Bank zmieniającego się świata
Menu
Zaloguj
 
 

Kontakt

Dla potencjalnych Klientów Banku zainteresowanych ofertą produktową

22 548 99 64

Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00,

opłata zgodna z cennikiem operatora

Centrum Obsługi Biznesu dla Klientów

22 548 29 30

Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 08:00–17:00,

opłata zgodna z cennikiem operatora

RAPORTY

BNP Paribas Bank Polska S.A. od 2011 r. regularnie publikuje Raporty CSR w oparciu o międzynarodowe standardy GRI. Daje to możliwość porównania efektów naszych działań realizowanych na rzecz społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju w kolejnych latach.

Zachęcamy do zapoznania się z Raportami:

 

2020 r.

 

2019 r.

 

2018 r.

 

2017 r.

 

2016 r.

 

2015 r.

 

2014 r.

 

2013 r.

 

2012 r.

 

2011 r.

Publikacje

Jesteśmy najbardziej odpowiedzialnym bankiem w PolsceOtwiera się w nowym oknie.. Naszą misją jest pomaganie naszym Klientom w zmienianiu świata. Nawiązujemy partnerstwa i prowadzimy liczne działania edukacyjne, by popularyzować odpowiedzialność nie tylko w branży finansowej, ale we wszystkich aspektach życia. Zapoznaj się z publikacjami, których zostaliśmy partnerem.

„Perspectives” Magazyn Grupy BNP Paribas

Magazyn „Perspectives” to publikacja cyfrowa wydawana kwartalnie przez Grupę BNP Paribas, prezentująca kluczowe zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju. Magazyn skupia się na krótkich, kluczowych przesłaniach, będących spostrzeżeniami ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju.

Pierwszy numer kwartalnika poświęcony jest zagadnieniom związanym z transformacją klimatyczno-energetyczną. Zaprezentowano w nim opinie ekspertów z BNP Paribas oraz czołowych przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego po szczycie COP26, a także pokazano w jaki sposób kluczowe sektory gospodarki podchodzą do zielonej transformacji i zielonych technologii.

https://group.bnpparibas/uploads/file/bnp_perspectives_november_2021_pl.pdf Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

15 kwietnia 2021 r. już po raz 19. Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowało Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, czyli największy przegląd inicjatyw z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. W 19. edycji Raportu, wyróżnionych zostało 38 inicjatyw Banku BNP Paribas.

Wśród nich znalazły się m.in. powołanie Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju, zakup energii elektrycznej pochodząca w 100% z odnawialnych źródeł – głownie elektrowni wodnych, wdrażanie rozwiązań paperless, program corporate wellness „Dobrze”, wsparcie służb medycznych oraz zaangażowanie społeczne w czasie pandemii, a także programy stypendialne Fundacji BNP Paribas „Klasa”, „Agrotalenty” i „Wiedza do potęgi” oraz szereg innych działań na rzecz społeczności i środowiska naturalnego.

Od 2008 roku Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło ponad 200 dobrych praktyk Banku BNP Paribas

Przeczytaj raport i dowiedz się więcej:  http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020/ 

Pełna lista dobrych praktyk zgłoszonych przez Bank BNP Paribas i opublikowanych w Raporcie Dobrych Praktyk za rok 2020, w podziale na filary Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju Banku znajduje się poniżej.

Odpowiedzialność gospodarcza

 

Odpowiedzialność w miejscu pracy

 

Odpowiedzialność społeczna

 

Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego

 

Zapraszamy do zapoznania się z wcześniejszymi edycjami Raportu:

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2012. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2011. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2009. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2008. Dobre praktyki”Otwiera się w nowym oknie.

Raport „Startupy pozytywnego wpływu”

Bank BNP Paribas jest partnerem raportu „Startupy pozytywnego wpływu. Radykalna innowacja społeczna” przygotowanego w Kozminski Business Hub. Razem z raportem dostępna jest baza online 360 polskich startupów pozytywnego wpływu.

Startupy pozytywnego wpływu to nowe zjawisko na rynku polskiej przedsiębiorczości. Tego typu organizacje - w różnej formie prawnej - zbudowane są wokół maksymalizacji pozytywnego wpływu.  Poprzez zastosowanie nowoczesnej technologii przyczyniają się do rozwiązywania w ramach swojej podstawowej działalności rynkowej najważniejszych wyzwań przed jakimi stoimy lokalnie i globalnie.

Raport zawiera kazusy 18 najciekawszych startupów z tego obszaru oraz opisy 12 inicjatyw wspierających ruch startupów pozytywnego wpływu w Polsce. Przedstawia  także wypowiedzi ponad 40 osób, które w taki czy inny sposób są związane z myśleniem o przedsiębiorczości, perspektywach jej rozwoju i roli w społeczeństwie.

Raport został przygotowany przez zespół KBH pod kierunkiem profesora Akademii Leona Koźmińskiego - Bolesława Roka. Partnerami raportu są: BNP Paribas Bank Polska i Orange Polska. Inicjatywa KBH jest integralną częścią Ekosystemu Pozytywnego Wpływu stworzonego rok temu przy okazji prezentacji Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu.

Dowiedz się więcej: http://raportspw.kozminskihub.com/

Kompendium CSR

 „Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR” ukazuje się od blisko 10 lat jako eksperckie wydawnictwo przedstawiające tematykę odpowiedzialności biznesu i zaangażowania społecznego. To najszerzej dystrybuowana publikacja w całości poświęcona odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi w Polsce.

 

Zobacz, jaki temat podjęliśmy w 24. numerze Kompendium CSROtwiera się w nowym oknie.  (strona 8)

Zobacz, jaki temat podjęliśmy w 23. numerze Kompendium CSROtwiera się w nowym oknie. (strona 16)

Zapoznaj się z artykułem „Zielone zmiany zaczynamy od siebie” opublikowanym w 21. numerze Kompendium CSROtwiera się w nowym oknie. (strona 16) 

Zobacz, jaki temat podjęliśmy w 19. numerze Kompendium CSROtwiera się w nowym oknie. (strona 16)

Książka „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat”

Jesteśmy partnerem polskiego wydania książki „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat” autorstwa Matthieu Dardaillona i Jonasa Guyot. W książce znajduje się historia mikrofinansów w Grupie BNP Paribas, z której doświadczeń czerpaliśmy konstruując pierwszą w Polsce ofertę dla przedsiębiorstw społecznychOtwiera się w nowym oknie.. Słowem wstępu polskie wydanie książki opatrzył Wiceprezes Banku, Przemysław Furlepa.

Dowiedz się więcejOtwiera się w nowym oknie.

Analiza tematyczna „CSRowiec, czyli kto?”

Rozwój koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju spowodował wzrost zapotrzebowania firm na specjalistów w tym zakresie. Forum Odpowiedzialnego BiznesuOtwiera się w nowym oknie. postanowiło przyjrzeć się pożądanym kompetencjom oraz najważniejszym wyzwaniom stojącym przed pracownikami odpowiedzialnymi za kwestie CSR w firmie. Efektem tych prac jest analiza tematyczna FOB „CSRowiec, czyli kto?”, której jesteśmy partneremOtwiera się w nowym oknie..

Zapoznaj się z Analizą tematyczną „CSRowiec, czyli kto?”Otwiera się w nowym oknie.

Publikacja „Biznes i prawa człowieka”

Byliśmy partnerem publikacji publikacja poświęcona biznesowi i prawom człowieka „Rzeczpospolitej”, której celem było podnoszenie świadomości, wiedzy i dobrej woli w sferze relacji między ludzką pracą i kapitałem. To temat, o którym od kilku lat głośno jest w świecie i organizacjach międzynarodowych.

Zapoznaj się z publikacją Rzeczpospolitej „Biznes i prawa człowieka”Otwiera się w nowym oknie.

„SDGs w praktyce” – przewodnik dla firm

SDGs w praktyce. Przewodnik dla firm, cz. 1 to przygotowany przez firmę doradczą CSR ConsultingOtwiera się w nowym oknie. przewodnik dla firm będący podsumowaniem branżowych warsztatów, podczas których przeanalizowany został wpływ każdej z branż na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wybrane zostały również cele kluczowe dla każdej branży i przykłady dobrych praktyk branżowych.

Przeczytaj SDGs w praktyce. Przewodnik dla firm, cz. 1.Otwiera się w nowym oknie.

Publikacja „Komunikacja a wolontariat”

Publikacja powstała w ramach Programu Partnerstwa FOBOtwiera się w nowym oknie. i jest rezultatem spotkania pt. „Komunikacja a wolontariat”, które odbyło się 5 listopada 2015 r., oraz pracy przedstawicieli firm, Partnerów FOB.

Zapoznaj się z publikacją „Komunikacja a wolontariat”Otwiera się w nowym oknie.

DOBRE PRAKTYKI. Przegląd działań środowiskowych

Jednym z głównych wyzwań biznesu w dążeniu do zrównoważonego rozwoju są postępująca zmiana klimatu. W Banku BNP Paribas aktywnie działamy na rzecz środowiska naturalnego i dążymy do tego, aby troską o naszą planetę zarażać również nasze otoczenie. Dlatego też chętnie angażujemy się w inicjatywy mające zwiększać świadomość społeczeństwa na temat powyższych zagadnień.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją Grupy Polpharma pt. „DOBRE PRAKTYKI. Przegląd działań środowiskowych”Otwiera się w nowym oknie., która zawiera szereg inspirujących działań z zakresu ochrony środowiska, w tym działania Banku BNP Paribas.

 

W naszym serwisie stosuje się pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce prywatności. Zablokowanie zapisywania plików cookies na urządzeniu końcowym lub ich usunięcie możliwe jest w po właściwym skonfigurowaniu ustawień przeglądarki internetowej. Więcej o blokowaniu i usuwaniu plików cookies znajdziesz w Polityce prywatności. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. Rozwiń

We use cookies on our website, which are saved to the hard drive of the user’s terminal device to help you navigate and customize the site to your preferences. For more information about cookies, see Privacy Policy. Disabling on or deleting cookies from the terminal device is possible after the web browser settings have been properly configured. For more information about blocking and deleting cookies, see Privacy Policy. Disabling the option to save cookies may make it difficult or impossible to use certain features of the Website. If you do not change your web browser settings to settings that disable saving of cookies, you agree to have them saved. Expand