ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Czym się zajmujemy?

Brak ofert pracy w tym obszarze

Do naszych głównych zadań należy opracowywanie i koordynowanie realizacji strategii banku z zakresu zrównoważonego rozwoju, a także inicjowanie, realizowanie i raportowanie inicjatyw, projektów i programów z nim związanych.

Jako instytucja finansowa największy wpływ na realizację misji zrównoważonego rozwoju możemy wywierać poprzez odpowiedzialne, etyczne finansowanie rozwoju gospodarki, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, ujętymi m.in. w Agendzie 2030.

Głęboko wierzymy, że nasze działania pozwolą nam na budowanie i umacnianie pozycji lidera w naszej branży w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Nasza misja

Młody mężczyzna, pracownik banku z obszaru Zrównoważony Rozwój stoi z teczką dokumentów w przestrzeni biurowej.

Celem Obszaru Zrównoważonego Rozwoju, nowej i unikalnej na polskim rynku struktury jest rozwijanie zrównoważonych finansów (#sustainablefinance) oraz wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie (#positivebanking).

Wspieramy Klientów naszego banku w ich procesach transformacyjnych w stronę dekarbonizacji.

Powołanie Obszaru Zrównoważonego Rozwoju podkreśla strategiczne podejście Banku BNP Paribas do zrównoważonego rozwoju oraz aspektów ESG (środowiskowych, społecznych i ładu zarządczego).

Dlaczego warto do nas dołączyć?

W Banku BNP Paribas wierzymy, że wszelkie zmiany, zaczynają się od nas samych. Dlatego prowadzimy liczne działania edukacyjne i inspiracyjne, dające pracownikom wiedzę i narzędzia do zmieniania otoczenia na lepsze. Doceniamy siłę partnerstw międzysektorowych, dlatego współpracujemy z organizacjami i instytucjami, wspierającymi nas i naszych Klientów w zrównoważonym rozwoju.

Agnieszka Michalik-Stankowska - Menedżerka ds. CSR i Zrównoważonych Finansów
Agnieszka Michalik-Stankowskakierowniczka zespołu strategii i partnerstw ESGBank BNP Paribas
Kobieta, pracownik banku z obszaru Zrównoważony Rozwój siedzi na parapecie okna z kubkiem.

Co Cię czeka?

Dołączając do Obszaru Zrównoważonego Rozwoju będziesz mieć realny wpływ na fukcjonowanie banku, a także jego interesariuszy - Klientów, partnerów biznesowych i otoczenia.

Obszar Zrównoważonego Rozwoju współpracuje ze wszystkimi liniami biznesowymi i jednostkami banku w celu maksymalizacji działań w czterech kluczowych obszarach odpowiedzialności: gospodarczej, w miejscu pracy, społecznej i wobec środowiska naturalnego.

Dzięki efektywnej współpracy i zaangażowaniu pracowników ze wszystkich obszarów jesteśmy najbardziej odpowiedzialnym bankiem w Polsce. Trzykrotnie zajęliśmy 1. miejsce w kategorii: bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz 1. miejsce w klasyfikacji generalnej prestiżowego Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Interesuje Cię praca w naszym dziale?

lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym rekruterem:

Ania - pracowniczka banku

Anna Skaza

starsza ekspertka ds. rekrutacjiBank BNP Paribas
NAPISZ WIADOMOŚĆ
do Ani Skazy

Przeczytaj również

  • Kredyt na remont mieszkania – jak oszacować, ile pieniędzy potrzebujesz?

    Planujesz rozpocząć remont mieszkania i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jak rozsądnie oszacować zakres prac i cenę tego przedsięwzięcia? Jak szukać oszczędności lub alternatywnego finansowania? Przeczytaj, na jaki koszt remontu mieszkania warto się przygotować! Materiał zawiera odnośniki do produktów oraz bloga Banku BNP Paribas i ma charakter marketingowy. Kluczowe koszty remontu mieszkania. Za […]

    Czytaj więcej
    Kredyt na remont mieszkania – jak oszacować, ile pieniędzy potrzebujesz?
  • Zobacz, na czym polega polecenie zapłaty na rachunku bankowym

    Opłacenie wszystkich rachunków wymaga nie tylko środków na koncie, ale również dobrej pamięci. Wśród faktur za internet, prąd, wodę i inne media łatwo się pogubić. Z pomocą może przyjść polecenie zapłaty na koncie osobistym. W przypadku większości opłat trudno rozwiązać sprawę przy pomocy ustawienia stałego polecenia przelewu. Dlaczego? Ponieważ wysokość niektórych rachunków jest zmienna. Unikniesz […]

    Czytaj więcej
    Zobacz, na czym polega polecenie zapłaty na rachunku bankowym
  • Bioróżnorodność i nowe technologie

    Eksperci i ekspertki podkreślają konieczność pilnego uruchomienia finansowania na rzecz przyrody i przedstawiają dotychczasowo podjęte działa w tym zakresie. Ochrona bioróżnorodności jest jednym z najważniejszych priorytetów gospodarczych. W najnowszym magazynie przeczytamy jak można chronić bioróżnorodność,  czym jest Grupa zadaniowa ds. ujawniania informacji finansowych związanych z przyrodą (Taskforce on Nature-related Financial Disclosures, TNFD) oraz o nowych […]

    Czytaj więcej
    Bioróżnorodność i nowe technologie
  • Transformacja klimatyczno-energetyczna

    Eksperci i ekspertki wyjaśniają, że plan gospodarczy musi być zrównoważony, odporny i sprzyjający włączeniu społecznemu oraz podkreślają, że odpowiedzialność klimatyczna stała się nową rzeczywistością. W najnowszym magazynie znajdziemy przykłady tego, jak transformacja energetyczna napędza każdy sektor (m. in. sektor ropy i gazu, transport) oraz jak wykorzystywane są współczesne technologie. Udana transformacja klimatyczna zależy od znacznych […]

    Czytaj więcej
    Transformacja klimatyczno-energetyczna
  • Gospodarka o obiegu zamkniętym

    Eksperci i ekspertki opowiadają m.in. o korzyściach dla firm płynących z gospodarki o obiegu zamkniętym, o tym jak konsumować lepiej i mniej oraz o nowych rozwiązaniach ułatwiających wtórne wykorzystanie i finansowanie transformacji. Poruszony został również temat współpracy, jako podstawy do przejścia na gospodarkę cyrkularną i uczestnictwa interesariuszy w tej transformacji. Dowiedz się więcej ↓ Pobierz […]

    Czytaj więcej
    Gospodarka o obiegu zamkniętym