Najczęściej poszukiwane

 
 
Zróbmy to razem!

Skorzystaj na zielonej
tranformacji

Wspieramy cele zrównoważonego rozwoju

CZAS NA ZIELONĄ TRANSFORMACJĘ.
ZRÓB TO Z BANKIEM ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIATA

Zmiany środowiskowe, związane z tym regulacje prawne i oczekiwania społeczne, to wyzwanie również dla branży agro. Zmień je w szansę na zyski i unowocześnienie Twojego agrobiznesu.
Wykorzystaj nasze możliwości finansowania „zielonych inwestycji” w produkcji rolnej i przetwórstwie rolno-spożywczym. 

Co finansujemy

 Sprawdź jak poprawić efektywność energetyczną w   swoim  gospodarstwie. Skorzystaj z analizy "Potencjał finansowania poprawy efektywności   energetycznej w polskim rolnictwie"1 i pobierz fragment analizy dla Twojej produkcji:

 
Chów i hodowla trzody chlewnej
 

Chów i hodowla bydła mlecznego

 
Chów i hodowla drobiu
 
Produkcja szklarniowa

Zainteresowanie pełną wersją analizy lub pytania dotyczące poprawy efektywności energetycznej w zaplanowanej przez Ciebie inwestycji możesz zgłosić na kontaktagro@bnpparibas.pl

FINANSOWANIE

Jeżeli planujesz realizację dowolnej zielonej inwestycji pamiętaj, że możemy pomóc Ci w jej sfinansowaniu.
Poznaj nasze propozycje.

 

Dotacje unijne generalnie są przekazywane po zakończeniu projektu, dlatego warto zadbać o środki z kredytu lub pożyczki leasingowej, na wcześniejsze sfinansowanie przedsięwzięcia:

 

 

 

KREDYT UNIA + DLA GOSPODARSTW

 

POŻYCZKA LEASINOWA EUROPEJSKA

 

PRZEWAGA

 

niska miesieczna rata 

 

szybki, prosty proces

 

FINANSOWANIE

 

nawet 100% inwestycji

 

 

nawet 100% inwestycji

 

OKRES FINANSOWANIA

 

do 15 lat

 

 

do 7 lat

 

PRZEZNACZENIE

 

 

każdy rodzaj inwestycji

 

zakup maszyn i urządzeń

Wykorzystaj nasz elastyczny kredyt komercyjny lub pożyczkę leasingową z uproszczoną procedurą. Możesz też skorzystać z finansowania preferencyjnego z dopłatami ARiMR do oprocentowania – to tanie i dostępne tylko w wybranych bankach rozwiązanie:

 

 

KREDYT PREFERENCYJNY

LINIA RR - DLA ROLNIKÓW

 

KREDYT PREFERENCYJNY

LINIA PR - DLA PRZETWÓRÓW

 

 

KREDYT AGRO PROGRES - DLA ROLNIÓW

 

 

POŻYCZKA LEASINGOWA

 

PRZEWAGA

 

SPŁATA CZĘŚCI OPROCENTOWANIA PRZEZ ARiMR 2

 

BEZ BIZNES PLANU, MOŻLIWE REFINANSOWANIE WYDATKÓW

SZYBKI, PROSTY PROCES

 

FINANSOWANIE

do 80% inwestycji (gospodarstwo rolne)

do 70% inwestycji (działy specjalne)

 

do 70% inwestycji

 

 

do 90% inwestycji

 

 

nawet 100% inwestycji

 

 

OKRES FINANSOWANIA

 

do 15 lat

 

do 7 lat

 

 

PRZEZNACZENIE

zakup maszyn/urządzeń; zakup lub budowa budynków; modernizacja gospodarstwa rolnego/działu specjalnego

zakup maszyn/urządzeń; budowa budynków; modernizacja zakładu przetwórstwa

rolno-spożywczego

 

każdy

rodzaj inwestycji

 

 

zakup maszyn i urządzeń

 

Zamów rozmowę z doradcą

UBEZPIECZENIE ODNAWIALNYCH ŻRÓDEŁ ENERGII

Produkujesz energię z dbałością o środowisko i oszczędzasz na rachunkach za prąd? Spraw, aby tak pozostało – wybierz ubezpieczenie odnawialnych źródeł energii i skorzystaj z innowacyjnego zakresu ochrony! U nas możesz ubezpieczyć:

  • instalacje fotowoltaiczne,
  • kolektory słoneczne,
  • pompy ciepła.
  • oferujemy ubezpieczenia we współpracy z Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A

WIEDZA I NARZĘDZIA

Skorzystaj z naszych rozwiązań pozafinansowych, które pomogą zarządzić nadchodzącymi zmianami w gospodarstwie, podejmować właściwe decyzje biznesowe i budować przewagę konkurencyjną.

  • Agronomist.pl – to platforma wiedzowo-narzędziowa. Znajdziesz tu raporty i analizy rynkowe, aktualne ceny w skupach i na targowiskach, precyzyjną prognozę pogody oraz: 

 Kalkulator Agroemisja – pokazuje wpływ działalności rolniczej na środowisko naturalne. Zapewnia proste liczenie emisji gazów cieplarnianych i śladu wodnego w gospodarstwie. 

 RegAgri Explorer – kalkulator potencjału gleby rolniczej do redukcji i magazynowania CO2 w zależności od wybranych praktyk rolnictwa regeneratywnego. 

Satelitarny monitoring pól SatAgro oraz system do zarządzania gospodarstwem i zwiększania efektywności produkcji RolnikON. Ułatwiają m.in. analizę kosztów i decyzje o właściwym nawożeniu i stosowaniu środków ochrony roślin. Dowiedz się więcej>>

  • „ASAP Akademia” – to platforma e-learningowa. Dowiesz się m.in. czym jest rolnictwo zrównoważone i jak wykorzystać jego założenia w praktyce rolniczej. Dowiedz się więcej>>
Zadzwoń na infolinię

INFOLINIA DLA KLIENTÓW

Wybierz numer:

500 990 511

(W dni robocze w godz. 8.00-20.00.
Koszt połączenia wg stawki operatora)

1 Analiza pt.: Potencjał finansowania poprawy efektywności energetycznej w polskim rolnictwie została przygotowana dla Banku BNP Paribas, przez Stowarzyszenie na rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego pod kierunkiem mgr inż. Jakuba Włodarczyka, dzięki instrumentowi “the European Investment Bank’s PF4EE Expert Support Facility” w lutym 2023 r. Przedstawia możliwe do zastosowania rozwiązania, dzięki którym rolnicy i przedsiębiorcy rolni mogą optymalizować zużycie energii w czterech obszarach: chów i hodowla drobiu oraz trzody chlewnej, produkcja mleka oraz produkcja szklarniowa. Raport powstał dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu LIFE. 

2Szczegółowe zasady dotyczące preferencyjnego finansowania są dostępne na stronie ARiMR (www.arimr.gov.pl).
3Kredyt dostępny tylko dla podmiotów spełniających warunki określone w dokumencie: „Warunki uzyskania w Banku Gospodarstwa Krajowego gwarancji spłaty kredytu i dopłaty do oprocentowania kredytu objętego gwarancją w ramach portfelowej linii gwarancyjnej FGR”, przekazywanym w momencie wnioskowania o gwarancję. Dopłata do oprocentowania realizowana jest przez BGK, w wysokości odsetek kredytowych, lecz nie więcej niż 5% w stosunku rocznym (przez pierwsze 12 miesięcy spłaty kredytu przez kredytobiorcę). Logotypy unijne jak na stronie kredytu FGR

Podmiotem finansującym pożyczki leasingowe jest BNP Paribas Leasing Services Sp. z o.o., ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa.
Świadczenie ochrony ubezpieczeniowej następuje na warunkach określonych w umowie zawartej z Klientem za pośrednictwem banku, działającego jako agent ubezpieczeniowy, przez Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie, oraz w OWU.

Materiał ma charakter reklamowy i informacyjny, nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Dotyczy kredytów i pożyczek dostępnych w banku, które można wykorzystać na finansowanie inwestycji w „zielone zmiany”, realizowanych z wykorzystaniem dotacji, jak i bez dotacji. Mogą z nich skorzystać nowi i obecni Klienci banku z Segmentu Klientów Biznesowych – rolnicy i przetwórcy. Aby wnioskować o ww. produkty należy złożyć prawidłowo wypełniony, kompletny wniosek kredytowy. Warunkiem udzielenia finansowania jest posiadanie przez Klienta zdolności do jego spłaty we wnioskowanej kwocie oraz spełnienie warunków przyznania produktu. Świadczenie usług i produktów bankowych następuje na warunkach szczegółowo określonych w umowie zawartej z Klientem oraz w regulaminach, Taryfie Prowizji i Opłat, Tabeli Oprocentowania, dostępnych w centrach Klienta i centrach Biznesowych MSP oraz na www.bnpparibas.pl.