1. ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

 2. ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

  Czym się zajmujemy?

  Brak ofert pracy w tym obszarze

  Do naszych głównych zadań należy opracowywanie i koordynowanie realizacji strategii banku z zakresu zrównoważonego rozwoju, a także inicjowanie, realizowanie i raportowanie inicjatyw, projektów i programów z nim związanych.

  Jako instytucja finansowa największy wpływ na realizację misji zrównoważonego rozwoju możemy wywierać poprzez odpowiedzialne, etyczne finansowanie rozwoju gospodarki, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, ujętymi m.in. w Agendzie 2030.

  Głęboko wierzymy, że nasze działania pozwolą nam na budowanie i umacnianie pozycji lidera w naszej branży w zakresie zrównoważonego rozwoju.

  Nasza misja

  Młody mężczyzna, pracownik banku z obszaru Zrównoważony Rozwój stoi z teczką dokumentów w przestrzeni biurowej.

  Celem Obszaru Zrównoważonego Rozwoju, nowej i unikalnej na polskim rynku struktury jest rozwijanie zrównoważonych finansów (#sustainablefinance) oraz wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie (#positivebanking).

  Wspieramy Klientów naszego banku w ich procesach transformacyjnych w stronę dekarbonizacji.

  Powołanie Obszaru Zrównoważonego Rozwoju podkreśla strategiczne podejście Banku BNP Paribas do zrównoważonego rozwoju oraz aspektów ESG (środowiskowych, społecznych i ładu zarządczego).

  Dlaczego warto do nas dołączyć?

  W Banku BNP Paribas wierzymy, że wszelkie zmiany, zaczynają się od nas samych. Dlatego prowadzimy liczne działania edukacyjne i inspiracyjne, dające pracownikom wiedzę i narzędzia do zmieniania otoczenia na lepsze. Doceniamy siłę partnerstw międzysektorowych, dlatego współpracujemy z organizacjami i instytucjami, wspierającymi nas i naszych Klientów w zrównoważonym rozwoju.

  Agnieszka Michalik-Stankowska - Menedżerka ds. CSR i Zrównoważonych Finansów
  Agnieszka Michalik-StankowskaLiderka Sekcji Strategii i Partnerstw ESGBank BNP Paribas
  Kobieta, pracownik banku z obszaru Zrównoważony Rozwój siedzi na parapecie okna z kubkiem.

  Co Cię czeka?

  Dołączając do Obszaru Zrównoważonego Rozwoju będziesz mieć realny wpływ na fukcjonowanie banku, a także jego interesariuszy - Klientów, partnerów biznesowych i otoczenia.

  Obszar Zrównoważonego Rozwoju współpracuje ze wszystkimi liniami biznesowymi i jednostkami banku w celu maksymalizacji działań w czterech kluczowych obszarach odpowiedzialności: gospodarczej, w miejscu pracy, społecznej i wobec środowiska naturalnego.

  Dzięki efektywnej współpracy i zaangażowaniu pracowników ze wszystkich obszarów jesteśmy najbardziej odpowiedzialnym bankiem w Polsce. Trzykrotnie zajęliśmy 1. miejsce w kategorii: bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz 1. miejsce w klasyfikacji generalnej prestiżowego Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

  Interesuje Cię praca w naszym dziale?

  lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym rekruterem:

  Maja Pietrzak - Ekspert ds. Rekrutacji

  Maja Pietrzak

  Ekspert ds. RekrutacjiBank BNP Paribas
  NAPISZ WIADOMOŚĆ
  Mai Pietrzak

  Przeczytaj również

  • Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas

   Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? A może szukasz nowych sposobów na ulokowanie oszczędności? W Banku BNP Paribas twarzą w twarz porozmawiasz o tych możliwościach z Ekspertem Online – bez konieczności wychodzenia z domu. Bank BNP Paribas zaproponował właśnie obecnym i potencjalnym Klientom indywidualnym oraz Bankowości Premium nową funkcjonalność. Drogą online mogą oni w prosty […]

   Czytaj więcej
   Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas
  • Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

   Bank BNP Paribas zaproponował Klientom (Klient detaliczny, Klient Premium, Klient Wealth Management) dwie nowe funkcjonalności, dzięki którym mogą oni jeszcze sprawniej i szybciej przesyłać pieniądze – to przelewy na telefon BLIK oraz przelew natychmiastowy Express Elixir w trybie 24/7, a nie jak do tej pory tylko od poniedziałku do piątku. Wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskują […]

   Czytaj więcej
   Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas
  • Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

   Jeżeli planujesz zakup np. euro, funtów lub dolarów, możesz to zrobić w tradycyjnym kantorze. Warto jednak rozważyć realizację transakcji w internecie. Zobacz, co możesz zyskać pod warunkiem, że skorzystasz z bezpiecznego serwisu. Planujesz urlop za granicą? Jeżeli nie chcesz ponosić opłat za przewalutowanie transakcji kartą płatniczą ze złotego na lokalną walutę, można zaopatrzyć się w […]

   Czytaj więcej
   Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet
  • Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania

   Nawet niewielka zmiana kursu złotego wobec innych walut może pozbawić zysków eksportera bądź importera. Dlatego tak ważne jest, by umiejętnie kontrolować ryzyko walutowe. Tylko w 2021 r. z Polski zostały wyeksportowane towary o wartości 285,8 mld euro. To o jedną piątą więcej niż w 2020 r. Jednocześnie wartość importu przekroczyła 286 mld euro (+24% r/r)[1]. […]

   Czytaj więcej
   Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania
  • Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

   Nawet kilkudniowe opóźnienie w uregulowaniu comiesięcznego zobowiązania może przynieść kredytobiorcy sporo problemów. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz o kolejnym terminie, warto upoważnić bank do automatycznego pobierania raty z konta. Bez względu na to czy zaciągasz kredyt hipoteczny, gotówkowy, ratalny lub płacisz kartą kredytową, zobowiązujesz się do tego, że w wyznaczonych terminach będziesz spłacać do banku […]

   Czytaj więcej
   Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje