Najczęściej poszukiwane

Bank zmieniającego się świata
 
 

Kontakt

Infolinia (tylko telefony stacjonarne)

801 321 123

+48 22 134 00 00

(Dla połączeń krajowych i z zagranicy)

+48 500 990 500

(Dla połączeń komórkowych)

Infolinia czynna 24/7 (Koszt połączenia wg stawki operatora)

BNP Paribas Bank Polska S.A.

W 2023 r. zdobyliśmy

Nagrody Euromoney Awards for Excellence 2023

Najlepszy bank w Polsce dla Klientów korporacyjnych i w obszarze ESG

WIĘCEJ >

Podium rankingu Przyjazny Bank Newsweeka

Kategoria „Bankowość dla Kowalskiego”

WIĘCEJ >

the Most Innovative in Digital Banking in CEE region

Magazyn The Banker

WIĘCEJ >

Dla Was nie zwalniamy tempa!

  • W styczniu Bank BNP Paribas już po raz dziesiąty zdobył certyfikat Top Employer Polska, czyli wyróżnienie dla pracodawcy, który stosuje najwyższe standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.
  • W styczniu odbyła się druga edycja rankingu KREATORZY stworzonego przez MamStartup we współpracy z PFR Ventures, w którym organizatorzy nagradzają najbardziej zasłużonych dla polskiej sceny startupowej 2022/2023. Bank BNP Paribas został wyróżniony w kategorii Organizacje i innowacje.
  • W liście Top-Rated ESG Companies opublikowanej przez Sustainalytics w styczniu Bank BNP Paribas otrzymał odznaki: ESG Industry Top Rated i ESG Regional Top Rated. Oznacza to, że ocena ESG Risk Rating Banku BNP Paribas (przyznana we wrześniu 2022 roku), znacząco przewyższa wyniki firm w branży finansowej oraz w regionie.
  • W marcu fundusz BNP Paribas Małych i Średnich Spółek uzyskał najlepszy wynik w kategorii Fundusz Akcji Polskich w Złotych Portfelach - plebiscycie organizowanym przez dziennik Parkiet.
  • W marcu rachunek maklerski Biura Maklerskiego Banku BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w rankingu rachunków maklerskich serwisu Money.pl.
  • W marcu Bank BNP Paribas został laureatem rankingu Instytucja Roku, który organizuje portal Moje Bankowanie. Zdobył nagrody w 3 kategoriach: Najlepsza obsługa w placówce, Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych oraz Najlepszy proces otwarcia konta w placówce. 18 Centrów Klienta Banku BNP Paribas otrzymało indywidualne wyróżnienia i tytuł Najlepszej Placówki Bankowej w Polsce.
  • W marcu magazyn Home&Market wyróżnił Bank BNP Paribas w plebiscycie Ordery Finansowe. W kategorii Innowacje doceniona została Oferta dla firm zmieniających świat.
  • 21 marca Bank BNP Paribas zdobył nagrodę w konkursie Etyczna Firma organizowanym przez Puls Biznesu, w kategorii duże przedsiębiorstwa. W uzasadnieniu organizatorzy docenili zrównoważony rozwój oraz zaangażowanie społeczne banku, a także partnerstwo strategiczne ze Szlachetną Paczką i najwyższe standardy compliance.
  • 23 marca Bank BNP Paribas znalazł się w gronie laureatów konkursu CSR Poland Awards 2023 w kategorii Community Affairs za projekt kampanii edukacyjnej „Misja Kieszonkowe”, dotyczący edukacji finansowej w szkołach podstawowych połączony z kampanią społeczną skierowaną do rodziców.
  • 30 marca, w Londynie po raz jedenasty przyznane zostały nagrody WealthBriefing European Awards. W tegorocznej edycji BNP Paribas Wealth Management został zwycięzcą w kategorii Wealth Management Business w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
  • 4 kwietnia, redakcje dzienników ,,Parkiet" i ,,Rzeczpospolita" wyłoniły najlepsze zespoły makroekonomiczne. Zespół analityków ekonomicznych Banku BNP Paribas zajął 3.miejsce w rankingu ogólnym. Ich prognozy zostały również docenione w kategorii najlepsze prognozy stóp referencyjnych NBP (2.miejsce) oraz najlepsze prognozy stopy bezrobocia rejestrowanego (5.miejsce).
  • W kwietniu Karta kredytowa Visa Platinium Banku BNP Paribas zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kart kredytowych serwisu Money.pl. Redakcja doceniła szczególnie brak opłaty rocznej za pierwszy rok użytkowania, bezpłatne ubezpieczenie podróży zagranicznych oraz program Dragon Pass.
  • W kwietniu Bank BNP Paribas znalazł się wśród wyróżnionych organizacji w rankingu firm przyjaznych równości rodzicielskiej, Firma Przyjazna Tacie na Etacie. Bank został wyróżniony za komunikację wewnętrzną i stawianie na przełamywanie stereotypów i uprzedzeń wobec ról obojga rodziców. Ranking jest wspólną inicjatywą UNGC Network Poland, fundacji Share the Care oraz „Forbes Women”.
  • 17 kwietnia odbyła się premiera 21. Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu – w tegorocznej publikacji wyróżnionych zostało 10 inicjatyw Banku i Fundacji BNP Paribas.
  • W kwietniu magazyn Forbes wyróżnił Przemka Gdańskiego, prezesa Banku BNP Paribas, 3.miejscem w rankingu Bankowiec roku oraz umieścił ofertę DLA FIRM ZMIENIAJĄCYCH ŚWIAT, czyli oferta finansowania skierowaną do start up’ów i scale’upów (oferta all-in-one) na 9.miejscu rankingu Bankowe Innowacje roku.
  • W maju Jarosław Skorulski, prezes zarządu BNP Paribas TFI został nominowany przez redakcję dziennika „Parkiet” w plebiscycie „Wielcy zasłużeni dla rozwoju polskich funduszy inwestycyjnych”.
  • W maju Bank BNP Paribas znalazł się w gronie laureatów konkursu Trophées 2023 CCI France International w kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie. W uzasadnieniu organizatorzy podkreślili rolę strategii GObeyond 2022-2025 w rozwoju firmy oraz jej wzrost organiczny przy zachowaniu odpowiedzialnego podejścia do zarządzania ryzykiem.
  • W maju Karta kredytowa Mastercard World Elite, wydawana Klientom BNP Paribas Wealth Management, zajęła pierwsze miejsce w rankingu czarnych kart kredytowych magazynu Forbes.
  • W maju social media Banku drugi rok z rzędu zostały docenione w rankingu Złoty Bankier 2023, organizowanym przez bankier.pl i redakcję Pulsu Biznesu, zajmując 2.miejsce w zestawieniu.
  • W maju Miesięcznik „MyCompany” przyznał bankowi tytuł Marka Godna Zaufania. Redakcja doceniła dążenie banku do tworzenia otwartego i bezpiecznego środowiska dla osób LGBT+, w kategorii „Wszystkie kolory tęczy”. Bank znalazł się też na liście liderów wśród pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzywnością w Polsce - Diversity IN Check 2023.
  • 6 czerwca Bank BNP Paribas otrzymał trzy nagrody w konkursie Gwiazdy Bankowości, organizowanym przez PwC i Dziennik Gazetę Prawną. Bank zwyciężył w kategorii ESG i zajął drugie miejsce w kategorii Wzrost. Przemek Gdański, prezes Banku BNP Paribas, został uhonorowany tytułem Bankowiec z Empatią – tytułem nadanym przez Czepczyński Family Foundation za wspieranie edukacji ekonomicznej dzieci.
  • 6 czerwca Bank BNP Paribas zdobył nominację w kategorii Płeć w konkursie Polskie Nagrody Różnorodności 2023 organizowanym przez miesięcznik My Company Polska.
  • 6 czerwca Małgorzata Petru, menedżerka ds. Zarządzania Różnorodnością i Włączeniem i Diversity Officerka w Banku BNP Paribas zdobyła nagrodę specjalną w kategorii Menadżerka Różnorodności w konkursie Polskie Nagrody Różnorodności 2023 organizowanym przez miesięcznik My Company Polska.
  • 6 czerwca Agata Roczniak, prezeska Fundacji Diversum oraz ekspertka ds. Włączania Osób z Niepełnosprawnościami w Banku BNP Paribas zdobyła nagrodę specjalną w kategorii Ambasadorzy Różnorodności w konkursie Polskie Nagrody Różnorodności 2023 organizowanym przez miesięcznik My Company Polska.
  • 8 czerwca po raz trzeci z rzędu BNP Paribas Wealth Management Polska zdobył tytuł „Best Private Bank in Poland” w międzynarodowym konkursie Global Private Banking Innovation Awards 2023. Nagrody przyznawane są przez The Global Private Banker i The Digital Banker w oparciu o kryteria ilościowe, jakościowe i opinie ekspertów z branży.
  • W czerwcu Bank BNP Paribas został wyróżniony Złotym i Zielonym Listkiem CSR POLITYKI – najwyższą nagrodą w zestawieniu publikowanym przez redakcję Tygodnika Polityka. Złotymi Listkami CSR nagrodzone są firmy, którzy odznaczają się najlepszymi praktykami ESG i transparentnym raportowaniem zrównoważonego rozwoju. Zielonymi Listkami wyróżniani są liderzy transformacji, którzy mierzą swój ślad węglowy i wyznaczają cele neutralności klimatycznej.
  • W czerwcu Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) przyznało Bankowi BNP Paribas nagrodę w kategorii "Bank finansujący roku".
  • W czerwcu Bank BNP Paribas zajął 3. miejsce w zestawieniu „Liderzy popularności wśród klientów banków” w XXVIII Rankingu Banków „Miesięcznika Finansowego BANK” oraz 2.miejsce w kategorii Najlepszy Bank komercyjny w konkursie Najlepszy Bank 2023 organizowanym przez Gazetę Bankową.
  • 29 czerwca Bank BNP Paribas drugi rok z rzędu zdobył maksymalną liczbę punktów w rankingu Cashless dla równości, rankingu instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+.
  • Darek Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji, Marketingu i Zaangażowania społecznego, znalazła się na 1.miejscu rankingu TOP50 CMO w Polsce.
  • Bank BNP Paribas został liderem w klasyfikacji generalnej oraz liderem swojej branży w XVII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Bank był też jedynym uczestnikiem rankingu, który osiągnął doskonały wynik i zdobył 100 proc. punktów. Zestawienie przygotowuje Koźmiński Business Hub, działający w ramach Akademii Leona Koźmińskiego.
  • W lipcu Grupa BNP Paribas otrzymała dwie nagrody Euromoney Awards for Excellence 2023, przyznane przez wiodący magazyn poświęcony bankowości i rynkom finansowym – Euromoney. Została wyróżniona tytułami: Najlepszy Bank Świata i Najlepszy Bank Świata dla Zrównoważonych Finansów.
  • W sierpniu agencja badawcza Openfield opublikowała wyniki badania przeprowadzonego na klientach usług bankowych z Ukrainy. Pod względem prostoty skorzystania z usług i z obsługi klienta szczególnie wyróżnił się Bank BNP Paribas. Zajął on pierwsze miejsce w każdym badanym aspekcie: opisu oferty produktowej, oferowanych produktów, cen produktów, działań reklamowych, prostoty skorzystania z usług i obsługi klienta.
  • We wrześniu Bank BNP Paribas został nagrodzony w organizowanym przez magazyn The Banker konkursie Innovation in Digital Banking Awards 2023. Jury doceniło transformacje cyfrowe banku w kategorii the Most Innovative in Digital Banking in CEE.
  • W październiku Bank BNP Paribas został Laureatem Nagrody KOD ESG w kategorii „G” (governance – ład korporacyjny), przyznawanej przez Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego. Kapituła konkursu szczególnie doceniła rozwój oferty zrównoważonych produktów i przywiązywanie dużej wagi do realnego wdrażania różnorodności, realizację racjonalnej, zrównoważonej i podlegającej kontroli polityki wynagradzania, stosowanie w praktyce zasady „zero tolerancji” dla każdego rodzaju nadużyć oraz za stawianie na stały, otwarty dialog z wszystkimi interesariuszami.
  • W październiku Bank BNP Paribas został nagrodzony w konkursie DEI 30% Club Poland. Organizacja otrzymała wyróżnienie za program rozwojowy dla kobiet Women UP oraz tytuł laureata za strategię wsparcia partnerskiego modelu rodziny.
  • W październiku Grupa BNP Paribas została nagrodzona tytułem Najlepszego Banku w Europie Zachodniej w konkursie Euromoney Global Real Estate Awards 2023. W uzasadnieniu organizatorzy wskazali na aktywność przy finansowaniu projektów nieruchomościowych, szerokie spektrum oferowanych rozwiązań, jak również obecność na wielu rynkach – między innymi w Polsce. Projekt sfinansowany w Bydgoszczy przez Bank BNP Paribas został wskazany jako jeden z tych, który przyczynił się do uzyskania nagrody.
  • W październiku Raport roczny Banku za rok 2022 otrzymał I nagrodę główną w kategorii: banki i instytucje finansowe w XVIII edycji konkursu The Best Annual Report, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków (IRiP). „The Best Annual Report" to konkurs na najlepszy raport roczny pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Jest to przedsięwzięcie niekomercyjne, służące środowisku i kształtowaniu dobrych praktyk w raportowaniu spółek publicznych, do którego zapraszane są wszystkie spółki z rynku regulowanego oraz New Connect. Dodatkowo Kapituła Konkursu, po raz pierwszy, wyróżniła BNP Paribas Bank Polska S.A. za najlepsze sprawozdanie z działalności, w kategorii banki i instytucje finansowe.
  • 19 października Bank BNP Paribas zdobył nagrodę w kategorii "Najlepsze rozwiązanie ImpactTech" za kalkulator śladu węglowego dla firm Envirly podczas Gali Fintech Awards.
  • 24 października podczas #UNDay zespół United Nations Global Compact Network Poland docenił Bank BNP Paribas za działania na rzecz ochrony klimatu oraz promowanie zrównoważonego rozwoju w trosce o przyszłość pokoleń, działania na rzecz promowania standardów pracy, ochrony praw człowieka i standardów etycznych oraz pomoc udzieloną obywatelom i obywatelkom Ukrainy.
  • 25 października Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę główną za „Raport zintegrowany” w 17. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.
  • W październiku Bank BNP Paribas został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem, zajmując drugie miejsce w rankingu "Przyjazny Bank Newsweeka” w kategorii „Bankowość dla Kowalskiego”. Jury doceniło podejście banku do Klientów, zaangażowanie instytucji w tworzenie ich pozytywnych doświadczeń oraz jakość obsługi i ofertę.
  • 31 października Bank BNP Paribas został uznany przez prestiżowy międzynarodowy magazyn finansowy Euromoney za najlepszy w Polsce bank dla Klientów korporacyjnych oraz najlepszy bank w obszarze ESG. Grupa BNP Paribas została wcześniej w tym roku wyróżniona również globalnie: jako najlepszy bank na świecie.
  • Czwarty rok z rzędu Moje Konto Premium utrzymało pozycje lidera i zdobyło 1. miejsce w rankingu, który publikuje serwis Bankier.pl. Coroczny ranking Bankier.pl bada sytuację na rynku kont dla Klientów Premium, którzy mają większe oczekiwania wobec rachunku, z którego korzystają.
  • W listopadzie podczas Gali Effie Awards 2023 Bank BNP Paribas otrzymał dwie statuetki za projekt Misja Kieszonkowe. Srebro w kategorii Branded content oraz brąz w kategorii Social. Jury konkursu doceniło również kampanię ,,Wystarczy słowo, by zacząć zmianę".
  • 9 listopada podczas Gali PR Wings 2023 zarząd SARP przyznał Bankowi BNP Paribas wyróżnienie w kategorii ,,Wzór Dobrych Praktyk" - wyróżnienie dla firm realizujących dobre praktyki przetargowe. Podczas Gali wyróżniona została także kampania ,,Mogę" komunikacji wewnętrznej banku oraz event GOtechWeek.
  • 21 listopada Bank BNP Paribas został wyróżniony nagrodą w konkursie ,,Pracodawca Rzeczpospolitej" w kategorii wdrożenie rozwiązań dotyczących ESG.
  • Pod koniec listopada Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę w kategorii „Gold Winner of the Innovating with AI & Analytics” za wykorzystanie narzędzi analizy mowy w poprawianiu jakości pracy Contact Center. Nagrody przyznaje firma Verint.
  • Bank BNP Paribas został doceniony Grand Prix Awards przez European Association of Internal Communication, za kampanię wewnętrzną banku MOGĘ. Wcześniej kampania została doceniona też przez londyński Institute of Internal Communication Award.
  • Na początku grudnia tytuł ,,Generatora dobra" powędrował do Fundacji BNP Paribas. Nagrodę przyznaje Fundacja A.R.T., która pomaga ofiarom przemocy, osobom doświadczającym kryzysu w funkcjonowaniu osobistym i społecznym.
  • W grudniu Bank BNP Paribas otrzymał srebrną nagrodę w kategorii G (zarządzanie) w Konkursie Innowator ESG 2023.
  • Podczas Gali Liderów ESG organizowany przez PwC Bank BNP Paribas otrzymał dwie nagrody. W kategorii Innowacja wyróżniono kalkulator Agroemisję, czyli narzędzie do monitorowania emisji gazów cieplarnianych w produkcji rolnej. W kategorii Program edukacyjny nagrodzona została kampania ,,Misja Kieszonkowe", czyli pierwszy w Polsce program edukacyjny wykorzystujący kieszonkowe jako narzędzie edukacyjne.
  • Bank BNP Paribas otrzymał Złote Spinacze 2023 w czterech kategoriach. Złoty spinacz w kategorii ,,Research&Insight” bank otrzymał za kampanię ,,Wystarczy słowo, by zacząć zmianę”, ta sama kampania została doceniona również srebrnym spinaczem w kategorii ,,Social media”. Kolejny srebrny spinacz bank otrzymał w kategorii ,,Content marketing – branded content” za kampanię ,,Misja Kieszonkowe”. Dodatkowo redakcja rp.pl przyznała nagrodę specjalną kampanii ,,Wystarczy słowo, by zacząć zmianę”.

Poprzednie lata:


Rok 2022

 • W grudniu w konkursie „Innowator ESG 2022”, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie ESG, Bank BNP Paribas został wyróżniony mianem „Wizjonera ESG 2022” za „odczarowywanie ESG, upowszechnianie idei zrównoważonego rozwoju, rolę edukatora, aktywność i innowacyjność”.
 • W grudniu kampania Banku BNP Paribas i PCK "Pierwsza Pomoc Ludzkości" zdobyła złoto w kategorii MIXX FOR GOOD PURPOSE w konkursie IAB MIXX Awards. W plebiscycie docenia się najbardziej inspirujące, kreatywne i skuteczne wykorzystanie środowiska cyfrowego, budujące wartość dla marki, firmy lub organizacji, wyznaczające kierunki dla innych do kolejnych zmian.
 • 8 grudnia Bank BNP Paribas został nagrodzony w dwóch kategoriach konkursu „Lider ESG”. Otrzymał Złotą nagrodę w kategorii „Strategia”, w której wyróżniono jego strategię GObeyond na lata 2022-2025 integrującą cele biznesowe z aspektami równoważonego rozwoju. W kategorii „Program edukacyjny” Fundacja BNP Paribas otrzymała wyróżnienie za realizowany od blisko 20 lat program stypendialny „Klasa” dla zdolnych absolwentów szkół podstawowych z mniejszych miejscowości.
 • 1 grudnia po raz pierwszy wręczono Nagrody Karty Różnorodności – wyróżnienia przyznawane pracodawcom wspierającym różnorodność, równość i inkluzję. Bank BNP Paribas zdobył I miejsce w kategorii DEI w biznesie (podkategoria partnerstwo) za aktywizację osób z niepełnosprawnościami.
 • 28 listopada Bank BNP Paribas znalazł się wśród laureatów 16. edycji konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. Raport zintegrowany banku otrzymał nagrodę specjalną Giełdy Papierów Wartościowych, m.in. za spełnienie najwyższych standardów w zakresie  raportowania niefinansowego. 
 • 8 listopada kampania Banku BNP Paribas "Gdzie są nasze Patronki?" zostala nagrodzona srebrem w kategorii Equality w konkursie Effie Awards 2022.
 • Bank BNP Paribas został laureatem VII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”, zwyciężył w kategorii Przedsiębiorstwa, w tym fundacje korporacyjne. Nagrodą ,,Złotej Tarczy" zostały wyróżnione dwa filmy - #wspieramyfeminatywy oraz Pierwsza Pomoc Ludzkości. 
 • 7 listopada Fundacja BNP Paribas znalazła się w gronie laureatów „Nagrody DNA – bo pomaganie mamy w genach” w kategorii "Pomoc dla Ukrainy". Konkurs został zorganizowany przez Fundację Czyste Powietrze i Fundacja Pozytywnych Idei.
 • Pod koniec października Bank BNP Paribas został laureatem nagrody Red Hat Digital Leaders 2022 w regionie Europy Centralnej. Organizatorzy docenili pracę nad platformą GOonline, która skupiła w sobie ponad 80 mikrousług i zintegrowała ponad 35 systemów banku w metodyce agile.
 • 27 października Bank BNP Paribas Polska otrzymał nagrodę Izydora 2022 dla firmy najbardziej przyjaznej rolnikom w kategorii: "Finanse i ubezpieczenia". 
 • RegAgri Explorer, profesjonalne narzędzie do szacowania poziomu absorpcji CO2 w glebie w perspektywie długoterminowej, udostępnione przez BNP Paribas Bank Polska na portalu agronomist.pl, zostało nagrodzone w konkursie Innowacyjny Produkt Rolniczy 2022 redakcji ,,Farmer" w kategorii ,,Programy, narzędzia w tym finansowe i urządzenia wspomagające prowadzenie gospodarstwa rolnego lub hodowlę zwierząt". 
 • 27 października Bank BNP Paribas Polska otrzymał nagrodę Izydora 2022 dla firmy najbardziej przyjaznej rolnikom w kategorii: "Finanse i ubezpieczenia". 
 • W październiku w 21. edycji Rankingu Przyjazny Bank, organizowanego tradycyjnie przez redakcję tygodnika opinii Newsweek, Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w kategorii Bankowość tradycyjna, w której doceniana jest bankowość zorientowana na Klientów ceniących sobie bezpośredni kontakt z doradcą i obsługę w placówce. Bank został także nagrodzony przez redakcję Forbes jako „Bank Przyjazny Firmie” (9. edycja). W tegorocznym zestawieniu Bank BNP Paribas zajął drugie miejsce.
 • W październiku Bank BNP Paribas zdobył nagrodę LGBT+ Diamonds Awards 2022 w kategorii Pracodawca/Pracodawczyni Roku Wspierający/a Osoby LGBT+, czyli w konkursie, który wyróżnia osoby i organizacje dokonujące realnych zmian i działań na rzecz pracowników LGBT+.
 • Bank BNP Paribas otrzymał ESG Risk Rating na poziomie 10,9, co oznacza niskie ryzyko istotnego negatywnego wpływu czynników związanych z zarządzaniem wpływem na środowisko i kwestie społeczne na działalność („Low Risk”). Ocena przyznana przez agencję Sustainalytics we wrześniu 2022 roku jest najlepszym wynikiem wśród polskich banków dotychczas poddanym badaniu.
 • We wrześniu Bank BNP Paribas zajął trzecie miejsce w rankingu Najbezpieczniejszych Banków w Europie Centralnej i Wschodniej 2022, w ramach 31. dorocznego Rankingu Najbezpieczniejszych Banków Świata, przeprowadzonym przez Global Finance.
 • 20 września magazyn Environmental Finance przyznał BNP Paribas nagrodę w kategorii „Największe postępy w kierunku osiągnięcia zeroemisyjności w regionie EMEA” doceniając wysiłki spółek Grupy w zakresie wspierania Klientów w działaniach na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej.
 • 30 czerwca, Bank BNP Paribas, po raz czwarty z rzędu, znalazł się w ścisłej czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy
 • W badaniu ARC Rynek i Opinia Biuro Prasowe Banku BNP Paribas znalazło się w pierwszej trójce banków w Polsce. Uczciwość, szybkość reakcji i dostępność to najważniejsze cechy biura prasowego zdaniem dziennikarzy finansowych.
 • W kolejnym czerwcowym konkursie Bank BNP Paribas zdobył maksymalną liczbę punktów jako jedyny spośród kilkudziesięciu uczestników Rankingu instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ portalu Cashless.pl. Tym samym został niekwestionowanym liderem rankingu, poprawiając swój zeszłoroczny wynik o cztery miejsca.
 • W czerwcu Bank został również nagrodzony za kampanie skierowane do pracowników w konkursie Employer Branding Excellence Awards. Nagrodę główną w kategorii Kampania wewnętrzna i wyróżnienie w kategorii Innowacja Employer Branding otrzymał za kampanię Mogę – komunikacja nowej kultury organizacyjnej w Banku BNP Paribas, w której promował wśród pracowników kluczowe wartości – odwagę, współpracę, prostotę, transparentność i empowerment. 
 • W czerwcu nagrodę główną w konkursie Golden Arrow, w kategorii Experiential marketing – Event marketing – offline zdobył projekt BNP Paribas Idę do kina – największe kino objazdowe w Polsce, w ramach którego bank zorganizował w 2021 roku pokazy filmów z najnowszego repertuaru kinowego w 10 miejscowościach, w których nie ma kin. 
 • Kampania „Pierwsza pomoc ludzkości” stworzona dla Banku BNP Paribas i Polskiego Czerwonego Krzyża przez VMLY&R Poland zdobyła dwa Brązowe Lwy – w kategorii Design oraz Outdoor – na tegorocznym festiwalu reklamowym Cannes Lions, który odbył się w dniach 20-24 czerwca. Ta wyjątkowa inicjatywa, łącząca kurs pierwszej pomocy z lekcją tolerancji, otrzymała aż pięć nominacji do festiwalowych nagród.
 • W czerwcu Bank BNP Paribas został nagrodzony w 6. edycji konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, ,,Pracodawca Jutra". Sektorowa Rada ds. Kompetencji konkursu przyznała Bankowi pierwsze miejsce w Sektorze Finansów. 
 • 9 czerwca w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2022 Bank BNP Paribas zdobył pierwsze miejsce w kategorii Kampania Wewnętrzna. 
 • W czerwcu bank został wyróżniony w kategorii “bankowość” w XX edycji konkursu TechnoBiznes 2022 miesięcznika “Gazeta Bankowa” za wdrożenie technologii Secfense.
 • W czerwcu Magdalena Nowicka, wiceprezeska zarządu Banku BNP Paribas, odpowiedzialna za Obszar Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa została laureatką listy Digital Shaper 2021 w kategorii transformacja cyfrowa. Nagrodę przyznano za aktywne promowanie cyfrowego sposobu myślenia w organizacji, poszukiwanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, konsekwentne zwiększanie bezpieczeństwa systemów i klientów, a także zaangażowanie w inicjatywy promujące zwiększenie udziału kobiet w IT i edukację w zakresie nowych technologii.
 • W czerwcu Bank BNP Paribas trzykrotnie stanął na podium rankingu Gwiazdy Bankowości 2022, organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę doradczą PwC. Niezależna kapituła konkursowa przyznała mu trzecie miejsce w kategoriach: wzrostu, stabilności oraz ESG.
 • W czerwcu Bank BNP Paribas zdobył drugą nagrodę w kategorii „Social media” oraz wyróżnienie w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki” w rankingu „Złoty Bankier 2022”.  To największe badanie sektora bankowego w Polsce, organizowane przez Bankier.pl i „Puls Biznesu”.
 • W maju Bank BNP Paribas został wyróżniony Złotym Listkiem CSR POLITYKI – najwyższą nagrodą w zestawieniu opublikowanym przez redakcję Tygodnika Polityka. Po raz ósmy z rzędu bank został wyróżniony jako jedna z firm utrzymujących najwyższe standardy w zakresie społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Został też nagrodzony w nowej kategorii związanej z transformacją klimatyczną, zdobywając Zielony Listek POLITYKI. W tegorocznej edycji doceniono również zrównoważone produkty i usługi Banku BNP Paribas, które znalazły się wśród wyróżnionych najlepszych praktyk związanych z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju.
 • 25 maja podczas Targów CSR odbyła się premiera 20. jubileuszowej edycji Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spośród dziesięciu dobrych praktyk zgłoszonych do tegorocznej publikacji przez Bank BNP Paribas wyróżnionych zostało dziewięć. Wśród docenionych inicjatyw znalazły się: utworzenie w banku Sustainability Community, innowacyjny kredyt powiązany z celami zrównoważonego rozwoju (Sustainability Linked Loan), program Prosty język, działania na rzecz różnorodności, integracji społecznej, dostępności oraz wzmacniania roli kobiet, program stypendialny Klasa, program Wspieram Cały Rok oraz kalkulator gazów cieplarnianych AgroEmisja.
 • 25 maja Bank BNP Paribas po raz czwarty z rzędu został zaliczony do pracodawców, którzy wyróżniają się dojrzałością w zarządzaniu różnorodnością i budowaniu inkluzywnego środowiska pracy. W tym roku lista obejmuje 38 organizacji, które pomyślnie przeszły badanie Diversity IN Check przeprowadzone przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Organizatorzy po raz pierwszy wskazali liderów – sześć firm, które osiągnęły najwyższą punktację, powyżej 80%. Wśród nich znalazł się Bank BNP Paribas.
 • W kwietniu Przemek Gdański, prezes Banku BNP Paribas zajął drugie miejsce w rankingu Bankowiec Roku 2022 dwutygodnika Forbes.
 • W kwietniu kampania Banku BNP Paribas i PCK „Pierwsza Pomoc Ludzkości” została wyróżniona jako „Ad of the day” przez portal Campaign Live.
 • W marcu Bank BNP Paribas nagrodzono w siódmej edycji konkursu Instytucja Roku. W podsumowaniu rocznym bank uplasował się na 5 miejscu. Eksperci portalu MojeBankowanie.pl nagrodzili bank w 4 kategoriach: najlepsza obsługa w kanałach zdalnych, najlepsza obsługa w placówce, najlepszy bank dla firm, najlepszy zdalny proces otwarcia konta. Aż 21 oddziałów banku otrzymało tytuł najlepszej placówki bankowej w Polsce.
 • W marcu Bank BNP Paribas zdobył tytuł Etyczna Firma 2021 w kategorii Duża Firma za działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, wyróżniając się na tle innych przedsiębiorstw w Polsce.
 • W lutym Fundacja BNP Paribas została wyróżniona przez Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji za wsparcie w docieraniu z pomocą do osób doświadczających trudności psychicznych. Fundacja została doceniona za roczne partnerstwo w ramach programu „Wspieram cały rok”, które umożliwiło dotarcie z pomocą psychologiczną do osób doświadczających trudności emocjonalnych w związku z pandemią.
 • 20 stycznia Bank BNP Paribas otrzymał tytuł Top Employer Polska oraz certyfikat Top Employer Europe za najlepsze standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.


Rok 2021

 • 4 grudnia Bank BNP Paribas zdobył dwie statuetki w XIX edycji konkursu ,,Złote spinacze”, doceniającym najbardziej kreatywne i rzetelne kampanie public relations w Polsce. Kampania ,,Superbohaterki, czyli rodzinne wybory” zdobyła podwójny brąz w kategorii Sustainability i CSR Communications oraz w kategorii Finanse.
 • W grudniu, prestiżowy miesięcznik ,,The Banker” przyznał Bankowi BNP Paribas tytuł ,,Bank of the Year in Poland”. Na decyzję jury wpływ miały osiągnięte przez instytucje wyniki finansowe, inicjatywy strategiczne, rozwój technologiczny, produkty i usługi oraz działania podjęte w ramach walki z pandemią. ,,The Banker” to międzynarodowe czasopismo finansowe, wydawane przez Financial Times Group od 1926 r.
 • 26 listopada jury Konkursu Klubu Twórców Reklamy nagrodziło Bank BNP Paribas czterema statuetkami za kampanie ,,Gdzie są nasze Patronki?”. Kampania spotkała się również z wyróżnieniem w Konkursie Innovation 2021 zdobywając brąz.
  Obie rywalizacje należą do konkursów Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, wyznaczających standardy w branży reklamowej. Wśród nominowanych w Konkursie Klubu Twórców Reklamy znalazła się również kampania ,,Bank zmieniającego się świata”.
 • 25 listopada, podczas rozstrzygnięcia 25. edycji Konkursu Niezależnej Kreacji Kreatura 2021 Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę główną w kategorii Kampania społeczna/CSR za akcję „Gdzie są nasze Patronki?” oraz wyróżnienie w kategorii Digital – aplikacje mobilne/gry za projekt „Misja Samodzielność”.
 • 14 października Bank BNP Paribas zdobył drugą nagrodę główną w XVI edycji konkursu „The Best Annual Report 2020” Instytutu Rachunkowości i Podatków. Ocenie poddawane są skonsolidowane raporty roczne pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Bank BNP Paribas znalazł się wśród laureatów nagrody głównej trzeci rok z rzędu.
 • 5 sierpnia BNP Paribas Wealth Management otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland w międzynarodowym konkursie Global Private Banking Innovation Awards 2021, organizowanym przez miesięcznik ,,The Digital Banker”. W konkursie tym Grupa BNP Paribas została nagrodzona jeszcze w 8 kategoriach.
 • W lipcu Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę Fastest Time to Value w pierwszej edycji konkursu Sonatype Elevate Awards 2021 za szybkie i skuteczne wdrożenie platformy Nexus. Doceniony został również sposób zademonstrowania wyników wyróżniający bank na tle innych organizacji.
 • 29 czerwca Bank BNP Paribas zwyciężył w kategorii ESG w siódmej edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości”. Działania banku uwzględniające czynniki środowiskowe, społeczne i zarządcze zostały najwyżej ocenione przez niezależną kapitułę. Ranking jest organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną oraz firmę doradczą PwC.
 • 24 czerwca Bank BNP Paribas zdobył wyróżnienie w kategorii CSR oraz nagrodę specjalną za kreatywne i efektywne promowanie różnorodności za akcję „Gdzie są nasze Patronki?” w konkursie Golden Arrow. Został również wyróżniony w kategorii Promocja sprzedaży BtoB za projekt „OLX 1000 na start”, realizowany wspólnie z serwisem ogłoszeniowym.
 • 18 czerwca w XV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, Bank BNP Paribas, trzeci rok z rzędu, zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.  
 • 17 czerwca Bank BNP Paribas uzyskał główną nagrodę w kategorii finanse w konkursie „Diamenty Innowacji” organizowanym przez Executive Club. Kapituła konkursu doceniła wdrożenie przez bank usługi tłumacza języka migowego Migam.
 • 15 czerwca Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę główną w kategorii „szkolenia i rozwój” konkursu HR of Change. Organizatorzy docenili program DOBRZE, w ramach którego bank ułatwił pracownikom pozostawanie w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.
 • 8 czerwca Bank BNP Paribas został wyróżniony Srebrnym Listkiem CSR Tygodnika Polityka. „Listki” przyznawane są firmom utrzymującym najwyższe standardy w zakresie społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju.
 • 7 czerwca bank zajął 4. miejsce w Rankingu instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ opublikowanym w raporcie "Cashless dla równości". Bank BNP Paribas został najwyżej sklasyfikowanym bankiem w zestawieniu. Raport został przygotowany przez redakcję portalu cashless.pl.
 • 27 maja karta kredytowa Mastercard World Elite, wydawana przez BNP Paribas Wealth Management, zajęła trzecie miejsce w rankingu czarnych kart kredytowych magazynu Forbes.
 • 4 maja Dariusz Maciołek – Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas, otrzymał wyróżnienie CMO Roku magazynu Media & Marketing Polska.
 • 8 kwietnia Dariusz Maciołek – Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas został nagrodzony tytułem AD Marketer Roku w dziewiątej edycji konkursu AD WO/MAN Roku 2020. Organizatorem konkursu jest magazyn Press, a zwycięzca wybierany jest w głosowaniu agencji reklamowych, mediowych i PR, firm interaktywnych, studiów produkcyjnych, postprodukcyjnych i dźwiękowych.
 • 25 marca Bank BNP Paribas nagrodzono w sześciu kategoriach szóstej edycji konkursu Instytucja Roku. Bank został liderem "Najlepszej obsługi w kanałach zdalnych", "Najlepszego banku dla firm" oraz najważniejszej kategorii konkursowej - „Najlepszego banku w Polsce”. Pozostałe statuetki zostały przyznane za „Najlepszą obsługę w placówce”, „Najlepszą bankowość internetową” oraz „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta”. 
 • 25 marca podczas V Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości Bank BNP Paribas został wyróżniony za aktywność wolontariuszy w 2020 roku w programie Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL w dwóch kategoriach. Bank otrzymał wyróżnienie za największą liczbę przeszkolonych wolontariuszy oraz największą liczbę przeprowadzonych lekcji.
 • 25 marca w rankingu Forbesa Bankowa Innowacja Roku współpraca Banku BNP Paribas z Booksy uplasowała się na 9. miejscu. Gazeta wyróżniła coraz szersze wykorzystanie aplikacji do obsługi Klientów, gdzie wizyty w oddziałach można umawiać za pośrednictwem Booksy.
 • 22 marca Analizy Online opublikowały listę Funduszy/Subfunduszy nagrodzonych prestiżową nagrodą Alfa 2020, wśród nich znalazły się rozwiązania dostarczane przez BNP Paribas TFI:
  - Kategoria Subfundusze Polskich Papierów Korporacyjnych: BNP Paribas Lokata Kapitału (laureat nagrody ALFA 2020).
  - Kategoria Subfundusze Polskich Papierów Dłużnych: BNP Paribas Konserwatywnego Oszczędzania (nominacja - TOP3).
  - Kategoria Subfundusze Polskich Papierów Dłużnych Długoterminowych: BNP Paribas Obligacji (nominacja – TOP3).
 • Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska zajął trzecie miejsce w rankingu Bankowiec Roku miesięcznika Forbes. W uzasadnieniu gazeta napisała, że bank  wykazał się ponadprzeciętnym, dwucyfrowym wzrotem wyników prowizyjnych.
 • Nagroda za najlepsze prognozy dla Polski w 2020 r. Refinitiv Award for Forecasting Economic Indicators for Poland trafiła do Biura Analiz Ekonomicznych Banku BNP Paribas, które najtrafniej przewidziało wskaźniki ekonomiczne dla krajowej gospodarki. W rankingu jednej z najważniejszych agencji informacyjnych na świecie Bank BNP Paribas zdobył 4,06 punktu.
 • 25 lutego BNP Paribas Wealth Management otrzymał najwyższą możliwą ocenę w tegorocznym ratingu magazynu Forbes. Usługi bankowości prywatnej świadczone przez bank kolejny raz zostały ocenione na 5 gwiazdek i otrzymały rekomendację Forbesa. Rating powstaje w oparciu o oceny Klientów.
 • 28 stycznia w XVIII edycji konkursu Złote Spinacze Bank BNP Paribas zdobył brąz za „POCIĄG DO ZMIAN” – Master Brand. Organizatorem konkursu jest Związek Firm Public Relations. 
 • W styczniu Bank BNP Paribas zdobył tytuł Top Employer Polska za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.
 • W styczniu realizowany przez Bank BNP Paribas program „DOBRZE”  został wyróżniony w Kategorii Najlepszy Praktyk Wellbeingu w konkursie „The best of Wellbeing 2020” #pozytywnywpływ. Konkurs na najlepsze praktyki i organizacje pro-wellbeingowe organizuje firma Wellbeing Institute.


Rok 2020

 • 26 listopada dwie kampanie Banku BNP Paribas zdobyły statuetki w Konkursie Niezależnej Kreacji Kreatura 2020, organizowanym przez Media & Marketing Polska. W kategorii Kampania nagrodzony został projekt „Zmiany klimatu kosztują” mający na celu podnoszenie świadomości ekologicznej. W kategorii Open jury doceniło kampanię „Wygramy”, w której bank komunikował procedury bezpieczeństwa dla pracowników, którzy w związku z charakterem wykonywanej pracy, przychodzili do biur w czasie pandemii.
 • 5 listopada Bank BNP Paribas otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland w międzynarodowym konkursie Global Private Banking Award 2020. Organizatorami wydarzenia są prestiżowe magazyny PWM oraz The Banker. Nagrody przyznawane są przez specjalnie powołane w tym celu jury. Jurorzy analizują odpowiedzi udzielone przez banki w ankietach konkursowych i porównują kluczowe wskaźniki efektywności, jakości zarządzania portfelem, alokacji aktywów czy zarządzania ryzykiem. Pod uwagę brane są też strategia rozwoju, jakość obsługi klienta, poziom innowacyjności, utrzymanie zatrudnienia, a także etyka prowadzonych działań.
 • 28 października Bank BNP Paribas został wyróżniony aż cztery razy w rankingach: „Forbes” i „Newsweek Polska”. Bank zdobył trzecie miejsce w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” w kategorii Bankowość Tradycyjna oraz drugie w kategorii Bankowość Zdalna. Miesięcznik Forbes Polska docenił Bank BNP Paribas za „Najbardziej innowacyjny Private Banking” oraz przyznał mu trzecie miejsce w rankingu „Bank Przyjazny Firmie”.
 • 15 października Bank BNP Paribas zdobył drugie miejsce w konkursie głównym w kategorii banków i instytucji finansowych The Best Annual Report 2019 Instytutu Rachunkowości i Podatków oraz został nagrodzony nagrodą specjalną Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a także nagrodą za najlepszy debiut w kategorii raport zintegrowany za 2019 rok w Konkursie Raporty Społeczne organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.
 • 2 października Kapituła Kongresu Forum Technologii Bankowych przyznała tytuł Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego Jaromirowi Pelczarskiemu, Wiceprezesowi Zarządu Banku BNP Paribas nadzorującego obszar Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa jako wyróżnienie za wyjątkowe osiągnięcia mające na celu łączenie sektora bankowego i technologicznego w Polsce.
 • 25 września Bank BNP Paribas został laureatem konkursu e-Commerce Polska Awards 2020 w kategorii Best e-Banking Implementation za umożliwienie jako pierwszy bank na świecie umawiania wizyt w oddziałach BNP Paribas za pomocą aplikacji rezerwacyjnej Booksy.
 • 25 czerwca w konkursie Golden Arrow złote statuetki w kategoriach Experiential marketing – event marketing, Sztuczna inteligencja oraz Kampania zintegrowana BtoC trafiły do Banku BNP Paribas. Dodatkowo, jury konkursu przyznało Bankowi nagrodę specjalną za długofalowe, autentyczne zaangażowanie społeczne widoczne w wielu wymiarach działalności. Bank otrzymał również dwa wyróżnienia za akcję „Podaj Zmianę” oraz za kampanię „Ty jesteś zmianą, a my bankiem zmieniającego się świata”
 • 23 czerwca Bank BNP Paribas zajął trzecie miejsce w rankingu Złoty Bankier w kategorii Karta kredytowa
 • 9 czerwca Bank BNP Paribas po raz szósty zdobył srebrny Listek CSR Tygodnika Polityka
 • 4 czerwca Bank BNP Paribas w czternastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, drugi rok z rzędu, zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy
 • 2 kwietnia Bank BNP Paribas został liderem 5 edycji projektu Instytucja Roku, został doceniony trzech kategoriach: Najlepsza obsługa w placówce, Najlepszy zdalny proces otwarcia konta oraz  Bank Odpowiedzialny Społecznie
 • 13 marca Bank BNP Paribas po raz kolejny został wyróżniony Gwiazdą Jakości Obsługi w badaniu konsumentów Polskiego Programu Jakości Obsługi.
 • 27 lutego BNP Paribas Wealth Management otrzymał 5-gwiazdkową notę w ratingu usług private banking magazynu Forbes.
 • 30 stycznia Bank  BNP Paribas siódmy rok z rzędu uzyskał tytuł Top Employer Polska za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.


Rok 2019

 • 27 listopada podczas Sustainable Economy Summit, organizowanego przez Executive Club, Bank BNP Paribas otrzymał statuetkę  Sustainable Economy Awards w kategorii Lider Zrównoważonego Finansowania za inicjowanie i wdrażanie rozwiązań z zakresu Sustainable Finance.
 • 8 listopada podczas spotkania Partnerstwa dla środowiska Bank BNP Paribas otrzymał wyróżnienie za realizację misji partnerstwa, działania edukacyjne oraz wdrażanie eko-usprawnień w ramach programu Bank Zielonych Zmian.
 • 22 października Bank BNP Paribas został liderem Diversity&Inclusion Rating - pierwszego polskiego ratingu liderów zarządzania różnorodnością i promowania włączającej kultury organizacyjnej opracowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte.
 • 16 października Bank BNP Paribas  został wyróżniony dwoma nagrodami w prestiżowym konkursie The Best Annual Report 2018 organizowanym dla spółek giełdowych przez Instytut Rachunkowości i Podatków.
 • 18 czerwca flota samochodowa Banku BNP Paribas zwyciężyła w plebiscycie Fleet Derby 2019 w kategorii Ekologiczna Flota.
 • 13 czerwca Bank BNP Paribas zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy w trzynastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm.
 • 4 czerwca Bank BNP Paribas zajął I miejsce w kategorii „Gwiazda Wzrostu" w V edycji konkursu „Gwiazdy Bankowości”, organizowanego wspólnie przez „Dziennik Gazetę Prawną” i PwC.
 • 8 maja Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę w kategorii sieć placówek, w 4. edycji konkursu „Lider Dostępności”.
 • 16 kwietnia Bank BNP Paribas już po raz piąty otrzymał Srebrny Listek CSR POLITYKI oraz nagrodę za wspieranie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i zwiększenie dostępności produktów finansowych wspierających gospodarkę niskoemisyjną.
 • 11 kwietnia BNP Paribas otrzymał statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Kredyt hipoteczny. Bank otrzymał również wyróżnienie w kategorii „Innowacja Fin-Tech” za wdrożenie podpisu elektronicznego usprawniającego procesy kredytowe.
 • 15 marca Bank BGŻ BNP Paribas po raz kolejny został wyróżniony Gwiazdą Jakości Obsługi w badaniu konsumentów Polskiego Programu Jakości Obsługi.
 • 4 marca Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał wyróżnienie Instytucja Roku 2018. Został on przyznany przez portal Mojebankowanie.pl
 • 4 marca w IV edycji rankingu Instytucja Roku prowadzonego przez portal Mojebankowanie.pl, Bank BGŻ BNP Paribas został uhonorowany statuetkami w dwóch kategoriach: Najlepsza jakość obsługi w placówce – klient detaliczny, Najlepsza infolinia dla firm. Bank otrzymał również wyróżnienie w kategorii Bank Odpowiedzialny Społecznie za strategiczne partnerstwo ze Szlachetną Paczką.
 • 21 lutego BNP Paribas Wealth Management w Polsce został wyróżniony w prestiżowym, corocznym konkursie, nagrodą wiodącego, globalnego magazynu finansowego Euromoney za najlepszą jakość świadczonych usług bankowości prywatnej w Polsce.
 • 31 stycznia Bank BNP Paribas po raz kolejny uzyskał tytuł Top Employer Polska za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.


Rok 2018

 • 6 grudnia Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę "Business Award for Architects of Development" za zaangażowanie w Program SDG11 Zrównoważone Miasta poprzez m.in. finansowanie efektywności energetycznej i projektów proekologicznych.
 • 6 grudnia BNP Paribas otrzymał tytuł Doradcy Finansowego Roku przy transakcjach fuzji i przejęć w Europie Środkowej i Wschodniej (Central & Eastern Europe M&A Financial Adviser of the Year). Wyróżnienie zostało przyznane przez Mergermarket.
 • 31 października Bank BNP Paribas nagrodzony za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w zakresie Data Governance w sektorze bankowym podczas Informatica Summit 2018.
 • 22 listopada Bank BNP Paribas został wyróżniony za szereg inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w konkursie Belgian Business Chamber Award 2018 w kategorii Platinum.
 • 17 listopada flagowy oddział Banku BNP Paribas, zlokalizowany w dawnym „Sezamie” w Warszawie, otrzymał nagrodę dla najlepiej dopasowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych placówki usługowej w Konkursie „Warszawska Inwestycja bez barier 2018”.
 • 15 czerwca Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej XII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018.
 • 25 maja Bank BNP Paribas zajął ponownie pierwsze miejsce w trzeciej edycji rankingu Bank Najlepszy dla Rolnika 2018, przygotowanego przez agencję badawczą Martin&Jacob.
 • 23 maja Bank BNP Paribas został nagrodzony złotem w konkursie Power of Content Marketing Awards. Jury, po raz kolejny nagrodziło projekt Banku „AgroKurier – magazyn nowoczesnego rolnika” w kategorii: content marketing.
 • 21 maja Bank BNP Paribas po raz czwarty otrzymał Srebrny Listek CSR POLITYKI – jako jedna z organizacji odznaczających się konsekwentnymi działaniami z zakresu zrównoważonego rozwoju.
 • 15 marca Bank BNP Paribas uzyskał tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2018” w XI edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi.
 • 1 lutego Bank BNP Paribas po raz kolejny uzyskał tytuł Top Employer Polska za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.


Rok 2017

 • 6 grudnia w konkursie "Responsible Business Awards" Bank BNP Paribas otrzymał wyróżnienie w kategorii "Odpowiedzialna Firma Roku".
 • 6 grudnia Bank BNP Paribas został nagrodzony w konkursie "Lider współodpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju".
 • 24 listopada w XVIII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” BNP Paribas otrzymał Nagrodę Główną i Złotą Statuetkę w kategorii „Bank uniwersalny” oraz tytuł „Bankowy Lider Jakości 2017”. Bank został nagrodzony również Diamentową Statuetką.
 • 14 listopada w konkursie „Siła Przyciągania” Bank BNP Paribas otrzymał wyróżnienie w kategorii najlepsza inicjatywa „out of the box” za kampanię „Wirtualne Dni Otwarte”.
 • 19 października Bank BNP Paribas otrzymał statuetkę w kategorii „Najlepsze działanie digital” za wydarzenie „Wirtualne Dni Otwarte” w konkursie Employer Branding Stars.
 • 20 czerwca Bank BNP Paribas zajął trzecie miejsce w plebiscycie Gazety Bankowej „Najlepszy Bank 2017”, w kategorii dla Najlepszych Dużych Banków Komercyjnych.
 • 8 czerwca Bank BNP Paribas zajął trzecie miejsce w kategorii “Tempo rozwoju”, w III edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości”, organizowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną” i PwC w roli partnera merytorycznego.
 • 11 maja Bank BNP Paribas został jednym z liderów IX Rankingu Odpowiedzialnych Firm publikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Bank zajął pierwsze miejsce na poziomie „kryształowym”, przyznawane firmom, które koncentrują się na doskonaleniu swoich relacji z interesariuszami.
 • 26 kwietnia Bank BNP Paribas otrzymał po raz trzeci Srebrny Listek CSR Polityki, przyznawany przez redakcję tygodnika „Polityka” wspólnie z firmą doradczą Deloitte firmom zaangażowanym i odpowiedzialnym społecznie.
 • 14 marca Bank BNP Paribas zajął ponownie pierwsze miejsce w drugiej edycji rankingu Bank Najlepszy dla Rolnika 2017 przygotowanym przez agencję badawczą Martin&Jacob.
 • 9 lutego Bank BNP Paribas uzyskał tytuł Top Employer Polska 2017, za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.


Rok 2016

 • 7 grudnia Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę dla "Najlepszej polskiej lojalnościowej karty 2016 roku" podczas międzynarodowej konferencji Central European Electronic Card 2016.
 • 23 czerwca Bank BNP Paribas został zwycięzcą w kategorii “Tempo rozwoju”, w II edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości”, organizowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną” i PwC w roli partnera merytorycznego.
 • 20 czerwca Bank BNP Paribas zwyciężył w kategorii "Consumer finance" w rankingu "50 Największych Banków Polsce" przygotowanym przez "Miesięcznik Finansowy BANK".
 • 19 maja Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii bankowość, sektor ubezpieczeniowy i finansowy. ROF publikowany jest przez Dziennik Gazetę Prawną, a partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte.
 • 17 maja Bank BNP Paribas otrzymał po raz drugi Srebrny Listek CSR POLITYKI, przyznawany przez redakcję tygodnika POLITYKA oraz Deloitte najbardziej odpowiedzialnym firmom.
 • 6 kwietnia Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę podczas V Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w ramach XI edycji Banking Forum. Została ona przyznana w kategorii Najszybciej Rozwijający się Bank.
 • 16 lutego Bank BNP Paribas uzyskał tytuł Top Employer Polska 2016, za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.
 • 28 stycznia Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w rankingu Bank Najlepszy dla Rolnika 2016 przygotowanym przez agencję badawczą Martin&Jacob.


Rok 2015

 • 25 września Bank zwyciężył w drugiej edycji konkursu „Złoty Laur Super Biznesu” w kategorii „Finanse i Bankowość”. Konkurs organizowany jest przez redakcję dodatku ekonomicznego Super Expressu.
 • 23 września Bank BNP Paribas* jest laureatem nagród w Rankingu Newsweek 2015 i zajął 2. miejsce w kategorii głównej „Przyjazny Bank – bankowość tradycyjna" oraz 3. miejsce w kategorii „Przyjazny Bank – bankowość internetowa”.

  * Dotyczy badań przeprowadzonych w maju i czerwcu w placówkach dawnego BGŻ

 • 10 lutego BNP Paribas Bank Polska po raz drugi uzyskał tytuł Top Employer Polska 2015, za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną


Rok 2014

 • 26 listopada karta debetowa BNP Paribas MasterCard zdobyła tytuł „Najładniejszej polskiej karty 2014 roku”
 • 11 września Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przyznało BNP Paribas Bankowi Polska certyfikat „HR Najwyższej Jakości”
 • 15 maja BNP Paribas Bank Polska został wyróżniony przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju za wspieranie prywatnego sektora małych i średnich przedsiębiorstw w ich przedsięwzięciach na rzecz poprawy efektywności energetycznej oraz zastosowania energii ze źródeł odnawialnych
 • 4 marca BNP Paribas Bank Polska został nagrodzony certyfikatem Top Employer Polska 2014, za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną

Rok 2013

 • 6 grudnia BNP Paribas Bank Polska otrzymał główną nagrodę w prestiżowym konkursie na najlepsze kampanie PR w Polsce “Złote Spinacze 2013” w kategorii komunikacja wewnętrzna
 • 26 listopada BNP Paribas Bank Polska zajął II miejsce w badaniu „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów 2013”
 • 24 września BNP Paribas Bank Polska zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych banków dla MŚP „Forbesa”, miesięcznika wyróżniającego co roku instytucje najlepiej spełniające wymogi polskich przedsiębiorców
 • 5 czerwca wspólnie przygotowana kampania „Festiwal Wartości” przez BNP Paribas Banku Polska i Ciszewski MSL Financial Communications otrzymała najważniejsze wyróżnienie w kategorii Doskonała Wewnętrzna Kampania Wizerunkowa w konkursie Employer Branding Excellence Awards, organizowanym przez HRM Institute
 • 11 lutego BNP Paribas Bank Polska – wieloletni sponsor tenisa - otrzymał nagrodę w konkursie polskich kampanii sportowych: The Champ Awards, za wyróżniający się wkład w polski sport

Rok 2012

 • 18 grudnia International Financing Review (IFR), wiodący magazyn branży finansowej Thomson Reuters, przyznał BNP Paribas tytuł „Banku roku 2012”
 • 13 października BNP Paribas Bank Polska został nagrodzony wyróżnieniem „Skrzydła KRD” za propagowanie idei weryfikacji klientów w Biurze Informacji Gospodarczej
 • 20 września BNP Paribas Bank Polska zdobył tytuł Najlepszego Banku dla Firm według miesięcznika Forbes

Rok 2011

 • 22 września BNP Paribas Bank Polska uzyskał najwyższe oceny w rankingu Najlepszy Bank dla Firm zorganizowanego przez miesięcznik Forbes i tygodnik Newsweek

Rok 2010

 • 19 maja w konkursie na najlepsze witryny spółek giełdowych 2010 r. zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, strona Fortis Banku zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii
 • "Konto, które służy pomocą” oferowane klientom indywidualnym BNP Paribas Fortisu w pakietach S, M, L i XL otrzymało Laur Klienta i zostało ogłoszone Odkryciem 2010 roku

Bank BGŻ


Rok 2014

 • We wrześniu Bank BGŻ zajął I miejsce w kategorii głównej „Bank dla Kowalskiego” w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” przygotowanym przez redakcję tygodnika Newsweek oraz firmę badawczą Millward Brown
 • W lutym „Gazeta Bankowa” we współpracy z ESG Agencją Ratingu Społecznego przygotowała ranking oceniający, które banki w Polsce w sposób najbardziej odpowiedzialny społecznie prowadzą swoją działalność. Bank BGŻ zajął pierwsze miejsce w rankingu całościowym oraz społecznym
 • Krajowa Izba Gospodarcza i Polsko-Amerykańska Fundacja Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw przyznała Bankowi BGŻ tytuł Laureata Konkursu wraz ze Złotą Statuetką oraz Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 7 Złotymi Gwiazdami
 • W styczniu Józef Wancer, prezes Zarządu Banku BGŻ otrzymał statuetkę „Wektora 2013" za wybitne, wieloletnie osiągnięcia w dziedzinie bankowości w okresie polskiej transformacji ustrojowej

Rok 2013

 • W październiku Bank BGŻ znalazł się na czwartym miejscu w rankingu Top Marka 2013, przygotowanym przez miesięcznik Press i firmę Press-Service Monitoring Mediów. Ranking prezentuje najsilniejsze pod względem obecności medialnej marki sektora
 • We wrześniu Bank BGŻ zajął szóste miejsce w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka”, w kategorii „Bank dla Kowalskiego”. To awans dla Banku o 3 pozycje w porównaniu do 2012 r. i dołączenie do grona Liderów Jakości w Polsce
 • W maju Bank BGŻ zwyciężył w tegorocznej 9. edycji projektu Laur Klienta i Konsumenta w kategorii Kredyty dla MŚP
 • W kwietniu Bank BGŻ zajął pierwsze miejsce w rankingu „Najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm” w kategorii sektora bankowości, finansów i ubezpieczeń
 • W styczniu Bank BGŻ zajął piąte miejsce w rankingu „Najlepsze banki w Polsce” przygotowanym przez firmę badawczą Expandi na zlecenie portalu Wirtualna Polska
 • Konto osobiste z premią Banku BGŻ zwyciężyło po raz trzeci w rankingu wszystkich typów kont osobistych przygotowanym przez portal finansowy Money.pl
 • W XIV edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” Bank BGŻ otrzymał Wyróżnienie Honorowe wraz z Godłem Promocyjnym z sześcioma Złotymi Gwiazdami


Rok 2011

 • We wrześniu Bank BGŻ zdobył godło i certyfikat „Firma Przyjazna Klientowi”
 • We wrześniu Bank BGŻ zajął drugie miejsce w rankingu „Najlepsze banki w Polsce” przygotowanym przez firmę badawczą Expandi na zlecenie portalu Wirtualna Polska
 • W czerwcu Bank BGŻ został laureatem nagrody Contact Center Customer Innovation 2011. Nagroda wręczana jest firmom, które w nowatorski sposób użytkują technologię contact center lub wykazują się dużą kreatywnością w podejściu do systemów i procesów wspierających kompleksową obsługę klienta
 • W maju Konto z Podwyżką Banku BGŻ ponownie zwyciężyło w rankingu najbardziej zyskownych kont osobistych przygotowanym przez internetową porównywarkę finansową Comperia.pl
 • W kwietniu podczas gali Drugiego Międzybranżowego Spotkania Kadry Zarządzającej Przemysłu Żywnościowego „Forum 100” Bank BGŻ otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Pro Polonia Opulenta” („Dla Polski Dostatniej”)
 • 28 lutego Fundacja BGŻ otrzymała w roku szkolnym 2010/2011 od Ministerstwa Edukacji Narodowej tytuł Miejsca Odkrywania Talentów
 • 13 stycznia Konto z Podwyżką Banku BGŻ zwyciężyło w rankingu kont "zarabiających" portalu Comperia.pl
 • 28 stycznia w dwunastej edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” Bank BGŻ otrzymał tytuł Laureata Konkursu wraz z Godłem Promocyjnym i czterema Złotymi Gwiazdami

Rok 2010

 • W grudniu usługa cash management Banku BGŻ zdobyła nagrodę w kategorii „Banki” w rankingu Gazety Finansowej na „Najlepsze produkty dla biznesu 2010”
 • W listopadowym rankingu „Polskie Firmy” przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną Bank BGŻ uplasował się na czwartym miejscu w kategorii „Największe instytucje finansowe w Polsce”
 • We wrześniu w Newsweeku został opublikowany coroczny Ranking Banków. Bank BGŻ zajął wysokie szóste miejsce. To wzrost o 12 pozycji w porównaniu z 2009 rokiem
 • W lipcu Bank BGŻ już po raz trzeci został nagrodzony w konkursie „Laur Klienta” w kategorii „Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw”. W tym roku, tak samo jak w ubiegłym, uplasował się na pierwszej pozycji
 • W styczniu na uroczystej gali wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji, w gronie laureatów znalazł się Jacek Bartkiewicz, prezes Zarządu Banku BGŻ, który uhonorowany został Platynowym Laurem
 • Piotr Popławski z Departamentu Analiz Makroekonomicznych i Sektorowych Banku BGŻ zajął trzecie miejsce w rankingu dziennika „Puls Biznesu”
 • W jedenastej edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” Bank BGŻ otrzymał Wyróżnienie Honorowe w kategorii banki uniwersalne wraz z Godłem Promocyjnym i trzema Złotymi Gwiazdami
 • Wyróżnienie honorowe w kategorii oddział bankowy wraz z Godłem Promocyjnym Oddział Przyjazny dla Przedsiębiorców otrzymał Oddział operacyjny w Lublinie. Oddziały operacyjne Banku w Kutnie i Opolu otrzymały specjalne wyróżnienie – Platynową Statuetkę za systematyczne wzbogacanie i usprawnianie przyjaznej współpracy z MŚP. Godło Promocyjne Oddział Przyjazny dla Przedsiębiorców wraz ze złotymi gwiazdami otrzymał także Oddział operacyjny w Białymstoku
 • Tytuł Profesjonalny Doradca Bankowości MŚP otrzymała w tym roku Ewa Kaczorowska z Oddziału operacyjnego w Ostrołęce


Rok 2007

 • W czerwcu Bank BGŻ otrzymał tytuł Solidny Pracodawca Roku 2006 przyznawany przez „Przegląd Gospodarczy”
 • W kwietniu Bank BGŻ zdobył wyróżnienie w Konkursie „Mocni wizerunkiem”, który towarzyszył VI edycji Kongresu Public Relations w Rzeszowie

Rok 2006

 • W grudniu Bank BGŻ został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” w VIII edycji konkursu
 • W czerwcu Bank BGŻ zdobył wyróżnienie w konkursie „Rekiny Reklamy 2005”, organizowanym przez „Gazetę Bankową” na najlepszą reklamę produktu finansowego
 • W styczniu Bank BGŻ został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” w VII edycji konkursu


Rok 2005

 • W listopadzie Klasa BGŻ, autorski projekt Banku BGŻ, otrzymał nagrodę główną w kategorii Corporate Social Responsibility w ogólnopolskim konkursie Złote Spinacze 2005 na najlepsze kampanie PR
 • W lutym Bank BGŻ zdobył wyróżnienie w konkursie organizowanym przez „Gazetę Bankową" na Najlepszy Projekt Informatyczny 2004. Nagrodzony został Centralny System Informatyczny Eurobank On-line
 • W styczniu Bank BGŻ został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” w VI edycji konkursu

Rok 2000

 • W styczniu Bank BGŻ został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” w V edycji konkursu


Nagrody i wyróżnienia dla BNP Paribas Bank Polska S.A. w serwisie Biura prasowego.