Dlaczego Bank BNP Paribas?

 • Bo w każdej zmianie widzimy szansę.
 • Bo dostaniesz i wsparcie i swobodę w działaniu.
 • Bo każdy ma prawo być mile widziany.
 • Bo jak zieleń, to na sto procent.

Dołącz do nas

Razem zobowiązaliśmy się być liderem zrównoważonego finansowania. Możesz zmieniać świat na lepsze razem z nami. Sprawdź, kogo aktualnie poszukujemy.

Praca w IT

Obszar IT jest kluczowy w funkcjonowaniu naszego biznesu. Stale staramy się rozwijać i zapewniać odpowiednią jakość usług zarówno naszym Klientom jak i pracownikom.

Nagrody

Nowe oferty pracy

Co nas wyróżnia?

Tu MOŻESZ być sobą

Niezależnie od swojej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, koloru skóry, pochodzenia czy poziomu sprawności. Bank BNP Paribas jest inkluzywny i czerpie z różnorodności.

Zmieniamy się, by stworzyć miejsce jak najlepiej odpowiadające na potrzeby naszych Pracowników i Klientów. Podkreślamy rolę kobiet w społeczeństwie: za pośrednictwem kampanii „Gdzie są nasze Patronki?”, biorąc udział tylko w konferencjach i wydarzeniach na których wśród prelegentów są kobiety (w ramach inicjatywy „Jamais Sans Elles” - „Nigdy Bez Niej”), działając na rzecz równości wynagrodzeń w ramach minimalizowania luki płacowej między kobietami i mężczyznami. Pomagamy ojcom w korzystaniu z możliwości edukacyjnych, urlopowych w ramach inicjatywy „Tato, masz to jak w banku!”.

Stworzyliśmy funkcję ekspercką ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, by weryfikować każdą wdrażaną inicjatywę pod kątem dostępności dla Osób z Niepełnosprawnościami. Jedną z naszych inicjatyw pracowniczych jest społeczność BNP Paribas Pride Polska, a jako marka staramy się wspierać inicjatywy równościowe i przeciwdziałające wykluczeniu.

Wierzymy w ludzki potencjał. Tworzymy przestrzeń, w której każdy może rosnąć. Bo to Ty najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie ważne.

Joanna, pracownik banku z obszaru Bankowości Detalicznej.
80%
pracowników potwierdza, że są traktowani z szacunkiem i w zgodzie z wartościami banku(wyniki Pulse Check #12 2022)
72%
pracowników potwierdza, że Bank BNP Paribas wspiera wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, orientację i tożsamość seksualną.(wyniki Ankiety EVP 2021)

“Czuję, że mogę być sobą, mogę wyrażać siebie. Uważam, że różnorodność ma wiele imion i dużo znaczeń i uczymy się w banku z tego czerpać. Widzę jak pozytywnie wpływa to również na relacje z Klientami.”

Joanna ŁukasikMenedżerka ds. Jakości i Relacji z KlientamiBank BNP Paribas

Tu MOŻESZ mieć wpływ na naszą planetę

Andrzej, pracownik banku z obszaru Zrównoważonego Rozwoju.

Jesteśmy Bankiem Zielonych Zmian. Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego jest jednym z naszych kluczowych zobowiązań. W ramach naszych działań środowiskowych ograniczamy finansowanie sektorów wysokoemisyjnych, wspieramy transformację energetyczną poprzez oferowanie „zielonych” produktów i usług, ograniczamy negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko oraz promujemy postawy proekologiczne wśród naszych pracowników, Klientów i kontrahentów.

Ważną częścią programu Bank Zielonych Zmian jest kampania edukacyjna skierowana do pracowników i ich najbliższych. W każdej edycji, pracownicy banku otrzymują dawkę ekologicznej wiedzy – wskazówki i gotowe rozwiązania pomagające żyć w zgodnie z naszą planetą, poznają przyczyny i skutki zmiany klimatu oraz sposoby, by im przeciwdziałać. Zachęcamy pracowników do podejmowania eko-wyzwań i dzielenia się swoimi pomysłami i osiągnięciami. W ramach programu odbywają się spotkania inspiracyjne i warsztaty oraz webinary.

Aby efektywniej realizować misję zrównoważonego rozwoju oraz zobowiązania zawarte w nowej, zintegrowanej strategii banku GObeyond na lata 2022-2025, powołaliśmy Radę ds. Zrównoważonego Rozwoju (Sustainability Council), która wraz z Chief Sustainability Officerem (CSO), Sustainability Officerami oraz jednostkami Obszaru Zrównoważonego Rozwoju wspólnie tworzy Sustainability Community. Możesz mieć realny wpływ na transformację w kierunku zrównoważonego rozwoju dołączając do grona Sustainability Officerów.

81%
pracowników potwierdza, że Bank BNP Paribas angażuje się w działania na rzecz klimatu i ochrony środowiska.(wyniki Ankiety EVP 2021)

“Osobiście bardzo wspieram wszelkiego rodzaju akcje związane z ochroną środowiska i chętnie angażuję się w wolontariaty. To, czym się zajmuje zawodowo to jest tylko przedłużenie mojej codziennej aktywności i mojej osobowości. Mogę realizować w pracy tematy i zadania, które są mi bliskie w życiu codziennym.”

Andrzej BudaszKierownik Zespołu Inicjatyw Zrównoważonego Rozwoju i RaportowaniaBank BNP Paribas

Tu MOŻESZ dokonywać własnych wyborów

Czasami najlepszym wsparciem jest otrzymanie przestrzeni dla autonomicznego działania. Dlatego w banku zachęcamy Cię do podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń. Nie zapominamy, jak ważne jest w tym wsparcie przełożonego, na które możesz liczyć, co potwierdzają pracownicy Banku BNP Paribas.

Na co dzień działamy według wysokiej klasy standardów bankowości, a tam gdzie pojawia się przestrzeń do elastyczności nasi liderzy zachęcają do podejmowania własnych decyzji, korzystania z możliwości wyboru. Korzystamy z niej, tworząc wiele własnych inicjatyw oddolnych i udzielając się jako wolontariusze – a bank daje nam 16 godzin rocznie na wsparcie wybranej przez siebie inicjatywy. Również rozwiązania pracownicze banku charakteryzują się dużą elastycznością – możemy wybierać benefity ze zróżnicowanej kafeterii, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Rafał, pracownik banku z obszaru IT.
92%
pracowników potwierdza, że otrzymuje wystarczającą autonomię żeby wykonywać swoją pracę dobrze(wyniki Pulse Check #10 2022)

“Bez autonomii ciężko byłoby w sposób odpowiednio dynamiczny poprowadzić pewne inicjatywy. Warto jest pomyśleć "poza pudełkiem", u podstaw tego leży niezależność.”

Rafał, Lead Architect
Rafał PiotrowskiLead ArchitectBank BNP Paribas

Tu MOŻESZ korzystać z możliwości jakie niosą zmiany

Marcelina, pracownik banku z obszaru Transformacji Zwinnej.

Zmieniamy się dla Ciebie i dla świata. Każdą decyzję podejmujemy z myślą o przyszłości. W końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata! Jako inwestor wspieramy obiecujące innowacje w ramach BNP Paribas Innovation Lab . Wiemy, że rozwój i aktywne odpowiadanie na wyzwania współczesności to absolutna konieczność, dlatego po kolei wprowadzamy zwinność do poszczególnych procesów w Banku.

Dajemy coraz więcej możliwości rozwoju związanych ze światem agile, tworząc nowe struktury i role wspierające elastyczność i innowacyjność organizacji. Z uwagą wsłuchujemy się w głos pracowników – nie tylko prowadzimy cykliczne badania pulsowe, ale też strategicznie pracujemy na ich wynikach, usprawniając procesy związane z codziennym doświadczeniem pracowników. Organizujemy też cykliczne spotkania Zarządu z pracownikami na temat realizacji strategii biznesowej, podczas których – zgodnie z wartością transparentność – pracownicy mogą też przekazać swoje uwagi dotyczące bieżących działań, jak i w duchu empowermentu podzielić się swoimi pomysłami.

80%
pracowników potwierdza, że w codziennej pracy mają przestrzeń na testowanie nowych rozwiązań i popełnianie błędów.(wyniki Pulse Check #10 2022)

“Tak się fajnie złożyło, że mogłam przejść do obszaru Tranformacji Zwinnej. Czuje, że rozwijam się przez zmianę stanowiska, zmianę obszaru. Cieszę się, że aktualnie mogę brać udział w optymalizacji procesów, które dzieją się w naszym banku.”

Marcelina, Specjalista ds. Projektowania i Optymalizacji Procesów
Marcelina Jukowskastarsza specjalistka ds. projektowania i optymalizacji procesówBank BNP Paribas

Poznaj nas bliżej

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata. W 2017 roku zostaliśmy partnerem Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju przyjętej przez ONZ i aktywnie uczestniczymy w realizacji planu naprawy świata.

Benefity

REKRUTACJA I ONBOARDING

Twoja droga do pracy w naszym banku

 1. Krok pierwszy

  Spotkanie z rekruterem, który opiekuje się obszarem w banku, do którego aplikujesz i managerem – Twoim przyszłym przełożonym. W przypadku niektórych ról dodatkowym krokiem może być spotkanie z Dyrektorem Pionu.

 2. Krok drugi

  Jeśli pojawi się taka potrzeba, albo rola, do której aplikujesz tego wymaga – w tym kroku możemy poprosić Cię o wykonanie zadania, które pomoże nam poznać Cię jeszcze lepiej.

 3. Krok trzeci

  Została już tylko informacja zwrotna do Ciebie – niezależnie od decyzji. Jeśli decyzja jest pozytywna – otrzymasz od nas ofertę współpracy.

 4. Pierwsze dni w Banku BNP Paribas

 5. Formalności

  Podpisanie umowy, odbiór sprzętu i kilka niezbędnych formalności. W zależności od miejsca Twojej pracy poznasz najważniejsze elementy do sprawnego i samodzielnego funkcjonowania w nowym środowisku.

 6. Onboarding i szkolenia

  Zatroszczymy się o prawidłowe wdrożenie Cię w Twoją nową rolę.

 7. Wprowadzenie do zespołu

  Nie możemy zagwarantować, że wszystkich kolegów 
i koleżanki z zespołu poznasz od razu osobiście (model pracy hybrydowej) :-) ale na pewno będziesz mieć możliwość poznania zespołu w pierwszych dniach. Możesz liczyć na ich wsparcie od samego początku.

Brzmi interesująco?

Zobacz nasze najnowsze oferty pracy:

Doradczyni / Doradca Klientów Detalicznych - Zgorzelec
Bankowość detaliczna i biznesowa
Zgorzelec
Stacjonarna
DevOps Engineer (Apache Kafka)
IT, IT / DevOps, IT / Infrastruktura
Kraków
Hybrydowa
DevOps Engineer (Apache Kafka)
IT, IT / DevOps, IT / Infrastruktura
Warszawa
Hybrydowa
Praktyki w Banku BNP Paribas w Centrum Klienta w Płocku
Dla Studentów i Absolwentów, Bankowość detaliczna i biznesowa
Płock
Stacjonarna
Praktyki w Banku BNP Paribas w Centrum Klienta w Tarnobrzegu
Dla Studentów i Absolwentów, Bankowość detaliczna i biznesowa
Tarnobrzeg
Stacjonarna

Zapisz się na nasz newsletter

Sprawdzaj na jakich wydarzeniach możesz nas spotkać i kogo aktualnie poszukujemy w banku.

Zgody

Administratorem danych osobowych jest BNP Paribas Bank Polska SA. Dane przetwarzane są w celu realizacji wysyłki newslettera Banku BNP Paribas Kariera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tu: https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/rodo

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu

 • Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas

  Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? A może szukasz nowych sposobów na ulokowanie oszczędności? W Banku BNP Paribas twarzą w twarz porozmawiasz o tych możliwościach z Ekspertem Online – bez konieczności wychodzenia z domu. Bank BNP Paribas zaproponował właśnie obecnym i potencjalnym Klientom indywidualnym oraz Bankowości Premium nową funkcjonalność. Drogą online mogą oni w prosty […]

  Czytaj więcej
  Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas
 • Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

  Bank BNP Paribas zaproponował Klientom (Klient detaliczny, Klient Premium, Klient Wealth Management) dwie nowe funkcjonalności, dzięki którym mogą oni jeszcze sprawniej i szybciej przesyłać pieniądze – to przelewy na telefon BLIK oraz przelew natychmiastowy Express Elixir w trybie 24/7, a nie jak do tej pory tylko od poniedziałku do piątku. Wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskują […]

  Czytaj więcej
  Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas
 • Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

  Jeżeli planujesz zakup np. euro, funtów lub dolarów, możesz to zrobić w tradycyjnym kantorze. Warto jednak rozważyć realizację transakcji w internecie. Zobacz, co możesz zyskać pod warunkiem, że skorzystasz z bezpiecznego serwisu. Planujesz urlop za granicą? Jeżeli nie chcesz ponosić opłat za przewalutowanie transakcji kartą płatniczą ze złotego na lokalną walutę, można zaopatrzyć się w […]

  Czytaj więcej
  Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet
 • Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania

  Nawet niewielka zmiana kursu złotego wobec innych walut może pozbawić zysków eksportera bądź importera. Dlatego tak ważne jest, by umiejętnie kontrolować ryzyko walutowe. Tylko w 2021 r. z Polski zostały wyeksportowane towary o wartości 285,8 mld euro. To o jedną piątą więcej niż w 2020 r. Jednocześnie wartość importu przekroczyła 286 mld euro (+24% r/r)[1]. […]

  Czytaj więcej
  Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania
 • Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

  Nawet kilkudniowe opóźnienie w uregulowaniu comiesięcznego zobowiązania może przynieść kredytobiorcy sporo problemów. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz o kolejnym terminie, warto upoważnić bank do automatycznego pobierania raty z konta. Bez względu na to czy zaciągasz kredyt hipoteczny, gotówkowy, ratalny lub płacisz kartą kredytową, zobowiązujesz się do tego, że w wyznaczonych terminach będziesz spłacać do banku […]

  Czytaj więcej
  Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

Bądź na bieżąco

 • Już 28 maja odbędzie się gala finałowa konkursu Erase Indifference Challenge 2024, której Grupa BNP Paribas i BNP Paribas Bank Polska, są partnerami strategicznym po raz trzeci, czyli od początku istnienia tej inicjatywy. 🤝

  Wydarzeniu towarzyszyć będzie rozmowa na temat obojętności we współczesnym świecie. Panel „Obojętność to wybór?" poprowadzi Przemek Gdanski , a jego gośćmi będą:

  ✅ isabelle giordano — Szefowa Filantropii Korporacyjnej Fondation BNP Paribas, ✅ Piotr Cywinski — Prezes Auschwitz Pledge Foundation, Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, ✅ Zuzanna Rudzińska-Bluszcz — Wiceministra Sprawiedliwości RP, w latach 2021-2023 prezeska Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.

  Paneliści i panelistki omówią wyzwania współczesnego świata, w którym zagrożone są prawa człowieka i prawa obywatelskie. W rozmowie poruszony zostanie temat innowacyjnego podejścia, które może przeciwdziałać dyskryminacji, zwłaszcza wśród tzw. milczącej większości — osób obojętnych.

  Podejmij dobrą decyzję i oglądaj tegoroczną galę finałową online. Każdy z Was może wziąć w niej udział tutaj 👉 https://lnkd.in/eAxTuPQY.

  #EraseIndifferenceChallenge

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Sztuczna inteligencja coraz śmielej pojawia się w naszym otoczeniu. Korzystanie z innowacyjnych rozwiązań jest dobrą decyzją, dlatego my również korzystamy z AI. 🤖

  Mowa tu o #GENiuszu, czyli opartym o sztuczną inteligencję chatbocie, który pomaga nam wyszukiwać informacje i udziela odpowiedzi na zadane pytania. 🦾 Więcej na jego temat przeczytacie w wywiadzie z odpowiedzialną za Sztuczną Inteligencję i Analitykę Anna Stepanów oraz Jarosław Łach, Tribe Leaderem Danych w BNP Paribas Bank Polska.

  Materiał ten znajdziecie na portalu ITwiz 👉 https://lnkd.in/g7HnNuRu.

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • „Wielcy mi doradcy Klienta, pierwszy lepszy może siedzieć za biurkiem i wciskać Klientom, co się da.”

  W kolejnej odsłonie kampanii #UnexpectedJobs w BNP Paribas Bank Polska skonfrontowaliśmy anonimowe komentarze, które znaleźliśmy w internecie, z rzeczywistymi doświadczeniami pracowników i pracowniczek, którzy pracują w Centrach Klienta.

  Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę. Zobaczcie sami 👉 https://lnkd.in/djjBtD4V

  Dobre decyzje bywają nieoczywiste. #UnexpectedJobs #TuMożesz #BankDobrychDecyzji

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu „Strefa kobiecego wpływu", organizowanym w ramach kampanii #ProudToBeAWorkingMum. To inspirujące spotkanie dedykowane aktywnym zawodowo mamom oraz wszystkim, którzy chcą wspierać równość i rozwój kobiet na rynku pracy. 💚

  27 maja 2024 roku, o godzinie 16:00, spotykamy się w Warszawie, w Centrum Kreatywności Targowa \ Targowa Creativity Centre. Na scenie ekspertki i eksperci, aktorki i aktorzy, działaczki i działacze podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat kobiecego potencjału oraz roli pracujących matek w społeczeństwie.

  Dlaczego warto się zarejestrować? ✨ Odkryj swoją moc: Dowiedz się, jak wykorzystać swój potencjał w pracy i życiu codziennym. ✨ Buduj sieć wsparcia: Nawiąż kontakt z innymi profesjonalistkami, które inspirują i wspierają siebie nawzajem. ✨ Zainspiruj się i motywuj: Przygotuj się na wieczór pełen inspiracji i praktycznych wskazówek.

  Jesteś ważna! Bądź z tego dumna! Zarejestruj się już dziś, aby odebrać bezpłatną wejściówkę 👉 https://lnkd.in/eJAUWPmx

  PS.: Nie zapomnijcie zabrać swoich partnerów, bo razem możemy jeszcze więcej!

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Jako partner strategiczny Erase Indifference Challenge, zapraszamy Was na galę finałową konkursu, która odbędzie się 28 maja o godzinie 18:00. 📅

  Podczas wydarzenia poznamy zwycięskie projekty, których celem jest zwalczanie obojętności względem: rasizmu, dyskryminacji LGBTQ+ mizoginii, antysemityzmu, dyskryminacji migrantów i uchodźców. Grant w wysokości 30 000 euro otrzyma każdy z 3 z 10 tegorocznych finalistów. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim i transmitowane online 👉 https://lnkd.in/dYNbxFd3.

  Dołączcie do nas! Wspólne działanie na rzecz bardziej sprawiedliwego świata to #DobraDecyzja! 🌍

  #EraseIndifferenceChallenge

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Drugi rok z rzędu gratulujemy Piotr Zawadzki zdobycia pierwszego miejsca w EconoMY Challenge! 👏

  W konkursie organizowanym przez Puls Biznesu we współpracy z Santander Bank Polska uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę gospodarczą w tematyce bankowej, bieżących trendów i rynków kapitałowych. Piotr, który w naszym banku jest ekonomistą ilościowym Departamentu Analiz Ekonomicznych, osiągnął najlepszy wynik testu!🔝

  Cieszymy, że doświadczenie zdobyte w BNP Paribas Bank Polska pomogło Piotrowi w konkursie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 💚

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Dziś inwestować możesz wszędzie - w drodze do pracy, u fryzjera i nie tylko. To wszystko dzięki naszej przejrzystej, łatwej w obsłudze aplikacji GOmakler. 📲 Pobierz ją i odkrywaj korzyści! Przekonaj się, że korzystanie z nowoczesnych rozwiązań to dobra decyzja.

  Pobierz aplikację GOmakler: https://lnkd.in/dfYz7gDy

  • linkedin
  Czytaj więcej
 • Wygodne w obsłudze inwestowanie w Twoim telefonie? To możliwe z aplikacją GOmakler! 📲 Intuicyjny interfejs, dostęp do rekomendacji a także realizowanie zleceń jednym kliknięciem – a to nie wszystkie zalety.

  Jeśli chcesz łatwo zarządzać swoimi inwestycjami, podejmij dobrą decyzję i pobierz naszą nowoczesną aplikację GOmakler!

  Pobierz aplikację GOmakler: https://lnkd.in/dfYz7gDy

  • linkedin
  Czytaj więcej
10 cel ONZ - Mniej Nierówności

Strona jest Widzialna

Bank BNP Paribas zadbał o dostępność strony dla osób narażonych na wykluczenie cyfrowe w zgodzie z Celami Zrównoważonego Rozwoju z przyjętej przez ONZ Agendy 2030, której w 2017 roku bank został partnerem – cel 10. Mniej nierówności.

Potwierdza to certyfikat „Strona Widzialna” wydawany przez Fundację Widzialni, dla tych narzędzi cyfrowych, które wspierają dostępność.