1. ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

 2. ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

  Czym się zajmujemy?

  Brak ofert pracy w tym obszarze

  Do naszych głównych zadań należy opracowywanie i koordynowanie realizacji strategii banku z zakresu zrównoważonego rozwoju, a także inicjowanie, realizowanie i raportowanie inicjatyw, projektów i programów z nim związanych.

  Jako instytucja finansowa największy wpływ na realizację misji zrównoważonego rozwoju możemy wywierać poprzez odpowiedzialne, etyczne finansowanie rozwoju gospodarki, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, ujętymi m.in. w Agendzie 2030.

  Głęboko wierzymy, że nasze działania pozwolą nam na budowanie i umacnianie pozycji lidera w naszej branży w zakresie zrównoważonego rozwoju.

  Nasza misja

  Młody mężczyzna, pracownik banku z obszaru Zrównoważony Rozwój stoi z teczką dokumentów w przestrzeni biurowej.

  Celem Obszaru Zrównoważonego Rozwoju, nowej i unikalnej na polskim rynku struktury jest rozwijanie zrównoważonych finansów (#sustainablefinance) oraz wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie (#positivebanking).

  Wspieramy Klientów naszego banku w ich procesach transformacyjnych w stronę dekarbonizacji.

  Powołanie Obszaru Zrównoważonego Rozwoju podkreśla strategiczne podejście Banku BNP Paribas do zrównoważonego rozwoju oraz aspektów ESG (środowiskowych, społecznych i ładu zarządczego).

  Dlaczego warto do nas dołączyć?

  W Banku BNP Paribas wierzymy, że wszelkie zmiany, zaczynają się od nas samych. Dlatego prowadzimy liczne działania edukacyjne i inspiracyjne, dające pracownikom wiedzę i narzędzia do zmieniania otoczenia na lepsze. Doceniamy siłę partnerstw międzysektorowych, dlatego współpracujemy z organizacjami i instytucjami, wspierającymi nas i naszych Klientów w zrównoważonym rozwoju.

  Agnieszka Michalik-Stankowska - Menedżerka ds. CSR i Zrównoważonych Finansów
  Agnieszka Michalik-StankowskaLiderka Sekcji Strategii i Partnerstw ESGBank BNP Paribas
  Kobieta, pracownik banku z obszaru Zrównoważony Rozwój siedzi na parapecie okna z kubkiem.

  Co Cię czeka?

  Dołączając do Obszaru Zrównoważonego Rozwoju będziesz mieć realny wpływ na fukcjonowanie banku, a także jego interesariuszy - Klientów, partnerów biznesowych i otoczenia.

  Obszar Zrównoważonego Rozwoju współpracuje ze wszystkimi liniami biznesowymi i jednostkami banku w celu maksymalizacji działań w czterech kluczowych obszarach odpowiedzialności: gospodarczej, w miejscu pracy, społecznej i wobec środowiska naturalnego.

  Dzięki efektywnej współpracy i zaangażowaniu pracowników ze wszystkich obszarów jesteśmy najbardziej odpowiedzialnym bankiem w Polsce. Trzykrotnie zajęliśmy 1. miejsce w kategorii: bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz 1. miejsce w klasyfikacji generalnej prestiżowego Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

  Interesuje Cię praca w naszym dziale?

  lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym rekruterem:

  Maja Pietrzak - Ekspert ds. Rekrutacji

  Maja Pietrzak

  Ekspert ds. RekrutacjiBank BNP Paribas
  NAPISZ WIADOMOŚĆ
  Mai Pietrzak

  Przeczytaj również

  • BNP Paribas triumfuje w rankingach Newsweeka i Forbesa. Nagrody za jakość obsługi klienta

   W tegorocznej edycji rankingu Przyjazny Bank Newsweeka pokonaliśmy konkurencję biorącą udział w tegorocznej edycji rankingu, zajmując I miejsce w kategorii „Bankowość Tradycyjna”. Audytorzy oceniający instytucje zwrócili uwagę m.in. na bardzo wysoką jakość bezpośredniej obsługi klienta. Otrzymaliśmy również tytuł wicelidera w rankingu „Bank Przyjazny Firmie”, organizowanym przez redakcję magazynu „Forbes”. BNP Paribas najlepszym „bankiem dla Kowalskiego” […]

   Czytaj więcej
   BNP Paribas triumfuje w rankingach Newsweeka i Forbesa. Nagrody za jakość obsługi klienta
  • Nowa odsłona zakładki o usługach Otwartej Bankowości na stronie www naszego banku

   Z przyjemnością informujemy, że stworzyliśmy „nową”, czytelną i pełną ciekawych informacji stronę poświęconą usługom Banku BNP Paribas Polska S.A w ramach Otwartej Bankowości (ang. Open Banking). Znajdziesz ją TUTAJ lub korzystając z poniższych wskazówek: -> wybierz zakładkę Klient Indywidualny -> Otwarta Bankowość lub -> wybierz zakładkę Bankowość Internetowa -> Usługi w ramach Otwartej Bankowości lub […]

   Czytaj więcej
   Nowa odsłona zakładki o usługach Otwartej Bankowości na stronie www naszego banku
  • Elektromobilność – czym jest?

   Pięć milionów aut elektrycznych jeżdżących dzisiaj po drogach Europy to skromny początek rewolucji w motoryzacji. Wkrótce ich liczba wzrośnie trzydziestokrotnie. Podstawowe ograniczenia aut elektrycznych, takie jak wysoka cena czy ograniczona sieć stacji ładujących też niedługo będą jedynie wspomnieniem. W niektórych krajach Azji już dzisiaj auto elektryczne jest podstawą floty samochodów na wynajem. Wszystko wskazuje na […]

   Czytaj więcej
   Elektromobilność – czym jest?
  • Bankowe oferty przyszłości

   Banki uważnie śledzą wszelkie nowinki technologiczne, aby oferować swoim Klientom nowe, oparte na cyfrowych rozwiązaniach, produkty. W najbliższej przyszłości należy się spodziewać w ofertach bankowych szerokiego wykorzystania sztucznej inteligencji i wprowadzenia wszechstronnych, dopracowanych „super aplikacji”. Niedługo powinniśmy też zobaczyć nowe, cyfrowe produkty inwestycyjne i kredytowe, oferowane  przez banki zarówno we współpracy z firmami Fintech, jak […]

   Czytaj więcej
   Bankowe oferty przyszłości
  • Co Twój smartfon wie o Tobie?

   Istnieje prawdopodobieństwo, że większość osób, które przeczytają ten tekst, zrobi to na swoim smartfonie. Potem zrobią w nim mnóstwo innych rzeczy, łącznie z płaceniem za zakupy czy robieniem zdjęć na wakacjach. A to tylko niektóre czynności, które przykładają się do gromadzenia ogromnej ilości danych. Danych o nas samych. Co się potem z nimi dzieje? Artykuł […]

   Czytaj więcej
   Co Twój smartfon wie o Tobie?