Najczęściej poszukiwane
GOonline
Nowa bankowość internetowa dla Klientów Indywidualnych i Małych Firm
BiznesPl@net
Bankowość internetowa dla Klientów Biznesowych
Zlecenia giełdowe
Logowanie do rachunku maklerskiego
Portfele
Sprawdź wartość portfela
Przestępcy stale liczą na chwilę Twojej nieuwagi. Poznaj najnowsze komunikaty banku związane z zagrożeniami bankowości elektronicznej i zadbaj o bezpieczeństwo Twoich środków.
Ostrzegamy przed wiadomościami SMS pochodzącymi od różnych nadawców, które zawierają link do dokonania płatności. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczństwa i podajemy przykłady niebezpiecznych wiadomości SMS.
Wyłudzanie poufnych informacji
W dniu 6 września 2019 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał ostrzeżenie dotyczące wyłudzania poufnych informacji w związku ze zmianami funkcjonowania bankowości elektroniczne
Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez internet.
Rozpoznano kolejną aplikację mobilną na smartfony z systemem android, z wbudowanym mechanizmem pozyskiwania poufnych danych klientów banków i przechwytywania wiadomości sms.
Nowy rodzaj ataku na klientów polskich banków korzystających z usług bankowości elektronicznej. Do ataku wykorzystano nową wersję Trojana. o nazwie ZITMO, który nakłania użytkowników usług bankowości elektronicznej do instalacji złośliwego oprogramowania.
Spośród wszystkich czynników mających wpływ na bezpieczeństwo krytyczny pozostaje zawsze czynnik najsłabszy. To on na ogół decyduje o wystąpieniu ryzyka ataku. Tym czynnikiem bardzo często bywa niestosowanie się przez samego użytkownika do podstawowych zasad bezpieczeństwa.
najświeższe ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa
Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa w sieci
Ochrona danych w sieci, czyli jak stworzyć bezpieczne hasła
Internet jest codziennością w dużej części życia każdego z nas i wymaga bardzo poważnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa. Aby w pełni zabezpieczyć zarówno swoje dane, jak i np. dostęp do konta bankowego, konieczne jest tworzenie w pełni bezpiecznego hasła, które będzie niemożliwe do złamania przez cyberprzestępców. Jakie hasło będzie bezpieczne? I jak je chronić?
Co robić, a czego nie robić, by być Cyberbezpiecznym?
W ostatnich czasach większość naszej aktywności przeniosła się do internetu: praca, nauka, zakupy, rozmowy z najbliższymi czy nawet treningi personalne. Powoduje to ogromne przeciążenie sieci, a co za tym idzie stwarza idealne środowisko szerzenia dezinformacji, fake newsów czy próby wyłudzenia danych/pieniędzy. Dokładne przykłady takiego działania przytacza w filmie Rafał Masny.
Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa. Sprawdź jak się bronić!
W czasie epidemii koronawirusa mamy ograniczony dostęp do usług i zakupów bezpośrednich, dlatego większość naszej aktywności przeniosła się do internetu. Niestety w sieci tak, jak w realu jesteśmy narażeni na różnego rodzaju oszustwa. Na temat koronawirusa powstaje codziennie tysiące informacji, jednak wśród nich są także tzw. fake newsy, które niejednokrotnie są narzędziem oszustów.