Najczęściej poszukiwane

Bank zmieniającego się świata
 
 

Kontakt

Infolinia (tylko telefony stacjonarne)

801 321 123

+48 22 134 00 00

(Dla połączeń krajowych i z zagranicy)

+48 500 990 500

(Dla połączeń komórkowych)

Infolinia czynna 24/7 (Koszt połączenia wg stawki operatora)

Tenis to my

Grupa BNP Paribas związana jest z tenisem już ponad cztery dekady, stając się największym na świecie sponsorem tego sportu. Związek BNP Paribas i tenisa to dużo więcej niż sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki na całym świecie i prawdziwa pasja do sportu, który stał się częścią tożsamości marki BNP Paribas. 

To sport elegancki, oparty na idei fair play, a zarazem uniwersalny, bo gra się w niego na całym świecie i wszędzie na tych samych jasnych i przejrzystych zasadach. Ponadto, tenis wciąż jest odbierany jako „sport dla dżentelmenów”, dlatego sponsoring takiej dyscypliny doskonale wpisuje się w strategię budowania wizerunku BNP Paribas jako banku dla aspirujących Klientów.

Hasłem przewodnim, jakim posługuje się Grupa jest „We Are Tennis”, czyli „Tenis to my”. Wynika to z faktu, że Grupa angażuje się w rozwój tenisa, jako dyscypliny sportowej na wszystkich poziomach, zarówno rozgrywek profesjonalnych, takich jak Roland Garros czy Indian Wells Masters, jak również rozgrywek amatorskich i juniorów oraz tenisistów z niepełnosprawnościami (ITF Wheelchair Tennis Tour, Invacare World Team Cup). 

Efektem działań promocyjnych jest portal informacyjno-społecznościowy www.wearetennis.com Otwiera się w nowym oknie.

Trochę historii

W roku 1973 Francuska Federacja Tenisowa zamierzała zbudować loże dla honorowych gości turnieju wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Zwróciła się do Banku BNP Paribas o wsparcie finansowe tego projektu, w zamian oferując zamieszczenie logo na banerach wokół kortów. W ciągu kolejnych lat Grupa – jako główny partner federacji – angażowała się w rozwój tej dyscypliny we Francji i na świecie, a dziś jest oficjalnym partnerem związków tenisowych w Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Dziś Bank BNP Paribas angażuje się w najbardziej prestiżowe turnieje zawodowe, ale również w rozgrywki juniorów i dzieci, wspiera kluby tenisowe oraz turnieje osób na wózkach. Logo banku możemy oglądać na kortach zarówno wielkiego, jak i małego formatu. W sumie na całym świecie logo Banku BNP Paribas pojawia się na ponad 40 kilometrach banerów wokół kortów – zarówno przy okazji turniejów wielkoszlemowych, jak i w szkółkach tenisowych czy rodzinnych klubach.

Wspieranie przez zaangażowanie

Ta długotrwała więź Banku BNP Paribas z tenisem ma duże znaczenie dla budowania wizerunku Grupy. Sponsoring wydarzeń tenisowych ma też wymiar społecznego zaangażowania. W 2015 roku w ramach tego działania Grupa zainicjowała Aces from the Heart – inicjatywę mającą na celu pozyskanie funduszy dla szpitali dziecięcych. Natomiast od 2018 roku zaangażowanie społeczne stało się głównym priorytetem działań sponsorskich Banku BNP Paribas w obszarze tenisa. W związku z tym stworzono The Team Young Talents, program wsparcia dla młodych obiecujących tenisistów z całego świata, a także zaangażowano Félixa Auger-Aliassime, jednego z najbardziej obiecujących graczy swojego pokolenia w edukację dzieci. Bank BNP Paribas sponsoruje i organizuje, takie międzynarodowe wydarzenia tenisowe, jak:

  • Roland Garros
  • Indian Wells Masters
  • Open13Provence
  • Moselle Open
  • Lyon Open
  • Billie Jean King Cup by BNP Paribas

Równość płci w tenisie 

W latach 70. świat tenisa wywróciła do góry nogami amerykańska tenisistka Billie Jean King, zwyciężczyni trzydziestu dziewięciu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Dzięki jej nieugiętej postawie US Open został pierwszym turniejem wielkoszlemowym, w którym zwyciężczyni singla kobiet otrzymała czek na tę samą sumę
co zwycięzca singla panów. Przyczyniła się także do powstania Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistek (Women’s Tennis Association), które z czasem przejęło władzę nad kobiecymi rozgrywkami (obecny cykl WTA Tour). 

Dziś tenis jest uważany za pierwszy sport, który wprowadził równe wynagrodzenie, a tenisistki należą do najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie: 9 tenisistek zajmuje pierwsze 9 miejsc w rankingu Forbesa najwyżej opłacanych sportsmenek w 2020 roku.

Aby uczcić 50. rocznicę „Original 9” - ruchu założycielskiego na rzecz równości w tenisie kierowanego przez Billie Jean King, Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zdecydowała się zmienić nazwę  „Fed Cup” na „Billie Jean King Cup by BNP Paribas”. 

Polska odsłona programu 

Dzięki zaangażowaniu BNP Paribas Bank Polska S.A. również polscy fani tenisa mogą oglądać na żywo najlepsze polskie rakiety. Kiedyś Agnieszkę Radwańską i Jerzego Janowicza, a dziś Łukasza Kubota - pierwszego Polaka, który po Wojciechu Fibaku przekroczył magiczną 50-tkę w rankingu ATP, Huberta Hurkacza - półfinalistę Wimbledonu, zwycięzcę trzech singlowych singlowych turniejów ATP i fenomenalną Igę Świątek, zwyciężczynię turnieju Rolanda Garrosa.

Dzieciaki do rakiet 

Dzieciaki do rakiet to ogólnopolski program Banku BNP Paribas promujący aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców
i nauczycieli. Bank zainicjował go w 2016 roku. Od samego początku, głównym celem projektu była popularyzacja tenisa, sportu z którym bank jest związany od lat. W ciągu 4 lat odbyły się 4 edycje akcji, w których łącznie wzięło udział blisko 10 tys. dzieci. Jedną z ambasadorek akcji była Iga Świątek, triumfatorka turnieju Rolanda Garrosa w 2020 roku. 

W ramach cyklicznych działań podczas wakacji, na rynkach i placach polskich miast pojawiają się mini korty, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy uczą dzieci grać w tenisa. Lekcje są bezpłatne, a Bank BNP Paribas zapewnia cały potrzebny sprzęt. 

Kolejnym elementem programu jest konkurs skierowany do szkół podstawowych w całej Polsce. Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego filmu lub zrobieniu zdjęcia, za pomocą którego uczniowie zachęcają innych do uprawiania sportu. Nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. Dzięki temu dzieci już z 220 placówek mogą na WF-ie grać w tenisa.

BNP Paribas Bank Polska S.A. za wspieranie polskiego tenisa otrzymał tytuł „Gold Champ” podczas pierwszej edycji The Champ Awards - konkursu polskich kampanii sportowych The Champ Awards. 

BNP PARIBAS BUSINESS CUP

Od jedenastu lat cykl Business Cup gromadzi wokół pasji tenisowej właścicieli i członków managementu firm, czyniąc tę sportową inicjatywę najważniejszym tego typu wydarzeniem tenisowym w Polsce. W największych centrach biznesowych Polski, sympatycy tenisa przybywają na jeden dzień, aby rywalizować na korcie, spotkać się i wymienić opiniami w unikalnej, tenisowej atmosferze.

Wszystkie regionalne edycje turniejów rozgrywane są w systemie grupowych gier deblowych. Od dwóch lat ważną, rozwijającą się kategorią jest Pro-Am z udziałem byłych polskich zawodowych tenisistów. Udział w cyklu Business Cup nie jest dostępny dla każdego amatora tenisa. Partycypacja w imprezie jest możliwa wyłącznie na bezpośrednie, imienne zaproszenie ze strony organizatora lub partnerów.

businesscup.pl

BNP PARIBAS POLAND OPEN

Turniej BNP Paribas Poland Open to największe tenisowe wydarzenie w Polsce, organizowane od 2021 roku. Jest to jedyny turniej z głównego cyklu rangi WTA 250, w którym wezmą udział najlepsze tenisistki z Polski i zagranicy. Sponsorem tytularnym turnieju jest Bank BNP Paribas, który strategicznie wspiera tenis na całym świecie.

Pierwsza edycja BNP Paribas Poland Open odbyła się w lipcu 2021 w Gdyni, którą specjalnym, charytatywnym spotkaniem otworzyli najlepsi polscy tenisiści – Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. W turnieju triumfowała Belgijka, Maryna Zanevska, dla której był to pierwszy tytuł w karierze.

W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi także 16 par deblowych, a 24 zawodniczki zagrają w eliminacjach.

W trakcie imprezy tenisowej organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i niespodzianek dla fanów tenisa oraz strefę dla dzieci.

Turniej WTA 250 organizowany w naszym kraju jest jednym z 30-stu tej rangi rozgrywanych na świecie w ciągu roku.
Polska znalazła się w zaszczytnym gronie i tym samym wróciliśmy na mapę światowego tenisa.

bnpparibaspolandopen.pl/

We are tennis

W tenisa gramy też w pracy. Organizujemy turniej dla pracowników naszego banku i co ważne, nie trzeba być drugą Agnieszką Radwańską aby wziąć w nim udział. W ramach WAT Cup rozgrywamy eliminacje oraz organizujemy Tennis Express, czyli tenis dla początkujących.

W 2019 roku eliminacje rozegraliśmy w Krakowie, Katowicach, Wrocławie, Gdyni oraz w Warszawie. W sumie wzięło w nich udział 150 pracowników. Finał odbył się w Warszawie, a zwycięska drużyna pojechała na korty Rolanda Garrosa, gdzie zdobyła 5. miejsce  w całej Grupie BNP Paribas. W 2020 zdążyliśmy rozegrać eliminacje w Katowicach, Wrocławie i Gdyni. Niestety dalsze rozgrywki zastopowała pandemia koronawirusa. Na korty mamy nadzieję wrócić w 2022 roku.

Młode Talenty

Bank BNP Paribas uruchomił w Polsce nowy program stypendialny dla młodych tenisistów

Nastoletni tenisiści i tenisistki w Polsce od tego roku mają możliwość otrzymania stypendium Banku BNP Paribas. Pierwsza edycja nowego programu stypendialno-rozwojowego „Młode Talenty” rusza 1 lipca br. i potrwa do końca grudnia. Nowa inicjatywa została ogłoszona 28 maja, podczas turnieju Roland Garros w Paryżu, na którym przestawiono pierwszych stypendystów programu. Tym samym Polska dołączyła do grona krajów, w których Grupa BNP Paribas prowadzi tego typu program stypendialny, od wielu lat,  pod hasłem „Young Talents Team”.

Swoim podopiecznym Bank BNP Paribas zapewni nie tylko miesięczne stypendium finansowe wspierające rozwój kariery zawodniczej, ale także różnorodne szkolenia, np. z wystąpień publicznych, planowania kariery, prowadzenia mediów społecznościowych, współpracy ze sponsorami. Młodzi tenisiści i tenisistki zyskają także możliwość uczestnictwa w turniejach BNP Paribas m.in. na zasadach dzikiej karty, jako sparing partner czy uczestnik szkoleń grupowych. Okazją do tego będą m.in. największe polskie imprezy tenisowe jak lipcowy BNP Paribas Poland Open. Pierwsza edycja programu „Młode Talenty” potrwa 6 miesięcy, natomiast kolejne trwać będą pełny rok kalendarzowy.

Partnerem merytorycznym jest Fundacja Mariusz Fyrstenberg Tennis Foundation.

 

Nasze stypendystki i stypendyści

Jakub Jędrzejczak

Jakub rozpoczął pierwsze treningi tenisowe w wieku 4 lat. Jego tenisowymi idolami są: Felix Auger-Aliassime oraz Iga Świątek. Ulubionym uderzeniem jest forehand, a nawierzchnią korty ziemne. W wolnym czasie Jakub interesuje się kolarstwem oraz motoryzacją. 

Liczne osiągnięcia tenisowe Jakuba w kategoriach juniorskich, obejmują między innymi: drugie miejsce w drużynowych rozgrywkach U14 Winter Cup, czwarte miejsce podczas prestiżowego Tennis Europe Masters U16 w 2021 roku oraz wiele medali podczas rozgrywek rangi mistrzowskiej w Polsce.

 Obecnie, Jakub koncentruje się na budowaniu rankingu ITF U18, który pozwoliłby mu w przyszłości rywalizować w juniorskich turniejach wielkoszlemowych.  

data urodzenia: 18.02.2006

klub tenisowy: BKT Advantage Bielsko-Biała

trener: Stavros Wawrzos

ranking U16: Polska – 3 [na 07.07.2022]; Europa – 35 [na 05.07.2022]

Bruno Kokot

Bruno rozpoczął przygodę z tenisem w wieku 6 lat. Jego ulubionym uderzeniem jest forehand, a nawierzchnią korty ziemne. Tenisowym idolem Bruna jest Rafael Nadal. Poza kortem, jego pasją jest motoryzacja klasyczna. 

Liczne osiągnięcia tenisowe Bruna w kategoriach juniorskich, obejmują między innymi, zdobyte na przełomie czerwca/lipca br.  mistrzostwo Polski U16 w grze pojedynczej. Największym celem młodego zawodnika na rok 2022 jest zwycięstwo w turnieju ITF J3 oraz wejście do czołowej piątki rankingu europejskiego U16. 

data urodzenia: 14.11.2006

klub tenisowy: Szczawno Zdrój Tennis Club

trener: Damian Bartosiak, Rafał Kobusiński

ranking U16: Polska – 2 [na 07.07.2022]; Europa – 16 [na 05.07.2022]

Hania Koprowska

Hania trenuje od piątego roku życia. Jej najmocniejszą stroną jest forehand,
a ulubioną nawierzchnią – kort ziemny, choć dobrze się czuje również na kortach twardych. Tenisową idolką Hanii jest Naomi Osaka – bardzo ceni jej agresywny styl gry.

Hania pracuje ciężko na korcie i jej kariera sportowa rozwija się w wyznaczonym z trenerami kierunku – co owocuje wspinaniem się w górę krajowych rankingów w poszczególnych kategoriach. Jednym z celów na najbliższe kilkanaście miesięcy jest rozwój i poprawa pozycji w rankingu ITF.

data urodzenia: 29.01.2006

klub tenisowy: Gdańska Akademia Tenisowa

trener: Mariusz Ozdoba

ranking U16: Polska – 13 [na 07.07.2022]; Europa – 626 [na 05.07.2022]

Amelia Paszun

Amelia rozpoczęła grę w tenisa w  wieku 4 lat. Jest bardzo wszechstronną zawodniczką, a jej ulubioną nawierzchnią są korty twarde. Poza kortem,
w wolnym czasie Amelia lubi zajmować się pracami artystycznymi.

Kariera Amelii rozwija się spokojnie w wyznaczonym, przez trenerów kierunku – co przekłada się na stałą poprawę krajowych rankingów w poszczególnych kategoriach i regularne sukcesy na imprezach Mistrzowskich w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na przełomie czerwca/lipca br. [2022] Amelia zdobyła wicemistrzostwo Polski U16 w grze pojedynczej, oraz mistrzostwo Polski U16
w grze podwójnej. Jednym z celów na najbliższe kilkanaście miesięcy jest rozwój i poprawa pozycji w rankingu ITF.

data urodzenia: 02.09.2007

klub tenisowy: AZS Poznań

trener: Mikołaj Weymann

ranking U16: Polska – 4 [na 07.07.2022]; Europa – 1071[na 05.07.2022]

Anna Kmiecik

Ania rozpoczęła przygodę z rakietą w wieku 5 lat. Jej mocną stroną jest forhend, a ulubioną nawierzchnią korty twarde. Tenisowym idolem Ani jest Roger Federer. W wolnym czasie Ania lubi wykonywać prace plastyczne i tańczyć.

Kariera Ani podąża w wyznaczonym przez trenerów kierunku, co owocuje stałą poprawą krajowych i europejskich rankingów w poszczególnych kategoriach. Rozwój i wzrost pozycji w rankingu ITF to jedne z celów na najbliższe miesiące.

data urodzenia: 22.08.2008

klub tenisowy: Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów

trener: Tomasz Bocianowski

ranking U14: Polska – 1 i U16 - 4; Europa – U14- 27

Tomasz Berkieta

Tomek rozpoczął treningi tenisowe w wieku 5 lat, ale jego przygoda z rakietą zaczęła się dużo wcześniej. Jest niezwykle dynamicznym i silnym zawodnikiem, co przekłada się na jego bardzo agresywny i widowiskowy styl gry. Dobrze czuje się na każdej nawierzchni. Gdy to tylko możliwe swój wolny czas Tomek lubi spędzać pod wodą - nurkowanie ze sprzętem i bez jest jego sposobem na relaks i odpoczynek.

Wraz z progresem w grze idą w parze coraz wyższe pozycje rankingowe na świecie. Tomek dotychczas zdobył 14 indywidualnych medali Mistrzostw Polski (6 złotych). Wygrał też w czternastu turniejach cyklu Tennis Europe oraz czterech turniejach do lat 18 International Tennis Federation. Plany na najbliższy rok obejmują starty zarówno w największych turniejach juniorskich (w tym występy we wszystkich turniejach wielkoszlemowych), a także zdobywanie doświadczenia w turniejach męskich i budowanie rankingu ATP.

data urodzenia: 21.07.2006

klub tenisowy: Legia Tenis

trenerzy: Magdalena Sawicka, Kim Tiilikainen, Tomasz Moczek

ranking: Polska U16 - 1, U18 - 2, mężczyźni - 68; Europa U16 - 6 (najwyższa pozycja 1), U18 - 72 (najwyższa pozycja 68); ATP - 1648

W naszym serwisie stosuje się pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce prywatności. Zablokowanie zapisywania plików cookies na urządzeniu końcowym lub ich usunięcie możliwe jest w po właściwym skonfigurowaniu ustawień przeglądarki internetowej. Więcej o blokowaniu i usuwaniu plików cookies znajdziesz w Polityce prywatności. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

We use cookies on our website, which are saved to the hard drive of the user’s terminal device to help you navigate and customize the site to your preferences. For more information about cookies, see Privacy Policy. Disabling on or deleting cookies from the terminal device is possible after the web browser settings have been properly configured. For more information about blocking and deleting cookies, see Privacy Policy. Disabling the option to save cookies may make it difficult or impossible to use certain features of the Website. If you do not change your web browser settings to settings that disable saving of cookies, you agree to have them saved.