Dlaczego Bank BNP Paribas?

 • Bo w każdej zmianie widzimy szansę.
 • Bo dostaniesz i wsparcie i swobodę w działaniu.
 • Bo każdy ma prawo być mile widziany.
 • Bo jak zieleń, to na sto procent.

Dołącz do nas

Razem zobowiązaliśmy się być liderem zrównoważonego finansowania. Możesz zmieniać świat na lepsze razem z nami. Sprawdź, kogo aktualnie poszukujemy.

Praca w IT

Obszar IT jest kluczowy w funkcjonowaniu naszego biznesu. Stale staramy się rozwijać i zapewniać odpowiednią jakość usług zarówno naszym Klientom jak i pracownikom.

Nowe oferty pracy

Co nas wyróżnia?

Tu MOŻESZ być sobą

Niezależnie od swojej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, koloru skóry, pochodzenia czy poziomu sprawności. Bank BNP Paribas jest inkluzywny i czerpie z różnorodności.

Zmieniamy się, by stworzyć miejsce jak najlepiej odpowiadające na potrzeby naszych Pracowników i Klientów. Podkreślamy rolę kobiet w społeczeństwie: za pośrednictwem kampanii „Gdzie są nasze Patronki?”, biorąc udział tylko w konferencjach i wydarzeniach na których wśród prelegentów są kobiety (w ramach inicjatywy „Jamais Sans Elles” - „Nigdy Bez Niej”), działając na rzecz równości wynagrodzeń w ramach minimalizowania luki płacowej między kobietami i mężczyznami. Pomagamy ojcom w korzystaniu z możliwości edukacyjnych, urlopowych w ramach inicjatywy „Tato, masz to jak w banku!”.

Stworzyliśmy funkcję ekspercką ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, by weryfikować każdą wdrażaną inicjatywę pod kątem dostępności dla Osób z Niepełnosprawnościami. Jedną z naszych inicjatyw pracowniczych jest społeczność BNP Paribas Pride Polska, a jako marka staramy się wspierać inicjatywy równościowe i przeciwdziałające wykluczeniu.

Wierzymy w ludzki potencjał. Tworzymy przestrzeń, w której każdy może rosnąć. Bo to Ty najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie ważne.

Joanna, pracownik banku z obszaru Bankowości Detalicznej.
75%
pracowników potwierdza, że są traktowani z szacunkiem i w zgodzie z wartościami banku(wyniki Pulse Check #9 2021)
72%
pracowników potwierdza, że Bank BNP Paribas wspiera wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, orientację i tożsamość seksualną.(wyniki Ankiety EVP 2021)

“Czuję, że mogę być sobą, mogę wyrażać siebie. Uważam, że różnorodność ma wiele imion i dużo znaczeń i uczymy się w banku z tego czerpać. Widzę jak pozytywnie wpływa to również na relacje z Klientami.”

Joanna ŁukasikMenedżerka ds. Jakości i Relacji z KlientamiBank BNP Paribas

Tu MOŻESZ mieć wpływ na naszą planetę

Andrzej, pracownik banku z obszaru Zrównoważonego Rozwoju.

Jesteśmy Bankiem Zielonych Zmian. Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego jest jednym z naszych kluczowych zobowiązań. W ramach naszych działań środowiskowych ograniczamy finansowanie sektorów wysokoemisyjnych, wspieramy transformację energetyczną poprzez oferowanie „zielonych” produktów i usług, ograniczamy negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko oraz promujemy postawy proekologiczne wśród naszych pracowników, Klientów i kontrahentów.

Ważną częścią programu Bank Zielonych Zmian jest kampania edukacyjna skierowana do pracowników i ich najbliższych. W każdej edycji, pracownicy banku otrzymują dawkę ekologicznej wiedzy – wskazówki i gotowe rozwiązania pomagające żyć w zgodnie z naszą planetą, poznają przyczyny i skutki zmiany klimatu oraz sposoby, by im przeciwdziałać. Zachęcamy pracowników do podejmowania eko-wyzwań i dzielenia się swoimi pomysłami i osiągnięciami. W ramach programu odbywają się spotkania inspiracyjne i warsztaty oraz webinary.

Aby efektywniej realizować misję zrównoważonego rozwoju oraz zobowiązania zawarte w nowej, zintegrowanej strategii banku GObeyond na lata 2022-2025, powołaliśmy Radę ds. Zrównoważonego Rozwoju (Sustainability Council), która wraz z Chief Sustainability Officerem (CSO), Sustainability Officerami oraz jednostkami Obszaru Zrównoważonego Rozwoju wspólnie tworzy Sustainability Community. Możesz mieć realny wpływ na transformację w kierunku zrównoważonego rozwoju dołączając do grona Sustainability Officerów.

81%
pracowników potwierdza, że Bank BNP Paribas angażuje się w działania na rzecz klimatu i ochrony środowiska.(wyniki Ankiety EVP 2021)

“Osobiście bardzo wspieram wszelkiego rodzaju akcje związane z ochroną środowiska i chętnie angażuję się w wolontariaty. To, czym się zajmuje zawodowo to jest tylko przedłużenie mojej codziennej aktywności i mojej osobowości. Mogę realizować w pracy tematy i zadania, które są mi bliskie w życiu codziennym.”

Andrzej BudaszKierownik Zespołu Inicjatyw Zrównoważonego Rozwoju i RaportowaniaBank BNP Paribas

Tu MOŻESZ dokonywać własnych wyborów

Czasami najlepszym wsparciem jest otrzymanie przestrzeni dla autonomicznego działania. Dlatego w banku zachęcamy Cię do podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń. Nie zapominamy, jak ważne jest w tym wsparcie przełożonego, na które możesz liczyć, co potwierdzają pracownicy Banku BNP Paribas.

Na co dzień działamy według wysokiej klasy standardów bankowości, a tam gdzie pojawia się przestrzeń do elastyczności nasi liderzy zachęcają do podejmowania własnych decyzji, korzystania z możliwości wyboru. Korzystamy z niej, tworząc wiele własnych inicjatyw oddolnych i udzielając się jako wolontariusze – a bank daje nam 16 godzin rocznie na wsparcie wybranej przez siebie inicjatywy. Również rozwiązania pracownicze banku charakteryzują się dużą elastycznością – możemy wybierać benefity ze zróżnicowanej kafeterii, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Rafał, pracownik banku z obszaru IT.
92%
pracowników potwierdza, że otrzymuje wystarczającą autonomię żeby wykonywać swoją pracę dobrze(wyniki Pulse Check #10 2022)

“Bez autonomii ciężko byłoby w sposób odpowiednio dynamiczny poprowadzić pewne inicjatywy. Warto jest pomyśleć "poza pudełkiem", u podstaw tego leży niezależność.”

Rafał, Lead Architect
Rafał PiotrowskiLead ArchitectBank BNP Paribas

Tu MOŻESZ korzystać z możliwości jakie niosą zmiany

Marcelina, pracownik banku z obszaru Transformacji Zwinnej.

Zmieniamy się dla Ciebie i dla świata. Każdą decyzję podejmujemy z myślą o przyszłości. W końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata! Jako inwestor wspieramy obiecujące innowacje w ramach BNP Paribas Innovation Lab . Wiemy, że rozwój i aktywne odpowiadanie na wyzwania współczesności to absolutna konieczność, dlatego po kolei wprowadzamy zwinność do poszczególnych procesów w Banku.

Dajemy coraz więcej możliwości rozwoju związanych ze światem agile, tworząc nowe struktury i role wspierające elastyczność i innowacyjność organizacji. Z uwagą wsłuchujemy się w głos pracowników – nie tylko prowadzimy cykliczne badania pulsowe, ale też strategicznie pracujemy na ich wynikach, usprawniając procesy związane z codziennym doświadczeniem pracowników. Organizujemy też cykliczne spotkania Zarządu z pracownikami na temat realizacji strategii biznesowej, podczas których – zgodnie z wartością transparentność – pracownicy mogą też przekazać swoje uwagi dotyczące bieżących działań, jak i w duchu empowermentu podzielić się swoimi pomysłami.

80%
pracowników potwierdza, że w codziennej pracy mają przestrzeń na testowanie nowych rozwiązań i popełnianie błędów.(wyniki Pulse Check #10 2022)

“Tak się fajnie złożyło, że mogłam przejść do obszaru Tranformacji Zwinnej. Czuje, że rozwijam się przez zmianę stanowiska, zmianę obszaru. Cieszę się, że aktualnie mogę brać udział w optymalizacji procesów, które dzieją się w naszym banku.”

Marcelina, Specjalista ds. Projektowania i Optymalizacji Procesów
Marcelina JukowskaSpecjalistka ds. Projektowania i Optymalizacji ProcesówBank BNP Paribas

Poznaj nas bliżej

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata. W 2017 roku zostaliśmy partnerem Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju przyjętej przez ONZ i aktywnie uczestniczymy w realizacji planu naprawy świata.

Benefity

REKRUTACJA I ONBOARDING

Twoja droga do pracy w naszym banku

 1. Krok pierwszy

  Spotkanie z rekruterem, który opiekuje się obszarem w banku, do którego aplikujesz i managerem – Twoim przyszłym przełożonym. W przypadku niektórych ról dodatkowym krokiem może być spotkanie z Dyrektorem Pionu.

 2. Krok drugi

  Jeśli pojawi się taka potrzeba, albo rola, do której aplikujesz tego wymaga – w tym kroku możemy poprosić Cię o wykonanie zadania, które pomoże nam poznać Cię jeszcze lepiej.

 3. Krok trzeci

  Została już tylko informacja zwrotna do Ciebie – niezależnie od decyzji. Jeśli decyzja jest pozytywna – otrzymasz od nas ofertę współpracy.

 4. Pierwsze dni w Banku BNP Paribas

 5. Formalności

  Podpisanie umowy, odbiór sprzętu i kilka niezbędnych formalności. W zależności od miejsca Twojej pracy poznasz najważniejsze elementy do sprawnego i samodzielnego funkcjonowania w nowym środowisku.

 6. Onboarding i szkolenia

  Zatroszczymy się o prawidłowe wdrożenie Cię w Twoją nową rolę.

 7. Wprowadzenie do zespołu

  Nie możemy zagwarantować, że wszystkich kolegów 
i koleżanki z zespołu poznasz od razu osobiście (model pracy hybrydowej) :-) ale na pewno będziesz mieć możliwość poznania zespołu w pierwszych dniach. Możesz liczyć na ich wsparcie od samego początku.

Brzmi interesująco?

Zobacz nasze najnowsze oferty pracy:

Product Owner (Finansowanie Klientów Indywidualnych - Zarządzanie portfelem kredytów)
Personal Finance
Warszawa
Ekspertka/Ekspert ds. Rynku Samochodowego
Personal Finance
Poznań
Doradczyni/Doradca Klientów Biznesowych Warszawa Praga-Południe
Bankowość detaliczna
Warszawa
Doradczyni/Doradca Inwestycyjny w Zespole Zarządzania Portfelami_Biuro Maklerskie
Bankowość detaliczna
Warszawa
Specjalistka / Specjalista ds. Obsługi Klienta MŚP
Bankowość korporacyjna / CIB
Katowice

Zapisz się na nasz newsletter

Sprawdzaj na jakich wydarzeniach możesz nas spotkać i kogo aktualnie poszukujemy w banku.

Zgody

Administratorem danych osobowych jest BNP Paribas Bank Polska SA. Dane przetwarzane są w celu realizacji wysyłki newslettera Banku BNP Paribas Kariera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tu: https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/rodo

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu

 • Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas

  Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? A może szukasz nowych sposobów na ulokowanie oszczędności? W Banku BNP Paribas twarzą w twarz porozmawiasz o tych możliwościach z Ekspertem Online – bez konieczności wychodzenia z domu. Bank BNP Paribas zaproponował właśnie obecnym i potencjalnym Klientom indywidualnym oraz Bankowości Premium nową funkcjonalność. Drogą online mogą oni w prosty […]

  Czytaj więcej
  Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas
 • Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

  Bank BNP Paribas zaproponował Klientom (Klient detaliczny, Klient Premium, Klient Wealth Management) dwie nowe funkcjonalności, dzięki którym mogą oni jeszcze sprawniej i szybciej przesyłać pieniądze – to przelewy na telefon BLIK oraz przelew natychmiastowy Express Elixir w trybie 24/7, a nie jak do tej pory tylko od poniedziałku do piątku. Wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskują […]

  Czytaj więcej
  Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas
 • Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

  Jeżeli planujesz zakup np. euro, funtów lub dolarów, możesz to zrobić w tradycyjnym kantorze. Warto jednak rozważyć realizację transakcji w internecie. Zobacz, co możesz zyskać pod warunkiem, że skorzystasz z bezpiecznego serwisu. Planujesz urlop za granicą? Jeżeli nie chcesz ponosić opłat za przewalutowanie transakcji kartą płatniczą ze złotego na lokalną walutę, można zaopatrzyć się w […]

  Czytaj więcej
  Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet
 • Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania

  Nawet niewielka zmiana kursu złotego wobec innych walut może pozbawić zysków eksportera bądź importera. Dlatego tak ważne jest, by umiejętnie kontrolować ryzyko walutowe. Tylko w 2021 r. z Polski zostały wyeksportowane towary o wartości 285,8 mld euro. To o jedną piątą więcej niż w 2020 r. Jednocześnie wartość importu przekroczyła 286 mld euro (+24% r/r)[1]. […]

  Czytaj więcej
  Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania
 • Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

  Nawet kilkudniowe opóźnienie w uregulowaniu comiesięcznego zobowiązania może przynieść kredytobiorcy sporo problemów. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz o kolejnym terminie, warto upoważnić bank do automatycznego pobierania raty z konta. Bez względu na to czy zaciągasz kredyt hipoteczny, gotówkowy, ratalny lub płacisz kartą kredytową, zobowiązujesz się do tego, że w wyznaczonych terminach będziesz spłacać do banku […]

  Czytaj więcej
  Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

Bądź na bieżąco

 • Budowanie relacji z wymagającym klientem może... wymagać od Ciebie dużo cierpliwości. Na szczęście na pomoc przybywa program BIZNES UP! BNP Paribas, realizowany we współpracy z Polska Fundacja Przedsiębiorczości, dzięki któremu dowiesz się, jak podnieść jakość sytuacji obsługowych. Tym samym podniesiesz zadowolenie i swoje, i klienta. Win-win! 💪

  Zapisz się bezpłatnie na szkolenie, które odbędzie się 9.02 o 9:00 w trybie online 👇

  https://lnkd.in/dZfHkY6B

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Human life is the greatest value! In the face of the huge tragedy that affected hundreds of people during the earthquake, we express our sympathy to all those who have lost their loved ones, belongings and are facing the tragic consequences of recent events.

  Our thoughts are with colleagues from TEB - together we belong to the BNP Paribas Group. We are with you!

  [PL] Ludzkie życie jest największą wartością! W obliczu ogromnej tragedii, jaka dotknęła setki osób podczas trzęsienia Ziemi, kierujemy nasze wyrazy współczucia do wszystkich tych, którzy utracili swoich bliskich, dobytek oraz mierzą się z tragicznymi skutkami ostatnich wydarzeń.    Ślemy również wyrazy wsparcia dla naszych koleżanek i kolegów z TEB - razem należymy do Grupy BNP Paribas. Jesteśmy z Wami!

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Małgorzata Sosnowska dołącza do BNP Paribas Bank Polska jako Dyrektorka Zarządzająca Pionu Klientów Bankowości MŚP i Korporacyjnej.   Bogate doświadczenie i pełna sukcesów kariera zawodowa czynią z Małgorzaty jedną z najlepszych menedżerek sprzedaży bankowości biznesowej i korporacyjnej w Polsce.   Długoletnia praca z Klientami, zrozumienie ich potrzeb oraz umiejętność prowadzenia i inspirowania dużych zespołów to najlepszy dowód na to, że postawiliśmy na właściwą osobę!   Serdecznie witamy w Banku zmieniającego się świata!

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Już jest! Raport opisujący potencjał wzrostowy poszczególnych sektorów w 2023 roku, stworzony w Departamencie Analiz Ekonomicznych i Sektorowych Banku BNP Paribas, jest dostępny!

  🤔 Które segmenty wychodzą na prostą po pandemii, a które wciąż mierzą się z jej skutkami? 🤔 Dla kogo rok będzie bardziej wymagający, a kto może liczyć na niezachwiane przychody i rentowność?

  Zachęcamy do wspólnej analizy dziesięciu kluczowych makrosektorów gospodarczych. Pora poznać kluczowe ryzyka i dobrze się przygotować na 2023 rok!

  Więcej: https://lnkd.in/dRdH8uMC

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • 77% rodziców uważa, że edukacja finansowa dzieci jest ważna i potrzebna. 🙋‍♀️ 🙋‍♂️ A co gdyby taki przedmiot był uczony również w szkołach?

  W Międzynarodowym Dniu Edukacji koniecznie zajrzyj do naszej bazy wiedzy, gdzie znajdziesz praktyczne porady, artykuły i podcasty od naszych najlepszych ekspertów 👉 https://lnkd.in/dYiWgXkj.

  Sprawdź też projekt #MisjaKieszonkowe, w ramach którego wspieramy nauczycieli i rodziców w edukowaniu najmłodszych w temacie finansów 👉 www.misjakieszonkowe.pl

  Do dzieła! 👌

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Zapraszamy po dawkę bezpłatnej wiedzy eksperckiej w ramach cyklu szkoleń BIZNES UP! BNP Paribas, przygotowanych we współpracy z Polska Fundacja Przedsiębiorczości!

  Tym razem porozmawiamy o analizie finansowej jako narzędziu do wzrostu rentowności firmy. 🤔 Jak diagnozować sytuację finansową przedsiębiorstwa? 🤔 Jak identyfikować źródła ryzyka działalności gospodarczej? 🤔 Jak oceniać konkurentów i klientów? 🤔 Jak poprawiać rentowność przedsiębiorstwa?

  Dołącz online 26 stycznia w godz. 9:00-11:00 i zdobądź przewagę biznesową. Pora się zapisać. 🤗 👉 https://lnkd.in/dMDEGfCr

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Miłośnicy sztuki i pomagania - mamy coś dla Was! 💚 Już 20 stycznia nasza kolekcja obrazów, grafik i rysunków z XX i XXI wieku zostanie wystawiona na sprzedaż w Art in House Auction House and Online Gallery. To doskonała okazja do nabycia dzieł wielu cenionych polskich artystów.

  To też moment, aby wesprzeć Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę | Empowering Children Foundation oraz Paletę - Fundację Sztuki Współczesnej. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz obu fundacji. 💚

  Weźcie udział w akcji online, telefonicznie lub na miejscu! Katalog oferowanych dzieł znajdziecie tutaj 👉 https://lnkd.in/gHBW5j8

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Od 17 stycznia 2023 roku do Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polska dołącza Gregory Raison.

  Karierę zawodową w Grupie BNP Paribas rozwija od sierpnia 2011 roku. Najpierw jako dyrektor ds. zarządzania kapitałowego – zastępca dyrektora finansowego – w obszarze Finansów Międzynarodowej Bankowości Detalicznej (IRB) BNP Paribas. W latach 2015-2019 pełnił funkcję dyrektora finansowego (CFO) UKRSIBBANK w Kijowie, a od kwietnia 2019 r. pracuje jako dyrektor finansowy (CFO) Obszaru IRB.

  Witamy na pokładzie! Tak imponujące doświadczenie z pewnością wniesie nowy potencjał w kreowaniu świata zielonych zmian.

  • linkedin
  Czytaj więcej
10 cel ONZ - Mniej Nierówności

Strona jest Widzialna

Bank BNP Paribas zadbał o dostępność strony dla osób narażonych na wykluczenie cyfrowe w zgodzie z Celami Zrównoważonego Rozwoju z przyjętej przez ONZ Agendy 2030, której w 2017 roku bank został partnerem – cel 10. Mniej nierówności.

Potwierdza to certyfikat „Strona Widzialna” wydawany przez Fundację Widzialni, dla tych narzędzi cyfrowych, które wspierają dostępność.