Bank zmieniającego się świata
Otwórz konto Weź kredyt
 
 
Konto samodzielniaka dla dzieci w wieku 0-18 lat

Konto dla dziecka

 

Konto założysz teraz w bankowości internetowej GOonline1
- bez wychodzenia z domu!

Dostępność
Online
Oddziały

Konto dla dziecka

dla dzieci w wieku 0-18 lat

otwarcie i prowadzenie konta

0 zł

miesięcznej opłaty

specjalna oferta
Lokata dla Samodzielniaka

3,75%

w skali roku

dostęp do konta w Bankowości Internetowej GOonline i aplikacji GOmobile2

 

 

Karta do Dorosłości do konta dla dziecka 3

Dla dzieci w wieku 13 - 18 lat

Karta do dorosłości
 • 0 za wypłaty gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce

 • 0  za wydanie i użytkowanie karty debetowej miesięcznie

 • płatności kartą w internecie do ustalonego limitu

Dzięki usłudze Powiadomień SMS rodzic lub opiekun może kontrolować każdą transakcję wykonaną przez dziecko. Informacje o transakcjach znajdują się także w bankowości internetowej GOonline i w aplikacji mobilnej GOmobile.

Więcej o karcie

 

Jak założyć konto dla dziecka? 4

1
Zaloguj się do GOonline

Zaloguj się do systemu GOonline

Zaloguj się do bankowości internetowej GOonline

Wybierz Moje FinanseKonta
Po prawej stronie ekranu na banerze z ofertą założenia
Konto Samodzielniaka kliknij Złóż wniosek1

2
Złóż wniosek

Złóż wniosek

Złóż wniosek

 • Potwierdź swoje dane
 • Złóż wymagane oświadczenia
 • Wpisz dane dziecka
 • Wybierz rodzaj karty oraz ustal na niej limity transakcyjne dla Twojego dziecka
3
Potwierdź dokumenty

Potwierdź dokumenty i produkty

Potwierdź dokumenty i produkty

Zapoznaj się z umową, a następnie podpisz ją zdalnie (SMS-em lub poprzez Mobilną Autoryzację).
O otwarciu konta powiadomimy Cię SMS-em. Umowę prześlemy pocztą elektroniczną.

4
Korzystaj z konta

Korzystaj z konta i karty

Korzystaj z konta i karty

Od teraz Twoje dziecko może rozpocząć Misję Samodzielność.

1

Umów się w najwygodniejszej dla Ciebie lokalizacji

Umów się w najwygodniejszej dla Ciebie lokalizacji

Zarezerwuj spotkanie na konkretną datę i godzinę i oszczędzaj swój czas.

UMÓW SIĘ

2

Zapraszamy z dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka

Konto dla dziecka w wieku poniżej 13 lat rodzic lub opiekun5 otwiera w Centrum Klienta banku bez obecności dziecka.
Aby otworzyć konto dziecku w wieku powyżej 13 lat, konieczna jest również jego obecność.

Zapraszamy z dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka (legitymacja, paszport, dowód osobisty dziecka, akt urodzenia - dla dzieci, które nie rozpoczęły realizacji obowiązku szkolnego).

3

Doradca zbada Twoje potrzeby

Doradca zbada Twoje potrzeby

Wybierzesz odpowiednią dla dziecka kartę lub mikrokartę do konta, którą dostaniesz pocztą.

Spotkanie z doradcą

Klientów Wealth Management zapraszamy do kontaktu z osobistym doradcą

Lokata dla Samodzielniaka -
oprocentowana 3,75%
w skali roku

Najczęściej zadawane pytania

 • Dziecko powyżej 13. roku życia zakłada konto samodzielnie przy obecności i za zgodą rodzica/przedstawiciela ustawowego.

  Dla dziecka w wieku poniżej 13 lat konto zakłada rodzic (przedstawiciel ustawowy dziecka).

 • Konto Samodzielniaka można założyć dla dziecka w każdym wieku.

  Jeżeli dziecko nie ma jeszcze 13 lat to rodzic/przedstawiciel ustawowy może samodzielnie założyć mu Konto Samodzielniaka. Dziecko w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat może założyć Konto Samodzielniaka za zgodą rodzica/przedstawiciela ustawowego.

 • Zakładając Konto Samodzielniaka, potrzebujemy potwierdzić tożsamość zarówno dziecka, jak i rodzica/przedstawiciela ustawowego.

  Będzie potrzebny dowód osobisty, paszport lub legitymacja szkolna dziecka. 

 • Dziecko w wieku 13-18 lat może swobodnie dysponować środkami zgromadzonymi na swoim rachunku w ramach tzw. zwykłego zarządu (ok. 7 155 PLN w skali miesiąca kalendarzowego), do momentu ewentualnego sprzeciwu jego rodzica/przedstawiciela ustawowego. Może także za zgodą rodzica/przedstawiciela ustawowego posiadać dostęp do konta w bankowości internetowej/mobilnej.

  Dziecko w wieku 7-13 lat może korzystać wyłączenie z karty płatniczej przy płatnościach w drobnych sprawach życia codziennego (np. w sklepie spożywczym). Nie może już jednak wykonywać transakcji w internecie. Nie ma też dostępu do bankowości internetowej/mobilnej.

 • Dziecko zyskuje uprawnienia do pełnego, samodzielnego dysponowania rachunkiem w momencie uzyskania pełnej zdolności do czynności prawnych (zazwyczaj w momencie ukończenia 18. roku życia). W tym samym momencie rodzic/przedstawiciel ustawowy traci prawdo do składania dyspozycji i kontrolowania rachunku dziecka.

Dowiedz się więcej

 • Tak. Dziecko, które ukończyło 13 lat (za Twoją zgodą jako przedstawiciela ustawowego) może mieć wydaną kartę płatniczą do Konta Samodzielniaka.

  Możesz również zdecydować o wydaniu karty debetowej dziecku w wieku od 7 do 13 lat do Twojego dodatkowego rachunku o nazwie Konto Karty Samodzielniaka. Po zasileniu tego rachunku dziecko będzie mogło płacić kartą płatniczą np. w sklepie oraz wypłacać pieniądze z bankomatu.

 • Tak. Bank wydaje dziecku kartę debetową zarówno do:

  • Konta Samodzielniaka (13-18 lat) – na wniosek rodzica/przedstawiciela ustawowego lub na wniosek dziecka będącego posiadaczem tego rachunku za zgodą jego rodzica/przedstawiciela ustawowego,

  jak i do:

 • Jeżeli Twoje dziecko ma więcej niż 13 a mniej niż 18 lat, może założyć konto osobiste (Konto Samodzielniaka) w oddziale BNP Paribas. Potrzebna będzie również Twoja obecność (jako przedstawiciela ustawowego dziecka lub innego przedstawiciela ustawowego), by wyrazić zgodę na tę czynność.

  Dla dziecka w wieku do 13 lat możesz natomiast samodzielnie założyć jego własny rachunek - Konto Samodzielniaka (działając jako przedstawiciel ustawowy dziecka).

 • Dziecko w wieku 13-18 lat może samodzielnie dysponować pieniędzmi na swoim Koncie Samodzielniaka w ramach tzw. zwykłego zarządu (ok. 7 155 PLN w skali miesiąca kalendarzowego), o ile nie sprzeciwi się temu na piśmie rodzic/przedstawiciel ustawowy dziecka. Rodzic/przedstawiciel ustawowy może zdecydować o wysokości limitu transakcji wykonywanych przez dziecko w wieku 13-18 lat w serwisie internetowym/mobilnym oraz za pośrednictwem karty płatniczej.

  Dziecko poniżej 13. roku życia nie może dokonywać płatności poza przypadkami uznawanymi za drobne sprawy życia codziennego - limity na karcie ustala rodzic/przedstawiciel ustawowy (dziennie max. 30 zł dla transakcji bezgotówkowych bez użycia PIN-u, 100 zł dla transakcji bezgotówkowych z użyciem PIN-u i 50 zł przy wypłacie gotówki z bankomatu). Dziecko nie może realizować transakcji w internecie lub przez telefon.

 • Opłaty związane z prowadzeniem konta dla dziecka są opisane w Tabeli Prowizji i Opłat BNP Paribas.

 • Wyłącznie w sytuacji, gdy jest jego przedstawicielem ustawowym. W przeciwnym razie takie prawo zachowują tylko rodzice.

Dokumenty

 
Taryfa Prowizji i Opłat
 
Dokument dotyczący opłat
 
Ogólne warunki Umowy ramowej
 
Komunikat do Umowy ramowej
 
Regulamin zawarcia umowy o Konto Samodzielniaka oraz Konto Karty Samodzielniaka w systemie bankowości internetowej GOonline
 • Chcesz, by Twoje dziecko było odpowiedzialne i rozsądnie dysponowało pieniędzmi? Nic nie przyniesie lepszych rezultatów niż nauka przez działanie. Postaw więc na praktykę! Oczywiście pod Twoją kontrolą. Doskonałym sposobem będzie konto dla dziecka. Wystarczy, że masz już konto osobiste w Banku BNP Paribas. Jaki jest koszt założenia oraz prowadzenia rachunku dla dziecka? 0 zł!

 • Konto Samodzielniaka założysz nawet noworodkowi. Dzięki temu od razu po jego urodzeniu masz możliwość odkładania pieniędzy dla swojej pociechy na osobny rachunek. Ułatwia to rozdzielenie finansów bieżących od tych, które są przeznaczone dla maluszka. Konta bankowe dla dzieci to doskonałe miejsce na wpłacanie pieniędzy, które Twój maluch dostaje np. z okazji chrzcin czy urodzin.

 • Rodzic lub opiekun prawny, który chce otworzyć rachunek dla swojej pociechy, musi mieć konto osobiste w Banku BNP Paribas. Rachunek dla dziecka można założyć na 2 sposoby:

  • w bankowości internetowej GOonline,
  • w centrum klienta, z pomocą doradcy.

  Jeśli zdecydujesz się na ten drugi sposób, a Twoje dziecko ukończyło 13 lat – koniecznie musi być obecne w placówce bankowej razem z Tobą. Potrzebny będzie także dokument potwierdzający tożsamość nastolatka (paszport, dowód, legitymacja szkolna). Jeżeli chcesz założyć konto dla dziecka, które nie chodzi jeszcze do szkoły, możesz wziąć ze sobą jego akt urodzenia.

  Wolisz założyć konto dla dziecka bez wychodzenia z domu? Nie ma najmniejszego problemu! Wystarczy, że zalogujesz się do GOonline i złożysz wniosek. Umowę otrzymasz e-mailem. 

 • Konto dla dziecka nie daje mu pełnej swobody do gospodarowania finansami. Dlatego możesz być spokojny. To jednak doskonały sposób nauki dysponowania pieniędzmi od najmłodszych lat. Może również stanowić doskonały zamiennik tradycyjnego kieszonkowego. W jego przypadku nie wiesz, na co pociecha wydaje pieniądze. Natomiast podgląd do rachunku daje Ci pełnię informacji.

  Dzięki usłudze powiadomień SMS rodzic bądź opiekun prawny otrzymuje wiadomość na temat każdej transakcji wykonanej przez dziecko. Informacje o transakcjach znajdują się także w Twojej aplikacji mobilnej GOmobile oraz w bankowości internetowej GOonline.

 • A co z kontem dla młodych pasjonatów finansów, którzy pragną samodzielności i chcą założyć konto sami? Jeśli Twoje dziecko ukończyło 13 lat, może cieszyć się ze swobodniejszego dostępu do wybranych produktów bankowych. Dlaczego? Ponieważ Konto Samodzielniaka założy samo. Oczywiście za zgodą rodzica lub przedstawiciela ustawowego. Podobnie wygląda sytuacja z wnioskiem o kartę płatniczą, czyli Kartę do Dorosłości. Co ważne – to Ty ustalasz na niej limit, możesz więc być spokojny o wydatki nastolatka. Kartę zamówisz przez Internet i przyjdzie ona na Twój adres po kilku dniach.

 • Chcesz, by Twoje dziecko miało w nawyku oszczędzanie? Pomóż mu w tym i załóż dla niego Lokatę dla Samodzielniaka. Ustalcie razem reguły Waszego planu oszczędnościowego. Pokaż swojemu niedoświadczonemu jeszcze uczniowi, że zawsze warto część finansów odłożyć i pozwolić im zaprocentować, a potem cieszyć się powiększonym kapitałem. W przyszłości to na pewno zaowocuje i wdroży Twoje dziecko do zapewniania sobie poduszki finansowej w dorosłym życiu. Oczywiście na lokacie możesz również trzymać pieniądze swojego kilkuletniego malucha i odnawiać ją w miarę potrzeby.

   

  Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Zrobisz to m.in. przez czat dostępny na naszej stronie, a także za pośrednictwem infolinii lub formularza kontaktowego.

Szczegółowe informacje dotyczące otwarcia i prowadzenia przez Bank Konta Samodzielniaka oraz wydawanej do tego konta Karty do Dorosłości znajdują się w sekcji Dokumenty (Taryfa Prowizji i Opłat Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu dla Klientów detalicznych; Ogólne Warunki Umowy Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu oraz Komunikat do Umowy ramowej Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu).

1 Szczegółowe informacje dotyczące zasad otwarcia Konta Samodzielniaka w systemie bankowości internetowej GOonline określa Regulamin zawarcia umowy o Konto Samodzielniaka oraz Konto Karty Samodzielniaka w systemie bankowości internetowej GOonline.

2 Dla dziecka w wieku 13-18 lat dostęp do Systemu Bankowości Internetowej GOonline i aplikacji mobilnej GOmobile wymaga zgody przedstawiciela ustawowego. Przedstawiciel ustawowy, jak i dziecko w wieku 13-18 lat, może dysponować środkami zgromadzonymi na Koncie Samodzielniaka w granicach zwykłego zarządu. Szczegółowe informacje znajdują się w Ogólnych Warunkach Umowy Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu.

3 Karta do Dorosłości to karta debetowa wydawana przez Bank do Konta Samodzielniaka dla osoby małoletniej, która ukończyła 13 rok życia i jest posiadaczem Konta Samodzielniaka.

4 Szczegółowe informacje dotyczące warunków otwarcia Konta Samodzielniaka znajdują się w Ogólnych Warunkach Umowy Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu.

5 Rodzic lub opiekun prawny dziecka rozumiany jako przedstawiciel ustawowy dziecka, mający pełną zdolność do czynności prawnych.