Bank zmieniającego się świata
Otwórz konto Weź kredyt
 
 
Wygoda potwierdzona

MojeID - Twoja tożsamość elektroniczna

 

Dzięki usłudze mojeID* szybko i prosto

potwierdzisz swoją tożsamość w internecie

 

Utwórz

Z myślą o naszych Klientach wprowadziliśmy możliwość bezpłatnego utworzenia Tożsamości Elektronicznej.
Od teraz możesz łatwo i wygodnie, nie wychodząc z domu, załatwić sprawy urzędowe online i uzyskać dostęp do serwisu dostawcy.
Usługa gwarantuje pełne bezpieczeństwo i poufność przekazywanych danych. 

Tożsamość elektroniczna mojeID

Moje ID - tożsamość elektroniczna
 • to całkowicie bezpłatna, elektroniczna możliwość potwierdzenia swojej tożsamości przez internet
 • umożliwia załatwienie spraw przez internet - zarówno w urzędzie jak i w punktach obsługi interesujących Cię dostawców (w tym: energetycznych, medycznych, ubezpieczeniowych czy telekomunikacyjnych)
 • dzięki niej stworzysz Profil Zaufany. Dowiedz się więcej
 • otrzymasz dostęp online do swoich danych - podatkowych, zdrowotnych, rejestrowych oraz ubezpieczeń społecznych

Poznaj korzyści mojeID

 

DOWIEDZ  SIĘ   JAK ZAŁOŻYĆ  Tożsamość Elektroniczną mojeID

Proste logowanie

Zaloguj się do serwisu transakcyjnego GOonline a następnie:

 • wybierz sekcję Usługi
 • w sekcji Usługi w części eUrząd, kliknij Tożsamość Elektroniczna
 • kliknij Złóż wniosek

 

ZOBACZ  JAKIE   TO   proste

 

JAK DZIAŁA TOŻSAMOŚĆ ELEKTRONICZNA mojeID?

Po utworzeniu Tożsamości Elektronicznej będziesz mógł używać jej w celu skorzystania z usług dostawców, którzy wymagają uwierzytelnienia dla swoich serwisów internetowych i wykorzystują w tym zakresie usługę mojeID*

 

W ramach procesu realizowanego na stronie dostawcy usług wybierz potwierdzenie tożsamości z BNP Paribas w sekcji mojeID*

Zostaniesz przekierowany na stronę logowania. Po zalogowaniu do bankowości internetowej GOonline, zostanie wyświetlony ekran z twoimi danymi oraz zgodami.

Zanim twoje dane zostaną przekazane do dostawcy usług sprawdź wyświetlone informacje. Jeśli się zgadzasz to autoryzuj operację kodem SMS albo mobilną autoryzacją. Następnie zostaniesz przekierowany z powrotem na stronę dostawcy usług.

Najczęściej zadawane pytania?

 • Osoba fizyczna (konsument), będącą rezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, z którym Bank zawarł Umowę ramową Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu, która korzysta z System Bankowości Internetowej oraz której tożsamość została dodatkowo potwierdzona na podstawie Dokumentu Tożsamości podczas bezpośredniego (fizycznego) spotkania z przedstawicielem Banku.

 • Tak, musi mieć ukończone 18 lat.

 • Założenie Tożsamości Elektronicznej jest bezpłatne.

 • Tak.

 • Ważny dokument urzędowy stwierdzający tożsamość osoby taki jak dowód osobisty, paszport polski albo paszport zagraniczny jak również karta stałego pobytu.

 • Nie, konieczne jest posiadanie konta osobistego, ponieważ podczas logowania do e-administracji użytkownik będzie się posługiwał loginem i hasłem do konta osobistego, a nie firmowego.

 • Należy zalogować się do bankowości internetowej, przejść do sekcji Usługi ->eUrząd -> Tożsamość Elektroniczna i wybrać opcję złóż wniosek. Po sprawdzeniu poprawności swoich danych i zaakceptowaniu regulaminu usługi oraz po złożeniu oświadczeń należy autoryzować operację.

 • Jeśli Tożsamość Elektroniczna ma być wykorzystywana w celu utworzenia Profilu Zaufanego dodatkowo do jej utworzenia będą konieczne następujące dane: potwierdzony numer telefonu i adres e-mail, oraz drugie imię (jeśli Klient posiada).

 • Nie, profil zaufany jest zakładany tylko dla osoby fizycznej. Jeżeli Klient będzie posiadał konto osobiste to będzie mógł założyć profil zaufany.

 • Tak, po upływie 3 lat Tożsamość Elektroniczna zostanie automatycznie unieważniona.

 • Aby zalogować się do platformy internetowej PEU ZUS poprzez MojeID na stronie do logowania ZUS wybierz Zaloguj przez profil zaufany/login.gov.pl a następnie kliknij w ikonkę Bank BNP Paribas

DOKUMENTY DO  POBRANIA

 
Regulamin świadczenia usług identyfikacji w BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dostawcą usługi mojeID jest KIR  

 

*Usługa mojeID - usługa polegająca na pośredniczeniu przez KIR w pozyskiwaniu przez dostawcę uwalnianych przez Bank danych Identyfikujących. Usługa mojeID jest świadczona poprzez system informatyczny KIR albo poprzez Węzeł Krajowy.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych. W celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki. Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.
Więcej informacji: www.kir.pl