Najczęściej poszukiwane

 
 

Kontakt

Dla Państwa wygody centra BNP Paribas Private Banking znajdują się w największych miastach Polski: Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku.

Wybrane przez nas lokacje zapewniają bezproblemowy dojazd, a wnętrza zaprojektowane są w celu zapewnienia Państwu wygody i poufności spotkań z doradcami.

 

Centra Private Banking

Doradztwo filantropijne

Doradzamy, jak skutecznie pomagać

Kontakt z Doradcą

O Doradztwie filantropijnym 

Zastosowanie nowoczesnych instrumentów finansowych i prawnych nie odziera filantropii z altruizmu i wielkoduszności. Przeciwnie, ich wykorzystanie pozwala przekuć szlachetny poryw serca w skuteczną pomoc, która może zainicjować istotną zmianę społeczną.

To przekonanie leży u podstaw indywidualnego doradztwa dobroczynnego - usługi Banku BNP Paribas adresowanej do Klientów Wealth Management, którzy chcą aby ich środki przeznaczane na pomoc zostały jak najlepiej wykorzystane. W 2008 roku dla naszych Klientów stworzyliśmy dział specjalizujący się w doradztwie filantropijnym. Nasi eksperci pomogą Państwu w realizacji danego projektu od etapu opracowania pomysłu, po jego wdrożenie. Do realizacji celów filantropijnych, w zależności od ich specyfiki, niezbędne są wiedza, czas i poświęcenie. Oferta Banku została stworzona z myślą o Państwa potrzebach i umożliwia korzystanie z konkretnych rozwiązań, począwszy od tych prostych, na tych skomplikowanych skończywszy.

Co zyskujesz współpracując z doradcami banku BNP Paribas?

Jesteśmy dumni z oferty, której szczegółowe aspekty zostały wyszczególnione poniżej:

Gdzie można dowiedzieć się więcej o działalności dobroczynnej?

Centra Private Banking
Banku BNP Paribas

Kontakt do Doradcy

Najlepsze rozwiązania

Zdajemy sobie sprawę, że każdy filantrop jest inny i ma inne cele. Nasz zespół pomaga określić, czym konkretnie jest dla Państwa filantropia.

Nasi doradcy współpracują z darczyńcami nad stworzeniem indywidualnego planu działalności filantropijnej, dopasowanej do Państwa oczekiwań, aspiracji i zainteresowań. Analizują, podpowiadają, rozwiewają wszystkie wątpliwości i obawy, pomagając w realizacji projektu. Wspólnie z Państwem wypracowują najlepsze rozwiązania.

O profesjonalizmie ekspertów świadczy ich merytoryczne przygotowanie – doskonała znajomość dostępnych na polskim rynku narzędzi filantropijnych oraz zmieniających się przepisów prawnych i podatkowych. Dopełnieniem ich wiedzy jest międzynarodowe doświadczenie, które od dziesiątków lat na polu filantropijnego doradztwa zdobywają konsultanci z BNP Wealth Management - globalnych struktur bankowości prywatnej BNP Paribas.

Podnoszenie świadomości na temat filantropii

BNP Paribas Wealth Management to jednostka zaangażowana w podnoszenie świadomości na temat filantropii. Poprzez partnerskie uczelnie, światowe badania i wydarzenia stara się szeroko promować tę dziedzinę.

W celu lepszego zrozumienia działań filantropijnych, BNP Paribas Welath Management wspiera badania związane z tym tematem. Dodatkowo, Bank BNP Paribas chcąc podnieść świadomość społeczną na temat globalnego zjawiska filantropii najlepsze pomysły wyróżnia nagrodami.

 • Każdego roku Grupa BNP przyznaje dwie nagrody: grand prix za filantropijne projekty cechujące się wzorową organizacją, trwałością i zaangażowaniem oraz nagrodę specjalną, która potwierdza silne zaangażowanie w lokalny projekt. Wyróżnienia te mają na celu podniesienie ogólnej świadomości społecznej na temat globalnego zjawiska filantropii. 

  W 2014 roku BNP Paribas Wealth Management nagrodę specjalną przyznał Państwu Barbarze i Tomaszowi Sadowskim z Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka”. 

  Państwo Sadowscy zostali docenieni za wybitne zasługi na polu integracji społecznej i zawodowej oraz promowanie modelu franczyzy społecznej w Polsce i na świecie. Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka” od 25 lat tworzy warunki do godnego życia dla grup wykluczonych społecznie poprzez edukację, trening pracy, programy przedsiębiorczości i ułatwienie zorganizowania miejsca do życia.

 • Filantropia odgrywa coraz większą rolę w rozwiązywaniu problemów społecznych. Dzięki wysokiej innowacyjności jest kuźnią nowych modeli działania oraz projektów związanych z interesem publicznym w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia, edukacja, kultura i środowisko. 

  Od momentu powstania, BNP Paribas Wealth Management jest strategicznym partnerem ESSEC Business School Philanthropy Chair. 

  The Chair promuje zrozumienie charytatywności na trzech polach: badań naukowych, badań stosowanych i edukacji. Mają one na celu wzmocnienie kompetencji kierowniczych przedsiębiorców działających w tym sektorze oraz zwiększenie ich wpływu społecznego poprzez koncentrację sił na wyzwaniach i tworzeniu strategii dotyczących zarządzania inicjatywami dobroczynnymi.

  Filantropia odgrywa coraz większą rolę w rozwiązywaniu problemów społecznych. Dzięki wysokiej innowacyjności jest kuźnią nowych modeli działania oraz projektów związanych z interesem publicznym w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia, edukacja, kultura i środowisko. Od momentu powstania, BNP Paribas Wealth Management jest strategicznym partnerem ESSEC Business School Philanthropy Chair. The Chair promuje zrozumienie charytatywności na trzech polach: badań naukowych, badań stosowanych i edukacji. Mają one na celu wzmocnienie kompetencji kierowniczych przedsiębiorców działających w tym sektorze oraz zwiększenie ich wpływu społecznego poprzez koncentrację sił na wyzwaniach i tworzeniu strategii dotyczących zarządzania inicjatywami dobroczynnymi.

 • Indeks Dobroczynności BNP Paribas, który został opracowany we współpracy z Forbes Insights, analizuje indywidualną dobroczynność w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i na Bliskim Wschodzie. Celem raportu jest określenie powtarzalnych, zrównoważonych i skutecznych praktyk dobroczynności.

  Pobierz raport Otwiera się w nowym oknie.

 • BNP Paribas Wealth Management regularnie dotuje i wspiera badania jakościowe na temat filantropii, których celem jest lepsze zrozumienie działań ludzi aktywnych w tej dziedzinie w Europie. Badania mogą m.in. zaoferować wgląd w ich zachowania i motywacje. 

  Wsparcie, które świadczymy swoim Klientom często koncentruje się na uporządkowaniu struktury pomocy i analizie zarządzania projektami filantropijnymi, a także na przygotowywaniu metodyki, która pozwoli monitorować fundusze i wpływ społeczny danej inicjatywy. 

  Najważniejsze jest to, by Klienci uprawiali działalność filantropijną tak, jak się prowadzi każde przedsięwzięcie biznesowe. Dobre serce to za mało - trzeba połączyć pasję z rozwagą, ostrożnością i umiejętnością kalkulowania. Tylko wtedy dobroczynność ma szansę przynieść darczyńcy poczucie spełnienia i radość.