Najczęściej poszukiwane

Bank zmieniającego się świata
 
 

We love cinema

we love cinema

BNP PARIBAS #WeLoveCinema

Od ponad 100 lat BNP Paribas i kino mają wspólną historię, zarówno we Francji, jak i na świecie. BNP Paribas jest bardzo dumny z tego, że jest wielkim europejskim „bankiem” kina.

BNP Paribas przyczynił się do restauracji starych filmów, takich jak „Dzisiejsze czasy” Charliego Chaplina czy „Panienki z Rochefort” Jacquesa Demy'ego. Od 2010 roku Grupa wspiera także legendarne kina, takie jak Le Trianon (Romainville / Noisy-Le-Sec) czy Le Balzac w dzielnicy Champs-Elysées.

Wraz z pojawieniem się nowych technologii, BNP Paribas pragnie bardziej niż kiedykolwiek wspierać kino w jego ewolucji. W ten sposób Grupa oferuje swoim widzom możliwość odkrywania nowych sposobów konsumpcji kina, takich jak Wirtualna Rzeczywistość, w szczególności poprzez współpracę z MK2 VR i VR Arles Festival.

Grupa wspiera ponad 40 festiwali w Europie. We Francji na przykład „Printemps i La Fête du Cinéma”, “Grand Lyon Film Festival”, “Directors' Fortnight” w Cannes czy Festival Cinéma Télérama”. Wspieramy kino także w Belgii, gdzie co roku w 450 kinach odbywają się „BNP Paribas Fortis Film Days”. We Włoszech za to BNL jest głównym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie.

WSPARCIE KINA W POLSCE

W Polsce Bank BNP Paribas wspiera wiele filmowych inicjatyw:

BNP Paribas Green Film Festival

BNP Paribas Green Film Festival

pod tą nazwą w latach 2021-2023 będzie organizowany festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Krakowa. Bank BNP Paribas chętnie je wspiera doceniając wartość edukacyjną i ważny wkład w podnoszenie ekologicznej świadomości społecznej. Historie przedstawiane w filmach są bardzo wymowne i nie pozostawiają nikogo obojętnym.

Dodatkowym walorem festiwalu są wartościowe dyskusje ekspertów i pasjonatów zaangażowanych w ochronę środowiska. Zwiększanie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami to również jedno z proekologicznych zobowiązań Banku BNP Paribas. Bank BNP Paribas podjął je, aby również w ten sposób przybliżać realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

W tym roku festiwal został wzbogacony o tour po 7 miastach Polski.

Więcej informacji: http://www.greenfestival.pl <span class="decor">BNP Paribas Green Film Festival </span>

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

to najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce. Bezpłatne projekcje filmowe odbywają się w największych wakacyjnych kurortach nad morzem, w górach i na Mazurach. Codziennie, przez całe wakacje zapraszamy do Sopotu i Zakopanego, a w każdy wtorek i środę do Giżycka, gdzie filmy można oglądać nawet z zacumowanych jachtów. Cały festiwal to aż 62 dni projekcji i ponad 140 seansów filmowych. Repertuar został podzielony tematycznie na poszczególne dni tygodnia.

Więcej informacji: http://kinoletnie.pl/ <span class="decor">BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane </span>

BNP Paribas Dwa Brzegi

BNP Paribas Dwa Brzegi

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce o mocno ugruntowanej pozycji, ogólnopolskim zasięgu i uznanej europejskiej randze, który swoją obecnością zaszczycają artyści światowego formatu.
Już od piętnastu lat Festiwal przedstawia najlepsze pozycje kina, a bogaty i starannie dobrany program artystyczny oraz liczne spotkania z publicznością i warsztaty edukacyjne, corocznie gromadzą rzeszę wiernych widzów. Niepowtarzalna atmosfera Festiwalu i malownicza lokalizacja łączą się w wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalno-rozrywkowe w Polsce.

Więcej informacji: http://www.dwabrzegi.pl/ <span class="decor">BNP Paribas Dwa Brzegi </span>

Mastercard OFF CAMERA – święto kina niezależnego

Najlepsze autorskie filmy z całego świata, fascynujące rozmowy, pytania, które trafiają w sedno i odpowiedzi otwierające kolejne wątki, a to wszystko w duchu powrotu do kin. Przewodnikami po współczesnym świecie będą reżyserki i reżyserzy, którzy stawiają na mocne kino i nie boją się eksperymentów. Magia wielkiego ekranu wróciła i przypomniała o swojej sile.

Więcej informacji: https://offcamera.pl/ <span class="decor">Mastercard OFF CAMERA – święto kina niezależnego</span>

Cinema City

cinema city

w 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z największą siecią multipleksów w Polsce. W ramach współpracy jesteśmy partnerem wszystkich kin IMAX w Polsce oraz ośmiu sal kinowych w multipleksach w największych miastach Polski: Cinema City Arkadia i Galeria Mokotów w Warszawie, Bonarka i Kazimierz w Krakowie, Manufaktura w Łodzi, a także Cinema City Poznań, Zielona Góra oraz Wroclavia.

Widoczność Banku BNP Paribas, jako partnera jest zapewniona m.in. poprzez stałą obecność logotypu na budynkach kin IMAX oraz przed wejściem do sponsorskich sal projekcyjnych.

Bank BNP Paribas został także partnerem cyklu specjalnych pokazów filmowych adresowanych do kobiet o nazwie „Ladies Nights”, który organizowany jest w wybranych 19 kinach Cinema City w kraju. Bank BNP Paribas przygotuje konkursy z nagrodami dla uczestniczek wydarzenia.