Chcemy uprościć nasz sposób działania i korzystać z użytecznych innowacji oraz rozwiązań technologicznych.
Ład korporacyjny
Przestrzegamy Zasad ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych Otwiera się w nowym oknie.opracowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz Dobrych praktyk spółek notowanych na GPW Otwiera się w nowym oknie.. Ważnym dokumentem w naszym banku jest Kodeks Postępowania – zbiór spójnych zasad etycznych wyznaczonych dla całej Grupy BNP Paribas. Istotnym punktem odniesienia jest również nasz wewnętrzny dokument Polityka informacyjna Banku BNP Paribas Otwiera się w nowym oknie..
Kodeks Postępowania
Kodeks Postępowania naszej organizacji określa normy zachowań, wartości oraz standardy etyczne obowiązujące wszystkich pracowników Grupy BNP Paribas. Regulacja ta – związana z szeroko pojętą etyką oraz etyką zawodową – odnosi się m.in. do kwestii: unikania konfliktów interesów (zgodnie z zasadami określonymi w Polityce Zarządzania Konfliktem Interesów), zasad postępowania w zakresie dostępu do informacji poufnych, podejmowania środków zaradczych przeciwko łapownictwu i korupcji oraz zasad z zakresu bezpieczeństwa finansowego. Kodeks Postępowania jednocześnie zwraca uwagę na bardzo istotną i ważną dla banku kwestię, jaką jest uczciwe traktowanie oraz ochrona interesów Klientów. Odnosi się przy tym do potrzeby przejrzystej komunikacji w sprzedaży i marketingu oraz nakazuje uczciwe rozpatrywanie reklamacji Klientów.
Wartości organizacji
The BNP Paribas Way określa mocne strony oraz siły napędowe spójne dla wszystkich pracowników Grupy BNP Paribas.
Nasze siły napędowe
Nasze mocne strony
Zarządzanie aspektami ESG
Skupiając się w działalności na aspektach środowiskowych, społecznych i związanych z ładem zarządczym (ESG, E – environmental, S – social, G – governance) oraz chcąc efektywniej realizować misję zrównoważonego rozwoju, w październiku 2020 r. decyzją Zarządu, Bank BNP Paribas powołał nową funkcję w organizacji – Chief Sustainability Officera. Jego rolą jest zarządzanie i koordynowanie działań organizacji w zakresie ESG, zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałania zmianom klimatu. Chief Sustainability Officer raportuje bezpośrednio do Prezesa Zarządu, który nadzoruje realizację strategicznego uwzględnienia aspektów ESG w działaniach organizacji.
Rolą Chief Sustainability Officera było także sformowanie i powołanie Sustainability Council (Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju). Zadaniem powołanej w listopadzie 2020 roku Sustainability Council jest łączenie różnych kompetencji i przedsięwzięć obok już obowiązujących struktur. Rada odpowiada za to, aby cele strategiczne związane z realizacją Agendy 2030 były rozumiane, współdzielone i brane pod uwagę w procesach decyzyjnych we wszystkich obszarach działalności banku oraz wśród Klientów, również dzięki rozwojowi produktów i usług bankowych. Do jej głównych obowiązków należy definiowanie oraz monitorowanie strategii w zakresie aspektów ESG (która stanowić będzie integralną część nowej Strategii Banku BNP Paribas na lata 2022-2025), nadzór nad rozwojem zrównoważonych produktów i usług bankowych oraz łączenie inicjatyw podejmowanych w różnych obszarach działalności. Bardzo ważne jest także to, że Rada składa się z kluczowych dla realizacji celu obszarów, jest interdyscyplinarna i przenikająca całą organizację. W jej skład wchodzi 16 przedstawicieli kluczowych obszarów banku oraz linii biznesowych. Sustainability Council oraz Chief Sustainability Officer raportują kwartalnie do Zarządu Banku BNP Paribas.
Członkowie Rady powołali grupę Sustainability Officerów, składającą się z 90 osób, które w poszczególnych obszarach banku koordynują i wdrażają działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i aspektów ESG. Sustainability Officer’owie wspólnie z Radą oraz Biurem CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) i Zrównoważonego Rozwoju oraz Biurem ds. Programów Zrównoważonego Rozwoju tworzą Sustainability Community.