do podejmowania własnych decyzji, korzystania z możliwości wyboru. Korzystamy z niej, tworząc wiele własnych inicjatyw oddolnych i udzielając się jako wolontariusze – a bank daje nam 16 godzin rocznie na wsparcie wybranej przez siebie inicjatywy. Również rozwiązania pracownicze banku charakteryzują się dużą elastycznością – możemy wybierać benefity ze zróżnicowanej kafeterii, w zależności od indywidualnych potrzeb.

91%
pracowników potwierdza, że otrzymuje wystarczającą autonomię żeby wykonywać swoją pracę dobrze(wyniki Pulse Check #9 2021)

“Bez autonomii ciężko byłoby w sposób odpowiednio dynamiczny poprowadzić pewne inicjatywy. Warto jest pomyśleć "poza pudełkiem", u podstaw tego leży niezależność.”

Rafał PiotrowskiLead ArchitectBank BNP Paribas

Tu MOGĘ korzystać z możliwości jakie niosą zmiany

Zmieniamy się dla Ciebie i dla świata. Każdą decyzję podejmujemy z myślą o przyszłości. W końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata! Jako inwestor wspieramy obiecujące innowacje w ramach BNP Paribas Innovation Lab. Wiemy, że rozwój i aktywne odpowiadanie na wyzwania współczesności to absolutna konieczność, dlatego po kolei wprowadzamy zwinność do poszczególnych procesów w Banku.

Dajemy coraz więcej możliwości rozwoju związanych ze światem agile, tworząc nowe struktury i role wspierające elastyczność i innowacyjność organizacji. Z uwagą wsłuchujemy się w głos pracowników – nie tylko prowadzimy cykliczne badania pulsowe, ale też strategicznie pracujemy na ich wynikach, usprawniając procesy związane z codziennym doświadczeniem pracowników. Organizujemy też cykliczne spotkania Zarządu z pracownikami na temat realizacji strategii biznesowej.

78%
potwierdza, że w codziennej pracy mają przestrzeń na testowanie nowych rozwiązań i popełnianie błędów.(wyniki Pulse Check #9 2021)

“Tak się fajnie złożyło, że mogłam przejść do obszaru Tranformacji Zwinnej. Czuje, że rozwijam się przez zmianę stanowiska, zmianę obszaru. Cieszę się, że aktualnie mogę brać udział w optymalizacji procesów, które dzieją się w naszym banku.”

Marcelina JukowskaSpecjalista ds. Projektowania i Optymalizacji ProcesówBank BNP Paribas

Poznaj nas bliżej

Poznaj nas bliżej

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata. W 2017 roku zostaliśmy partnerem Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju przyjętej przez ONZ i aktywnie uczestniczymy w realizacji planu naprawy świata.

Benefity

REKRUTACJA I ONBOARDING

Twoja droga do pracy w naszym banku

 1. Krok pierwszy

  Spotkanie z rekruterem, który opiekuje się obszarem w banku, do którego aplikujesz i managerem – Twoim przyszłym przełożonym. W przypadku niektórych ról dodatkowym krokiem może być spotkanie z Dyrektorem Pionu.

 2. Krok drugi

  Jeśli pojawi się taka potrzeba, albo rola, do której aplikujesz tego wymaga – w tym kroku możemy poprosić Cię o wykonanie zadania, które pomoże nam poznać Cię jeszcze lepiej.

 3. Krok trzeci

  Została już tylko informacja zwrotna do Ciebie – niezależnie od decyzji. Jeśli decyzja jest pozytywna – otrzymasz od nas ofertę współpracy.

 4. Pierwsze dni w Banku BNP Paribas

 5. Formalności

  Podpisanie umowy, odbiór sprzętu i kilka niezbędnych formalności. W zależności od miejsca Twojej pracy poznasz najważniejsze elementy do sprawnego i samodzielnego funkcjonowania w nowym środowisku.

 6. Onboarding i szkolenia

  Zatroszczymy się o prawidłowe wdrożenie Cię w Twoją nową rolę.

 7. Wprowadzenie do zespołu

  Nie możemy zagwarantować, że wszystkich kolegów 
i koleżanki z zespołu poznasz od razu osobiście (model pracy hybrydowej) :-) ale na pewno będziesz mieć możliwość poznania zespołu w pierwszych dniach. Możesz liczyć na ich wsparcie od samego początku.

Brzmi interesująco?

Zobacz nasze najnowsze oferty pracy:

Doradczyni / Doradca Klientów Biznesowych
Telefoniczna Sprzedaż i Obsługa Klienta, Transformacja Zwinna
Włodawa
Doradczyni / Doradca Klientów Detalicznych (z obsługą gotówkową)
Kołobrzeg
Doradczyni / Doradca Klientów Detalicznych (bez obsługi gotówkowej)
Chełmno
Doradczyni / Doradca Klientów Biznesowych
Telefoniczna Sprzedaż i Obsługa Klienta, Transformacja Zwinna
Hrubieszów
Doradczyni / Doradca Klientów Premium
Telefoniczna Sprzedaż i Obsługa Klienta, Bankowość detaliczna, Transformacja Zwinna
Białystok

Zapisz się na nasz newsletter

Sprawdzaj na jakich wydarzeniach możesz nas spotkać i kogo aktualnie poszukujemy w banku.

Administratorem danych osobowych jest BNP Paribas Bank Polska SA. Dane przetwarzane są w celu realizacji wysyłki newslettera Banku BNP Paribas Kariera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tu: https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/rodo

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu

 • Wirtualne wizyty w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas

  Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? A może szukasz nowych sposobów na ulokowanie oszczędności? W Banku BNP Paribas twarzą w twarz porozmawiasz o tych możliwościach z doradcą – bez konieczności wychodzenia z domu. Bank BNP Paribas zaproponował właśnie obecnym i potencjalnym Klientom indywidualnym oraz Bankowości Premium nową funkcjonalność. Drogą online mogą oni w prosty sposób […]

  Czytaj więcej
 • Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

  Bank BNP Paribas zaproponował Klientom (Klient detaliczny, Klient Premium, Klient Wealth Management) dwie nowe funkcjonalności, dzięki którym mogą oni jeszcze sprawniej i szybciej przesyłać pieniądze – to przelewy na telefon BLIK oraz przelew natychmiastowy Express Elixir w trybie 24/7, a nie jak do tej pory tylko od poniedziałku do piątku. Wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskują […]

  Czytaj więcej
 • Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

  Jeżeli planujesz zakup np. euro, funtów lub dolarów, możesz to zrobić w tradycyjnym kantorze. Warto jednak rozważyć realizację transakcji w internecie. Zobacz, co możesz zyskać pod warunkiem, że skorzystasz z bezpiecznego serwisu. Planujesz urlop za granicą? Jeżeli nie chcesz ponosić opłat za przewalutowanie transakcji kartą płatniczą ze złotego na lokalną walutę, można zaopatrzyć się w […]

  Czytaj więcej
 • Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania

  Nawet niewielka zmiana kursu złotego wobec innych walut może pozbawić zysków eksportera bądź importera. Dlatego tak ważne jest, by umiejętnie kontrolować ryzyko walutowe. Tylko w 2021 r. z Polski zostały wyeksportowane towary o wartości 285,8 mld euro. To o jedną piątą więcej niż w 2020 r. Jednocześnie wartość importu przekroczyła 286 mld euro (+24% r/r)[1]. […]

  Czytaj więcej
 • Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

  Nawet kilkudniowe opóźnienie w uregulowaniu comiesięcznego zobowiązania może przynieść kredytobiorcy sporo problemów. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz o kolejnym terminie, warto upoważnić bank do automatycznego pobierania raty z konta. Bez względu na to czy zaciągasz kredyt hipoteczny, gotówkowy, ratalny lub płacisz kartą kredytową, zobowiązujesz się do tego, że w wyznaczonych terminach będziesz spłacać do banku […]

  Czytaj więcej

Bądź na bieżąco

 • Jarosław Kuźniar zaprasza do studia Voice House ludzi, którzy potrafią dzielić się ze światem radością, doświadczeniami i wartościami. Efektem tych spotkań jest podcast „My Way”. Inspiracją dla całego cyklu oraz gościem pierwszej pięcioodcinkowej serii rozmów jest Józef Wancer, Honorowy Przewodniczący Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polska. To opowieść o życiu i doświadczeniach, które ukształtowały lidera jakim jest dzisiaj.

  Pierwszy odcinek „Dzieciństwo” znajdziecie na Spotify: https://lnkd.in/eVRfUxxD Życzymy miłego odsłuchu! 🎧

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Bycie mamą to zadanie na pełen etat. Dlatego dziś wszystkim mamom życzymy, aby czuły się doceniane za wszystko, co robią i zawsze otrzymywały takie wsparcie, jakiego potrzebują 💚

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • BNP Paribas Bank Polska ponownie znalazł się na ogłoszonej dziś Liście Diversity IN Check 2022!

  To zestawienie pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzją w Polsce, tworzone na podstawie wyników badania poziomu dojrzałości poszczególnych firm i organizacji.   W tym roku lista obejmuje 38 organizacji, które pomyślnie przeszły badanie Diversity IN Check przeprowadzone przez Responsible Business Forum / Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wśród sześciu organizacji, które uzyskały najwyższą punktację znalazł się nasz bank. #DiversityINCheck

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • BNP Paribas Bank Polska i KUKE zapewniły polskiemu liderowi w globalnym sektorze motoryzacyjnym oraz metalowym - Grupie Boryszew, finansowanie w wysokości prawie 200 mln zł na zakup linii technologicznych służących do produkcji komponentów w branży automotive. Wyprodukowane przez naszego Klienta części będą wykorzystywane do produkcji nowoczesnych samochodów elektrycznych.

  Kredyt finansujący inwestycję zagraniczną w Meksyku jest pierwszą tego typu transakcją na rynku udzieloną w ramach systemu wsparcia eksportu wprowadzonego przez KUKE.

  Kredyty będą zabezpieczone m.in. gwarancją oraz polisą KUKE SA.

  Cieszymy się że udzielone finansowanie wzmocni potencjał eksportowy Grupy Boryszew oraz przyczyni się do jej rozwoju.

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze Targi CSR!

  Podczas targów odbędzie się pierwsze stacjonarne spotkanie Chapter Zero Poland poświęcone dyskusjom nt. roli rad nadzorczych w tworzeniu strategii klimatycznych organizacji. Spotkanie otworzy Przemysław Furlepa, wiceprezes zarządu BNP Paribas Bank Polska.   Goście będą też mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w premierze specjalnego raportu z pierwszego badania Chapter Zero Poland! Maria Krawczyńska, Dyrektorka Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów, Członkini Zarządu Fundacji BNP Paribas opowie o tym, jak banki powinny się angażować w działania na rzecz klimatu.   25.05, godz. 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI Warszawa. Bądźcie tego dnia z nami!   Szczegóły: https://lnkd.in/gmRK_vZ

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Gdy rośnie inflacja, nasi Klienci poszukują sposobów na zabezpieczenie oszczędności przed spadkiem wartości pieniądza. A my wiemy, jak im w tym pomagać.💚 Inwestowanie na giełdzie - choć niesie za sobą pewne ryzyko - może być źródłem sporych zysków. Dlatego rachunek maklerski trzeba wybrać mądrze... na przykład decydując się po prostu na najlepszy, czyli ten oferowany przez Biuro Maklerskie BNP Paribas! 👉 https://lnkd.in/ezqbnHRk

  Rachunek maklerski Biura Maklerskiego Banku BNP Paribas zajął 1. miejsce w rankingu rachunków maklerskich serwisu Money.pl z dnia 18.05.2022 r.

  Produkt objęty wymogami MiFID II. Inwestor powinien podjąć decyzję inwestycyjną samodzielnie. Inwestowanie wiąże się z ryzkiem. Inwestor musi się liczyć z możliwością utraty części lub całości zainwestowanego kapitału. Szczegółowe i wiążące informacje dotyczące rachunku maklerskiego prowadzonego w Biurze Maklerskim BNP Paribas Bank Polska S.A. zamieszczone są na stronie internetowej: https://lnkd.in/ehCf_GDd. Biuro Maklerskie może uzależnić świadczenie usługi lub oferowanie danego produktu Klientowi w zależności od przyporządkowania Klienta (na podstawie analizy posiadanych informacji o Kliencie) do danego rynku docelowego Klientów końcowych. Biuro Maklerskie może odmówić świadczenia danej usługi lub oferowania danego produktu Klientom, których potrzebom, cechom i celom dany produkt lub usługa nie odpowiada, zgodnie z wiedzą posiadaną przez Biuro Maklerskie. Informacje zamieszczone w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego oraz nie stanowią usługi doradztwa inwestycyjnego ani porady inwestycyjnej, a także nie są formą świadczenia doradztwa podatkowego ani pomocy prawnej. Biuro Maklerskie BNP Paribas Bank Polska S.A., ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa – BNP Paribas Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa, zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr. KRS 0000011571, posiadający NIP 526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 147 593 150 zł, w całości wpłacony.

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Marnowanie? To nie w naszym stylu! Dlatego zorganizowaliśmy charytatywną sprzedaż naszych zamortyzowanych foteli biurowych w dobrym stanie, które nadawały się do dalszego korzystania. ✨ Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i dobrej organizacji udało nam się zebrać ponad 26 tysięcy złotych, które zostały przekazane na rzecz Fundacji BNP Paribas, a także dać meblom drugie życie. Trafiły one do domów naszych pracowników i posłużą im przez następne lata.

  Łącznie w akcji wzięło udział 748 osób.

  Dziękujemy!

  Czytaj więcej
  • linkedin
 • Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Wiemy, że czasem trudno być sobą, dlatego w BNP Paribas Bank Polska ułatwiamy Wam to, jak możemy! W naszych centrach Klienta możecie bez problemu zmienić dane do rachunku, w tym te dotyczące płci. Wystarczy, że przyniesiecie nowy dowód osobisty - historia Waszych finansów pozostanie nienaruszona!

  Czytaj więcej
  • linkedin